ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"15" жовтня 2024 р. Справа № 914/3689/23
Суддя Західного апеляційного господарського судуБонк Т.Б.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Державного підприємства - Український державний інститут з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор в особі Львівської філії ДП - Українського державного інституту з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор Західдіпрошлях б/н від 10.09.2024 (вх. суду від 10.10.2024 № 01-05/2854/24)
на рішення Господарського суду Львівської області від 10.09.2024 (повний текст складено 18.09.2024, суддя Б.І. Яворський)
у справі № 914/3689/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Наукова виробничо-проектна компанія Центр інженерного проектування, м. Львів
до відповідача: Державного підприємства - Український державний інститут з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор в особі Львівської філії ДП - Українського державного інституту з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор Західдіпрошлях, м.Львів,
про стягнення 303 364,64 грн заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Львівської області від 10.09.2024 у справі №914/3689/23 позов задоволено частково. Стягнуто з Державного підприємства - Український державний інститут з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор в особі Львівської філії ДП - Українського державного інституту з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор Західдіпрошлях на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Наукова виробничо-проектна компанія Центр інженерного проектування 220 000,00 грн основного боргу, 12 518,47 грн 3% річних, 4 481,78 грн інфляційних втрат та 3 555,00 грн. судового збору. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
З підстав, викладених в апеляційній скарзі, відповідач оскаржив рішення суду першої інстанції.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (частина 2 вказаної статті).
Як вбачається з комп`ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду", повний текст рішення було складено та підписано 18.09.2024. Відтак, останнім днем строку на апеляційне оскарження було 08.10.2024
Всупереч наведеному, скаржник звернувся з апеляційною скаргою до суду 10.10.2024, клопотань про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, скаржник суду не подав.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Однак, в порушення вказаних вимог ч. 3 ст. 258 ГПК України при поданні апеляційної скарги скаржник не додав доказів сплати судового збору, про такі докази не зазначено і в додатках до апеляційної скарги.
Частиною 2 статті 260 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Приписами ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162,164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено, що ставки судового збору за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду встановлюються у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Враховуючи, що відповідач просить апеляційний суд прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог про стягнення 237 000, 25 грн за подання апеляційної скарги підлягав сплаті судовий збір в розмірі 5 332,51 гривні (237 000,25х1,5%х150%)
Відповідно до п.3 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Суд звертає увагу на частину 7 статті 42 відповідно до якої якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Судом встановлено, що апеляційна скарга не містить доказів надсилання копії апеляційної скарги учасникам справи.
Частиною 2 статті 260 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Приписами ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із встановленням скаржнику строку для надання вмотивованої заяви для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, докази сплати судового збору в сумі 5 332,51 грн в порядку, встановленому Законом України Про судовий збір та докази надсилання копії апеляційної скарги учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Державного підприємства - Український державний інститут з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор в особі Львівської філії ДП - Українського державного інституту з проектування об`єктів дорожнього господарства Укрдіпродор Західдіпрошлях б/н від 10.09.2024 (вх. суду від 10.10.2024 № 01-05/2854/24) на рішення Господарського суду Львівської області від 10.09.2024 у справі № 914/3689/23 - залишити без руху.
2. Скаржнику у 10 денний строк з дня отримання цієї ухвали подати апеляційному суду:
- вмотивовану заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Господарського суду Львівської області від 10.09.2024 у справі №914/3689/23;
- докази сплати судового збору у сумі 5 332,51 грн в порядку, встановленому Законом України Про судовий збір;
- докази надсилання копії апеляційної скарги учасникам справи з урахуванням положень статті 42 ГПК України.
3. Копію цієї ухвали суду надіслати скаржнику для відома та належного виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Веб-адреса судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http//reyestr.court.gov.ua.
Суддя доповідачТ.Б. Бонк
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122300379 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Бонк Тетяна Богданівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні