Вирок
від 15.10.2024 по справі 295/15198/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/15198/24

Категорія 120

1-кп/295/1049/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.10.2024 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря судового

засідання ОСОБА_2

розглянув упідготовчому судовомузасіданні взалі судув м.Житомирі кримінальнепровадження №22024060000000143 від 08.10.2024 про обвинувачення

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Краматорськ Донецької області, перебуває у цивільному шлюбі, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:

05.11.2014 Краматорським міським судом Донецької області за ст.ст. 186 ч.2, 357 ч.2, 357 ч.4, 70,71 КК України до 5 років позбавлення волі, -

за ст. 205-1 ч.2 КК України,

з участю:

прокурора ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_3

захисника ОСОБА_5

в с т а н о в и в :

ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою із невстановленою особою, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, посягаючи на встановлений законодавством України порядок здійснення господарської (підприємницької) діяльності, порядок державної реєстрації суб`єкта підприємницької діяльності і права власності, не маючи наміру здійснювати діяльність пов`язану з виробництвом, продажем товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт та наданням послуг за місцезнаходженням юридичних осіб ТОВ «ЛАВЕЛ ПРО» (код ЄДРПОУ 43689093) Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Шкільна, 14а та ТОВ «ЕКОАГРО ФЕРМА» (код ЄДРПОУ 43689233) Житомирська область, Народицький район, с. Новий Дорогинь, вул. Мисюка, 109, в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:

- ст. 42 Господарського кодексу України, якою передбачено, що «підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку»;

- ст. 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу (абзац 2 ч. 2ст. 81 зі змінами, внесеними згідно із Законом № 3262-VI від 21.04.2011р);

- ст. 87 Цивільного кодексу України якою встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом (Законом № 3262-VI від 21.04.2011р);

- ст. 57 Господарського кодексу України якою встановлено, що установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством;

- п. 4 ст. 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (в редакції, яка діяла на момент створення підприємства), якою визначено, що особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, а також у неподанні або несвоєчасному поданні державному реєстратору передбаченої цим Законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або його відсутність, несуть відповідальність, встановлену законом;

- порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 359/5 від 09.02.2016), зокрема:

- пункту 5 Порядку, згідно якого: «Державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи», вніс завідомо неправдиві відомості до документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи за наступних обставин.

Так, у червні 2020 року ОСОБА_3 (точної дати та часу слідством не встановлено), переслідуючи умисел на вчинення злочину у сфері господарської діяльності, діючи за попередньою змовою із невстановленоюособою,матеріали відносноякої виділенів окремепровадження,погодивсяна пропозицію останньої отримати грошову винагороду за реєстрацію на власне ім`я юридичних осіб, не маючи при цьому наміру здійснювати господарську діяльність.

У подальшому, 30.06.2020 ОСОБА_3 перебуваючи в м.Житомирі, за місцем фактичного робочого місця (контори) приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу ОСОБА_6 , що за адресою: АДРЕСА_2 , за невстановлених слідством обставин в невстановлений час, усвідомлюючи те, що у нього як засновника та директора підприємства відсутнє приміщення, де можна було б здійснювати підприємницьку діяльність, не маючи укладених договорів оренди із власником приміщень чи усних домовленостей про їх укладення, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи за попередньою змовою ізневстановленою особою,матеріали відносноякої виділенів окремепровадження,вніс неправдиві відомості в статут ТОВ «ЛАВЕЛ ПРО» від 25.06.2020 і статут ТОВ «ЕКОАГРО ФЕРМА» від 25.06.2020, а також інші реєстраційні документи та підписав їх.

Продовжуючи реалізацію протиправного умислу, 02.07.2020 не пізніше 15 години 20 хвилин ОСОБА_3 , перебуваючи в м.Житомирі, за вказаним робочим місцем (конторі) приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу ОСОБА_6 , за невстановлених слідством обставин, не маючи наміру здійснювати господарську діяльність подав документи, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи» ТОВ «ЛАВЕЛ ПРО», ТОВ «ЕКОАГРО ФЕРМА» - статут ТОВ«ЛАВЕЛ ПРО» від 25.06.2020, статут ТОВ «ЕКОАГРО ФЕРМА» від 25.06.2020 та інші реєстраційні документи.

Як наслідок таких протиправних дій, ОСОБА_3 , після внесення завідомо неправдивих відомостей до статутів ТОВ «ЛАВЕЛ ПРО» від 25.06.2020, ТОВ «ЕКОАГРО ФЕРМА» від 25.06.2020 та інших реєстраційних документів і подання вказаних документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи» ТОВ «ЛАВЕЛ ПРО» і ТОВ «ЕКОАГРО ФЕРМА», на підставі яких державним реєстратором проведено державну реєстрацію юридичних осіб, набув визначеної законодавством можливості документального оформлення проведення операцій щодо купівлі-продажу товарів (надання послуг, виконання робіт тощо) від імені ТОВ «ЛАВЕЛ ПРО» та ТОВ «ЕКОАГРО ФЕРМА» не маючи при цьому мети та наміру здійснювати господарську діяльність.

Дії ОСОБА_3 правильно кваліфікованіза ст.205-1 ч.2КК України,які виразилисяу внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисному поданні для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

09.10.2024 прокурор Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 та обвинувачений ОСОБА_3 з участю захисника ОСОБА_5 на підставі ст. ст. 468, 469, 472 КПК України уклали угоду про визнання винуватості, відповідно до якої ОСОБА_3 беззастережно визнав свою вину у визначеному діянні, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення та проведенню досудового розслідування щодо нього, за наявністю обставини, що обтяжує покарання, а саме, рецидив злочину. Крім того, сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_3 за ст. 205-1 ч.2 КК України у виді 3 років позбавлення волі, без позбавлення права обіймати посади чи займатися певною діяльністю, із застосуванням ст. 75 КК України та звільнивши його від відбування призначеного покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку, тривалість якого визначає суд та покладенням обов`язків, визначених ст. 76 КК України, перелік яких встановлює суд.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся та підтримав угоду, укладену між ним та прокурором про визнання винуватості.

Захисник в судовому засіданні угоду, укладену між прокурором та його підзахисним підтримав, просить її затвердити.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що укладена угода про визнання винуватості відповідає нормам КПК та може бути затверджена судом.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Згідно п.1 ч.3 ст.314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні, суд має право, зокрема затвердити угоду.

Відповідно до вимог ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Відповідно до вимог ч.4 ст.469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Судом встановлено,що обвинувачений ОСОБА_3 обвинувачується увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ст.205-1ч.2КК України,який згідноч.4ст.12КК Українивідноситься до нетяжкого злочину.

При цьому, судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_3 цілком розуміє права визначені п.1-4 ч.4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, що передбачені в угоді.

Суд приходить до висновку, що дана угода відповідає вимогам КПК України та може бути затверджена і на ній може бути ухвалений вирок, оскільки умови угоди не суперечать його вимогам, правова кваліфікація кримінального правопорушення вірна, умови угоди не порушують права, свободи та інтереси сторін, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконанням обвинуваченим взятих на себе зобов`язань, встановлено фактичні підстави для визнання винуватості.

Процесуальні витрати, пов`язані з проведенням судової експертизи суд в порядку ст. 124 КПК України, стягує з обвинуваченого.

Речові докази у провадженні відсутні.

Арешт на майно не накладався.

Відсутні підстави для обрання запобіжного заходу.

Керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 375, 475 КПК України, суд, -

у х в а л и в :

Затвердити угоду від 09.10.2024 між прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 про визнання винуватості.

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205-1 ч.2 КК України і призначити йому покарання за цим законом у вигляді позбавлення волі на строк 3 (три) роки, без позбавлення права обіймати посади чи займатися певною діяльністю.

На підставі ст. ст. 75,76 КК України звільнити обвинуваченого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку 1(один)рік не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання; періодично з`являтися на реєстрацію в уповноважений орган з питань пробації.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати, пов`язані з проведенням судової експертизи в сумі 5679 (п`ять тисяч шістсот сімдесят дев`ять ) грн. 60 коп.

Вирок може бути оскаржений до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок, який набрав законної сили, обов`язковий для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку. Копію вироку негайно вручити обвинуваченому, захиснику та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення15.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122291315
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —295/15198/24

Вирок від 15.10.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Костенко С. М.

Ухвала від 11.10.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Костенко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні