У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 609/1242/24
2/609/513/2024
15 жовтня 2024 року Шумський районний суд Тернопільської області
в складі головуючого судді Харлана М.В.
з участю секретаря судового засідання Семенюк О.І.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника Служби у справах дітей
Шумської міської ради Бєлякової С.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Шумськ цивільну справу №609/1242/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третьої особи: Служби у справах дітей Шумської міської ради про позбавлення батьківських прав,-
В С Т А Н О В И В:
Шумським районним судом Тернопільської області в порядку загального позовного провадження розглядається цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третьої особи: Служби у справах дітей Шумської міської ради про позбавлення батьківських прав.
Ухвалою Шумського районного суду Тернопільської області від 30 вересня 2024 року відкрито провадження у даній цивільній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 15 жовтня 2024 року.
До початку розгляду справи по суті представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Корфом П.К. заявлено клопотання про витребування доказів, необхідних для повного та справедливого вирішення справи, оскільки, в силу законодавчих обмежень на доступ до інформації, існують об`єктивні складнощі в отриманні запитуваної інформації в компетентних органів, зокрема останній просив:
- витребувати у Державної прикордонної служби України інформацію про те, чи перетинала ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Шумським РВ УМВС України в Тернопільській області 19.09.2009 р., паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 виданий органом 6101 20.11.2017 р. державний кордон між Україною та Польщею в період з 01.01.2019 р по даний час? Якщо так, то коли саме?
В підготовчому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник - адвокат Корф П.К. клопотання про витребування доказів підтримали, у зв`язку із витребуванням необхідної інформації та неявкою відповідача в судове засідання, підготовчий розгляд справи просили відкласти.
Представник Служби у справах дітей Шумської міської ради Бєлякова С.В. не заперечила щодо відкладення підготовчого розгляду справи.
Відповідач ОСОБА_3 в підготовче судове засідання не з`явилась будучи належним чином повідомленею про дату, місце та час розгляду справи, причини своєї неявки суд не повідомила.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши думку учасників справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено, який доказ вимагається; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття заходів та (або) причин неможливості самостійного отримання цього доказу.
Частинами 1, 2, 3, 4 та пунктом 4 ч. 5 ст.12Цивільного процесуальногокодексу України (далі ЦПК України) визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст.76ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до частин 1, 6, 7 та 8 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
В силу ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Частиною 2 ст.258ЦПК України передбачено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Згідно з ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовчий розгляд справи в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З метою забезпечення змагальності сторін, правильного, повного та всебічного встановлення обставин, забезпечення права сторін на справедливий і неупереджений розгляд справи, суд дійшов висновку про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 9 ст. 223 ЦПК України про відкладення розгляду справи суд постановляє ухвалу.
Згідно з ч. 3 ст. 240 ЦПК України про відкладення розгляду справи, місце, дату і час нового судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Відповідно ч. 5 ст. 240 ЦПК України якщо розгляд справи було відкладено, суд продовжує провадження у справі зі стадії, на якій розгляд справи було відкладено. У випадку відкладення розгляду справи під час її розгляду по суті суд може почати розгляд справи по суті спочатку.
Беручи до уваги, що інформація, яка витребовується має значення для прийняття рішення по даній справі, сторона позивача вправі витребовувати докази, якими вона доводить обставини, наведені в обґрунтування заявлених позовних вимог чи спростування тверджень відповідача, а тому суд вважає за необхідне витребувати запитувану представником позивача інформацію, яка має значення для вирішення справи по суті, у зв`язку з чим слід відкласти підготовче судове засідання.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 13, 83, 84, 223, 240, 353, 354 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Корфа Петра Казиміровича про витребування доказу - задовольнити.
Витребувати від Державної прикордонної служби України (Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601) інформацію про те, чи перетинала громадянка України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Шумським РВ УМВС України в Тернопільській області 19.09.2009 р., паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 виданий органом 6101 20.11.2017 р. державний кордон між Україною та Польщею в період з 01.01.2019 р по даний час? Якщо так, то коли саме?
Витребувану інформацію направити на адресу Шумського районного суду Тернопільської області до 11листопада 2024 року.
В разі неможливості подати доказ у встановлений строк, повідомити суд протягом п`яти днів з дня отримання ухвали із вказівкою строку коли доказ буде надано.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Підготовче засідання у цивільній справі №609/1242/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третьої особи: Служби у справах дітей Шумської міської ради про позбавлення батьківських прав відкласти на 11 листопада 2024 року на 11 год. 00 хв. в приміщенні Шумського районного суду у м. Шумськ Тернопільської області.
Про день, час та місце розгляду справи повідомити учасників процесу.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя: М.В. Харлан
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122298281 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Харлан М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні