Ухвала
від 14.10.2024 по справі 243/12423/21
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/95/24 Справа № 243/12423/21 Суддя у 1-й інстанції - Хаустова Т.А. Суддя у 2-й інстанції - Бондар Я. М.

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

14 жовтня 2024 року м.Кривий Ріг

Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Головуючого судді Бондар Я.М.

Суддів Зубакової В.П., Остапенко В.О.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_1 на рішення Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 24 грудня 2021 року, у справі за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті послуги з опалення,

ВСТАНОВИВ

Рішенням Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 24 грудня 2021 року позовні вимоги Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті послуги з опалення задоволені повністю.

У лютому 2022 року відповідач ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку направив до Донецького апеляційного суду апеляційну скаргу на рішення Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 24 грудня 2021 року, яка надійшла до суду апеляційної інстанції 21 лютого 2022 року.

Ухвалою Донецького апеляційного суду від 13 червня 2022 року витребувано матеріали цивільної справи зі Слов`янського міськрайонного суду Донецької області.

Розпорядженням Голови Верховного суду «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» №40/0/9-22 від 22.07.2022 підсудність судових справ, які розглядались Донецьким апеляційним судом змінено на Дніпровський апеляційний суд.

14.11.2022 з Донецького апеляційного суду до Дніпровського апеляційного суду надійшли матеріали апеляційної скарги відповідача ОСОБА_1 .

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 24 листопада 2022 року витребувано матеріали справи з Слов`янського міськрайонного суду Донецької області, які надійшли на адресу суду апеляційної інстанції 04 січня 2023 року.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 05 січня 2023 року апеляційна скарга відповідача залишена без руху для сплати судового збору у розмірі 3405 грн. та для викладу апеляційної скарги на державній мові.

Відповідно до положень ч.1 ст.12-1 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України, якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

Суд викликаєабо повідомляєтаких учасниківсправи продату,час імісце іншихсудових засіданьчи провчинення відповідноїпроцесуальної діїчерез оголошенняна офіційномувеб-сайтісудової владиУкраїни,яке повиннобути розміщенене пізнішеніж задесять днівдо дативідповідного судовогозасідання абовчинення відповідноїпроцесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Згідно ч.2 ст.12-1 цього закону учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають офіційної електронної адреси, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України, з урахуванням вимог, визначенихЗаконом України"Про доступдо судовихрішень",у разіобмеження доступудо Єдиногодержавного реєструсудових рішень. З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.

Оскільки на час постановлення ухвали Дніпровського апеляційного суду від 05 січня 2023 року без руху, місце проживання відповідача знаходилось на тимчасово окупованій території супровідний лист разом з ухвалою без руху було розміщено на офіційному веб-порталі судової влади.

Станом на 14 жовтня 2024 року вимоги суду апеляційної інстанції скаржником не виконано, судовий збір не сплачено, нового тексту апеляційної скарги українською мовою не подано.

Відповідно до частини шостої та сьомої статті 357 ЦПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала.

У відповідності до п.6 ч.2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд цивільної справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя, у тому числі доступність до апеляційного оскарження судового рішення. Право на апеляційне оскарження судових рішень закріплено і в ст.129 Конституції України.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. При цьому, Європейський суд з прав людини зазначив, що немає порушення права на доступ доправосуддя, якщо заявники невиявилиналежної зацікавленості у розгляді їхньої справи.

В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Крім того, обов`язок учасників судового процесу повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи закріплений і у національному законодавстві (стаття 131 ЦПК України).

Відповідно до ст.ст.185, 357 ЦПК України в разі невиконання вимог ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений судом строк, скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.

Таким чином, на підставі статті 357 ЦПК України апеляційну відповідача ОСОБА_1 на рішення Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 24 грудня 2021 року слід визнати неподаною та повернути.

Одночасно суд має роз`яснити, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню зі скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись ст.ст.185, 357 ЦПК України, Дніпровський апеляційний суд,

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 на рішення Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 24 грудня 2021 року, у справі за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті послуги з опалення, визнати неподаною та повернути її скаржнику.

Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному поряду до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:

Судді:

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122288595
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —243/12423/21

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Бондар Я. М.

Ухвала від 05.01.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Бондар Я. М.

Ухвала від 24.11.2022

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Бондар Я. М.

Ухвала від 12.06.2022

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Тимченко О. О.

Рішення від 24.12.2021

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Хаустова Т. А.

Ухвала від 24.11.2021

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Хаустова Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні