Ухвала
від 08.10.2024 по справі 947/18651/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/18651/24

Провадження № 1-кс/947/12132/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.10.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання детектива Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 72024171100000002, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси надійшло клопотання детектива Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 72024171100000002, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України.

У клопотанністорона обвинуваченняпросить накластиарешт на документи та товарно-матеріальні цінності (шляхом заборони права використання, розпорядження та володіння), вилучені в ході проведення огляду 07.09.2024 контейнеру «GAOU7132972», що знаходиться на території пункту пропуску «Чорноморський рибний порт» за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, с. Бурлача Балка, вул. Центральна, 1

Прокурор у судове засідання не з`явився, про час та дату розгляду клопотання повідомлений належним чином, оскільки приймав участь у минулому судовому засіданні. Про причини неявки не повідомив.

Представники власника майна також до суду не з`явились, про розгляд клопотання повідомленні належним чином.

Представник власникамайна ТОВ «МАРШАЛЛФАЙНЕСТ ТОБАККОЮКРЕЙН» -адвокат ОСОБА_5 надав письмовізаперечення вяких проситьвідмовити узадоволенні клопотання,вказуючи нате,що орган досудовогорозслідування жоднимчином необґрунтував танаразі невказує належнихта достатніхдоказів того,що майноТовариства булонабуте упротиправний спосібабо врезультаті вчиненнязлочинних дійчи використовувалисьз метоювчинення злочинусаме уданому кримінальномупровадженні,а лишезазначено неправильнетрактування поняттю«магазин безмитноїторгівлі.» Натомість вважає, що ними надано належні докази правомірності виробництва та реалізації вилученого майна. Зазначив, що разом з тютюновими виробами, окрім, контракту, специфікації, ТОВ було надано до митного органу, та митним органом детективу під час огляду контейнеру: пакувальний лист із зазначенням кількості та переліку тютюнових виробів, які містяться у контейнері; інвойс, сертифікати якості на вироблені тютюнові вироби; - міжнародна товаро-транспортна накладна (CMR). Таким чином, законна операція з експорту тютюнових виробів не може кваліфікуватись за ст. 204 КК України. Приймаючи до уваги відсутність у майна ознак речового доказу у даному кримінальному провадженні та неможливість використання арештованого об`єкту для підтвердження або спростування вчинення злочинних дій, вважаємо висновок слідчого про наявність статусу речового доказу хибним, а клопотання необґрунтованим. У свою чергу, тютюнові вироби, які постачаються ТОВ «МФТЮ» на експорт не містять марок акцизного податку, оскільки за законодавством країни отримувача, тютюнові вироби поставляються у зону, де маркування марками не здійснюється. Вважає, що вказане свідчить про відсутність підстав для арешту майна у зв`язку із законністю його походження та набуття, використання виключно у законній діяльності Товариства та відсутністю ознак у вилученого майна статусу речового доказу по справі.

Також доканцелярії судунадійшли письмовіпояснення адвоката ОСОБА_6 ,яка дієв інтересахТОВ «МАРШАЛЛФАЙНЕСТ ТОБАККОЮКРЕЙН»,у якихпросить відмовитиу задоволенніклопотання посилаючисьна те,що наразі незрозуміло за яких підстав правоохоронні органи звернулися з вказаним клопотанням до суду, якщо кримінального провадження зареєстрованого за повідомленням 26 прикордонного загону Державної прикордонної служби просто не існує, виходячи з наявних матеріалів клопотання детектива ТУ БЕБ в Одеській області про накладення арешту. Зазначає, що з поданого клопотання вбачається, що детектив формально, виклавши фактичні обставини ймовірного вчинення кримінально-протиправних дій, зазначив відповідну мету та завдання арешту майна, яке на його думку, являється в достатній мірі обґрунтованим для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження. Між ти, по суті, посилання являється нічим іншим, як формальним цитуванням положень КПК України в частині, яка регламентує вирішення питання накладення арешту майна. Також на її думку, заданим клопотанням звернувся не уповноважений суб`єкт, оскільки з клопотанням про арешт майна третьої особи звернувся детектив за погодженням з прокурором, а не безпосередньо прокурор.

У зв`язку з неявкою учасників процесу, керуючись вимогами ст. 172 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання про можливість розгляду такого клопотання за відсутності наведених осіб.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає дійшов наступних висновків.

В ході судового розгляду встановлено, Підрозділом детективів Територіального управління БЕБ в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72024171100000002 від 18.01.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України.

На підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 від 05.09.2024, проведено огляд контейнеру «GAOU7132972», що знаходиться на території пункту пропуску «Чорноморський рибний порт» за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якого виявлено та вилучено:

Копії документів поданих ТОВ «МАРШАЛЛ ФАЙНЕСТ ТОБАККО ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ43264239) з до митного оформлення контейнеру «GAOU7132972» на 21 арк.

Тютюнові вироби сигарети з фільтром без марок акцизного податку України та маркуванням «For duty free sale only» експортером яких є ТОВ «МАРШАЛЛ ФАЙНЕСТ ТОБАККО ЮКРЕЙН» (код ЄДРПОУ43264239) а саме:

- Marshal de luxe classic slims у кількості 123 000 пачок які поміщені в 246 коробів по 500 пачок в кожному зі штрих кодом 6295184368310;

- Urta Neo Blask Slims у кількості 250 000 пачок які поміщені в 500 коробів по 500 пачок в кожному зі штрих кодом 7622106580652;

- Morgan slims у кількості 173 500 пачок які поміщені в 347 коробів по 500 пачок в кожному зі штрих кодом 7610258891767;

- Passage de luxe gold slims у кількості 145 500 пачок які поміщені в 291 коробів по 500 пачок в кожному зі штрих кодом 7620258891453.

09.09.2024 детективом у даному кримінальному провадженні прийнято процесуальне рішення та в порядку ст. 110 КПК України винесено постанову про визнання вилученого майна речовим доказом.

Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України - застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно положень ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно ст. 98 КПК країни речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Заперечуючи проти задоволення клопотання стороною захисту, на підтвердження законності походження вилученого майна надано: витяг з договору оренди складу в Таїланді, у зоні без митної торгівлі; витяг наказу Міністерства фінансів Королівства Таїланду № 2560, контракт № ЕХ-2 від 27.07.2023, укладений між Компанією VKO TOBACCO CIGARETTES TRADING CO LLT та ТОВ «МАРШАЛЛ ФАЙНЕСТ ТОБАККО ЮКРЕЙН» з додатками № 17, 18, 22, 26, 50 , копії пакувальних листів та сертифікатів якості.

Разом з тим, стороною обвинувачення не надано належної правової оцінки вказаним документам, що в свою чергу позбавляють слідчого суддю можливості в повній мірі дослідити обставини, якими обґрунтовані доводи клопотання та прийняти рішення по суті.

Згідно з ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.

З урахуванням вищенаведеного, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність повернення клопотання про арешт майна прокурору для усунення вказаних в ухвалі слідчого судді недоліків, надавши для цього прокурору строк 72 години з моменту отримання копії цієї ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст. 170-172, 372 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання детектива Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 72024171100000002, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України повернути прокурору.

Встановити строк для усунення недоліків в сімдесят дві години.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення08.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122299746
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —947/18651/24

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 02.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні