Рішення
від 15.10.2024 по справі 317/5454/24
ЗАПОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 317/5454/24

Провадження № 2-о/317/165/2024

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2024 року м. Запоріжжя

Запорізький районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Сакояна Д.І.

за участі:

секретаря судового засідання Сидоренка І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа - Запорізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 через свого представника, адвоката Михайлова Д.О., звернулись до Запорізького районного суду Запорізької області із заявою про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території та просять встановити факт народження ОСОБА_3 , народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Севастополі, Україна, мати - ОСОБА_1 , батько - ОСОБА_2 .

В обґрунтування заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зазначають, що 14.05.2016 під час їх спільного проживання однією сім`єю у пологовому будинку у м. Севастополь Автономної Республіки Крим ОСОБА_1 народила сина - ОСОБА_2 . У зв`язку з тим, що медичний документ про народження зразка Російської Федерації є недійсним, а довідка про народження дитини видана компетентною установою України відсутня, заявники позбавлені можливості отримати свідоцтво про народження на території України у позасудовому порядку. На даний час заявники не мають можливості вивезти дитину на не окуповану територію, де у подальшому оформити закордонний паспорт, підтвердити громадянство дитини та реалізувати у подальшому дитиною всі її права та свободи.

Належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи учасники справи до суду не з`явились.

У поданій заяві про встановлення факту заявники просять розглянути справу за відсутності заявників та їх представника.

Представник Запорізького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) до суду не з`явився, заперечень з приводу заяви не висловив.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

За приписами ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту:

1) родинних відносин між фізичними особами;

2) перебування фізичної особи на утриманні;

3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню;

4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;

5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу;

6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті;

7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;

8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;

9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

За змістом ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно приписів ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами території України незалежно від місця проживання заявника.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Відповідно до ч. 3 ст. 317 ЦПК України у рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.

Згідно ч. 1 ст. 318 ЦПК України в заяві про встановлення факту народження має бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.

Як визначено Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затв. наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000, підставами для проведення державної реєстрації народження є один із документів:

а) медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров`я відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження в Реєстрі-медичних висновків електронної системи охорони здоров`я, затв. наказом Міністерства охорони здоров`я України від 18.09.2020 № 2136, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.09.2020 за № 953/35236.

б) медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024;

в) медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024;

г) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024;

ґ) медичний документ, виданий компетентним суб`єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

При відсутності підстав для державної реєстрації народження, визначених у цьому пункті, державна реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження такою жінкою.

Крім того, за приписами ч. 3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.

Згідно приписів ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підстав свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини.

Відповідно до ст. 133 СК України, якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік - батьком дитини.

Звертаючись до суду із заявою про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території, заявники зазначають, що на час народження дитини вони перебували шлюбі, зареєстрованому на тимчасово окупованій території.

Матеріали справи містять копію свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 05.12.2015, виданого на тимчасово окупованій території т.зв. Ялтинським міським відділом запису актів громадянського стану Департаменту записів актів громадянського стану Міністерства юстиції Республіки Крим, за змістом якого 05.12.2015 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб. Після укладення шлюбу жінці присвоєно прізвище « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

Статтею 7 Закону України «Про громадянство України» передбачено, що особа, батьки якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.

Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.

Заявниця ОСОБА_1 є громадянкою України, що встановлено паспортом серії НОМЕР_2 , виданим Гагарінським РВ УМВС України в місті Севастополі 14.09.2004.

Заявник ОСОБА_2 також є громадянином України, що встановлено паспортом серії НОМЕР_3 , виданим Сімеїзським ВМ Ялтинського МУ ГУ МВС України в Криму 09.10.1996.

Матеріали справи містять копію свідоцтва про народження ОСОБА_3 серії НОМЕР_4 , виданого 24.05.2016 на тимчасово окупованій території т.зв. відділом запису актів громадянського стану Гагарінського району міста Севастополя Управління запису актів громадянського стану міста Севастополя. За змістом даного документа батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_2 та ОСОБА_5 .

Як видно з медичного свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 , виданого 14.05.2016 медичною установою підпорядкованою окупаційній владі, у ОСОБА_5 14.05.2016 о 04 год. 44 хв. народилась дитина - хлопчик вагою 3300 грамів.

За змістом довідки про народження № 693 від 24.05.2016, в архіві підпорядкованого окупаційній владі т.зв. відділу запису актів громадянського стану Гагрінського району міста Севастополя Управління записів актів громадянського стану міста Севастополя наявний запис акту про народження ОСОБА_3 № 695 від 24.05.2016: дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , місто народження м. Севастополь, Російська Федерація. Батьки: ОСОБА_2 , ОСОБА_5 .

Відсутність медичного свідоцтва про народження форми № 103/о, а також те, що Автономна Республіка Крим є тимчасово окупованою територією України, перешкоджає проведенню державної реєстрації народження дитини.

Заявниками визначено ім`я сина - « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

На підставі ч. 1 ст. 147 СК України по батькові дитини є « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

На підставі ч. 1 ст. 145 СК України прізвище дитини визначено за їхньою згодою за прізвищем батька - « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

З огляду на вищевикладене та оцінюючи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити, встановивши факт народження дитини, що в подальшому буде підставою для державної реєстрації народження дитини.

Керуючись ст. 315-319 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа - Запорізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України - задовольнити у повному обсязі.

Встановити факт того, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Севастополь Автономної Республіки Крим держави Україна народився Пишний Тіхон Андрійович, матір`ю якого є - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянка України, паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Гагарінським РВ УМВС України в місті Севастополі 14.09.2004, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , а батьком якого є - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Сімеїзським ВМ Ялтинського МУ ГУ МВС України в Криму 09.10.1996, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Рішення підлягає негайному виконанню.

Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Д.І. Сакоян

СудЗапорізький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення15.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122296365
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України

Судовий реєстр по справі —317/5454/24

Рішення від 15.10.2024

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Сакоян Д. І.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Сакоян Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні