ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"14" жовтня 2024 р. м. Ужгород Справа № 907/784/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Сисин С.В., розглянувши матеріали справи за позовом:
за позовом ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , місце проживання - АДРЕСА_1
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі", код ЄДРПОУ - 41229915, місцезнаходження - Закарпатська область, селище міського типу Воловець, вулиця Богдана Хмельницького, 14, поштовий індекс - 89100
до відповідача 2: ОСОБА_2 , місцезнаходження - АДРЕСА_2 , реєстраційний номер у Словацькій республіці - НОМЕР_2 ,
про визнання трудових і корпоративних відносин припиненими та виключення з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців та громадських формувань запису про керівника юридичної особи,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє адвокат Мельник Павло Петрович (на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії АО №1109016 від 30.04.2024 та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю №21/858 від 08.02.2013) через систему "Електронний суд" звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі" та до ОСОБА_2 , згідно з якою просить суд:
- визнати припиненими корпоративні правовідносини директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі", код ЄДРПОУ - 41229915, ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , з представництва та управління Товариством з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі", код ЄДРПОУ - 41229915 з дати набрання рішенням законної сили;
- визнати припиненими трудові відносини директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі", код ЄДРПОУ - 41229915, ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , з дати набрання рішенням законної сили;
- виключити з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців та громадських формувань з розділу "Відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо", відомості про ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , як директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі", код ЄДРПОУ - 41229915.
Ухвалою суду від 17.09.2024 позовну заяву від 11.09.2024 ОСОБА_1 , подану його представником - адвокатом Мельник Павлом Петровичем (вх.№02.3.1-05/834/24 від 12.09.2024) - залишено без руху. Встановлено позивачу та його представнику строк - 10 (десять) календарних днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 30.09.2024 позовну заяву від 11.09.2024 ОСОБА_1 , подану його представником - адвокатом Мельник Павлом Петровичем (вх.№02.3.1-05/834/24 від 12.09.2024) - повторно залишено без руху. Встановлено позивачу та його представнику строк - 5 (п`ять) календарних днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
07.10.2024 через систему "Електронний суд" на адресу суду від представника позивача - адвоката Мельника П.П. надійшла заява від 04.10.2024 про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 30.09.2024 (зареєстрована за вх. № 02.3.1-02/7745/24 від 07.10.2024), до якої долучені докази усунення недоліків позовної заяви.
Згідно з частиною третьою статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позивачем у встановленому законом та судом порядку усунуто недоліки, допущені при звернені з позовом, позовна заява відповідає вимогам статей 162 - 164 ГПК України. Підстав для відмови у відкритті провадження у справі, для повернення позовної заяви чи залишення позовної заяви без руху з наданих суду матеріалів не вбачається, тому позовна заява підлягає прийняттю судом до розгляду.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 4 статті 247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин.
Зважаючи на характер спірних правовідносин, оцінивши предмет та підставу позову, категорію та складність справи, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Поряд з цим, з тексту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що відповідач 2 - ОСОБА_2, знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер у Словацькій республіці - НОМЕР_2 .
Одночасно судом встановлено, що відповідач 2 - ОСОБА_2 , у справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.
Статтею 2 Закону України "Про міжнародне приватне право" встановлено, що цей Закон застосовується до таких питань, що виникають у сфері приватноправових відносин з іноземним елементом, зокрема, підсудності судам України справ з іноземним елементом.
Порядок вручення судових та позасудових документів на території Словацької Республіки регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазька конвенція 1965 року).
Відповідно до ст. 1 вказаної Конвенції, передбачено, що ця конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Згідно зі статтею 3 Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.
До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Відповідно до статті 7 Конвенції про вручення, формуляр обов`язково складається французькою чи англійською мовою чи мовою запитуваної держави, а в разі заповнення українською мовою - обов`язково супроводжується перекладом на одну із зазначених мов. Заповнений формуляр доручення і документи, що підлягають врученню, надсилаються у двох примірниках. Суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Конвенції центральний орган запитуваної держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом: a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або; b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.
Центральним органом Словацької Республіки у розумінні статей 2, 6 та 18 Конвенції відповідно до інформації, розміщеної на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права http://www.hcch.net, до якого слід надсилати судове доручення про вручення документів відповідачу-2 у даній справі - ОСОБА_2, є Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky (Ministry of Justice of the Slovak Republic), яке знаходиться за адресою: Zupne namestie 13 813 11 Bratislava, Slovak Republic.
Особливості виконання Конвенції визначено розділом VI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 №1092/5/54 з наступними змінами і доповненнями (далі - Інструкція).
Так, відповідне доручення про вручення документів за кордоном складається судом у формі прохання згідно з додатком до Інструкції. Заповненню з урахуванням приписів пунктів 6.2.1 і 6.2.2 Інструкції підлягають дві частини формуляра: "Прохання" і "Короткий виклад документа".
Якщо формуляр складається українською мовою, то його обов`язково необхідно супроводжувати перекладом французькою чи англійською мовами або мовою запитуваної держави.
Згідно з п. 6.6 Інструкції, якщо документ підлягає врученню в іноземній державі відповідно до частини першої статті 5 Конвенції, він має бути складений або перекладений на офіційну мову або одну з офіційних мов запитуваної держави. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України.
Згідно зі ст. 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 367 ГПК України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Таким чином, з метою належного повідомлення відповідача - «ОСОБА_2» про дату, час і місце розгляду справи, враховуючи норми статті 3 Конвенції, відправлення судових документів здійснюється шляхом направлення Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром.
Крім цього, суд повідомляє, що 24.09.2024 через систему "Електронний суд" на адресу суду від представника позивача - адвоката Мельника П.П. надійшла заява від 23.09.2024 про виконання ухвали суду, подана на усунення недоліків позовної заяви згідно ухвали від 17.09.2024 (зареєстрована за вх.№02.3.1-02/7402/24).У цій заяві адвокат Мельник П.П. надав пояснення щодо недоліків позовної заяви, про які зазначено в ухвалі суду від 17.09.2024, та одночасно долучив копії наступних документів: платіжної інструкції № MH28-XOЗС-KH44-53XT від 23.09.2024 про додаткову сплату судового збору в сумі 2422,40 грн та копії опису вкладення на ім`я отримувача поштового відправлення DREMIKO s.r.o від 23.09.2024, фіскального чеку від 23.09.2024 та митної декларації від 23.09.2024, з яких вбачається направлення 23.09.2024 цінним листом з описом вкладення на адресу відповідача - ОСОБА_2 (Словацька республіка) копії позовної заяви з додатками.
Поряд з цим, при огляді матеріалів заяви про усунення недоліків позовної заяви від 23.09.2024, крім вище перелічених додатків, на адресу суду надійшло рішення Ужгородського міськрайонного суду від 13.07.2021 у справі № 308/6304/21 з Єдиного державного реєстру судових рішень у справі про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів. Однак, дане рішення Ужгородського міськрайонного суду від 13.07.2021 у справі №308/6304/21 не стосується предмету спору в справі № 907/784/24 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Тімбер Текнолоджі" і ОСОБА_2, а також про це рішення суду не зазначено в додатку до заяви представника позивача - адвоката Мельника П.П. від 23.09.2024 про виконання ухвали суду та в заяві про виконання ухвали суду.
Враховуючи зазначене, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 30.09.2024 суд зазначив про необхідність позивачу повідомити підстави долучення до заяви від 23.09.2024 про виконання ухвали суду згаданого рішення Ужгородського міськрайонного суду від 13.07.2021 у справі №308/6304/21 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів з Єдиного державного реєстру судових рішень.
У поданій заяві від 04.10.2024 про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 30.09.2024 представник позивача - адвокат Мельника П.П. заначив про помилкове надіслання підсистемою «Електронний суд» на адресу Господарського суду Закарпатської області разом із заявою про виконання ухвали суду від 23.09.2024 рішення Ужгородського міськрайонного суду від 13.07.2021 у справі №308/6304/21 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, яке не стосується предмету спору в справі №907/784/24 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Тімбер Текнолоджі" і ОСОБА_2 Також у заяві від 07.10.2024 представник позивача - адвокат Мельник П.П. заявив клопотання про повернення йому помилково надісланого разом із заявою про виконання ухвали суду від 23.09.2024 рішення Ужгородського міськрайонного суду від 13.07.2021 у справі №308/6304/21 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів. З цього приводу суд повідомляє, що таке клопотання представника позивача буде розглянуте судом у підготовчому засіданні.
У зв`язку з наведеним, при скеруванні Центральному Органу запитуваної Держави прохання (клопотання) про вручення «ОСОБА_2» документів згідно цієї ухвали суду, заява від 23.09.2024 про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 17.09.2024 та заява від 04.10.2024 про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 30.09.2024 направляються для вручення цьому відповідачу без додатків.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України).
Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про дату, час та місце розгляду справи, з метою реалізації гарантованого Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, а також враховуючи положення Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 15.11.1965), суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.
Поряд з цим, згідно положень частини першої статті 41 ГПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Відповідно до частин першої та третьої статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Згідно з частиною четвертою статті 50 ГПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
У заяві від 23.09.2024 про виконання ухвали суду про усунення недоліків, яка 24.09.2024 надійшла у Господарський суд Закарпатської області через систему «Електронний суд» від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Мельника П.Ю. одночасно заявлено клопотання про залучення до участі в справі Мукачівську районну державну адміністрацію, як третю особу на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Таке клопотання представником позивача обґрунтовано тим, що рішення Господарського суду Закарпатської області про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про керівника юридичної особи ОСОБА_1 , як директора, підлягає виконанню державним реєстратором, реєстраційна справа Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі" знаходиться в Мукачівській районній державній адміністрації. Таким, чином, виконання рішення Господарського суду Закарпатської області буде подано до державного реєстратора Мукачівської районної державної адміністрації.
Враховуючи таке заявлене представником позивача у позовній заяві клопотання, суд вбачає підстави для залучення до участі у справі Мукачівську районну державну адміністрацію, як третю особу на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. З цього приводу суд також враховує, що до позовної заяви представником позивача долучено квитанцію №1670501 від 11.09.2024 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС, з якої вбачається, що вказана заява направлена до електронного кабінету третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Мукачівської районної державної адміністрації одночасно з подачею позову в Господарський суд Закарпатської області.
Водночас, при відкритті провадження суд інформує сторони, що згідно положень частини першої статті 6 ГПК України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система.
Відповідно до приписів частини 5 статті 6 ГПК України, суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Згідно з частиною 6 статті 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Частиною 7 статті 42 ГПК України передбачено, що якщо ГПК України передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Згідно сформованої на запит суду відповіді №3697666 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС від 17.09.2024, встановлено, що відповідач 1 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі", код ЄДРПОУ - 41229915 не має зареєстрованого електронного кабінету.
Відтак, суд нагадує відповідачеві 1 (Товариству з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі") про наявність у нього передбаченого законом обов`язку зареєструвати власний електронний кабінет відповідно до вимог частини шостої статті 6 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 6, 12, 120, 121, 162, 165-167, 176, 228, 229, 232-235, 247, 250, 252 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 05 березня 2025 р. на 15:00 годину та повідомити учасників процесу, що воно відбудеться у приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал судових засідань №4.
4. У разі неотримання Господарським судом Закарпатської області повідомлення про виконання судового доручення про вручення судових документів чи повідомлення про неможливість такого виконання або нез`явлення в судове засідання 05.03.2025 представника відповідача (ОСОБА_2), підготовче засідання у справі призначити на 02.04.2025 на 14 годину. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресою 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал судових засідань № 4.
5. У порядку абзацу третього частини 7 статті 42 ГПК України звернути увагу відповідачу 1 (Товариству з обмеженою відповідальністю "Тімбер Текнолоджі") на його обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет на виконання вимог частини шостої статті 6 ГПК України, що також наддасть відповідачеві можливість ознайомлюватися з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль) та забезпечить йому швидкий обмін документами по справі.
6. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Мукачівську районну державну адміністрацію (89600, Закарпатська область. Місто Мукачево, вулиця Штефана Августина, будинок, 21, код ЄДРПОУ - 04053789).
7. Зобов`язати позивача:
- у строк до 01.12.2024 надати до суду належним чином нотаріально завірені копії перекладу на словацьку мову ухвали Господарського суду Закарпатської області про відкриття провадження у справі від 14.10.2024; прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів (судове доручення про вручення документів); позовної заяви без номера від 11.09.2022 та доданих до неї документів; заяви від 23.09.2024 (без додатків) про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 17.09.2024 та заяви від 04.10.2024 (без додатків) про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 30.09.2024 у двох примірниках для направлення відповідачу 2 - ОСОБА_2, у порядку встановленому Конвенцією вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 15.11.1965).
Документи, що підлягають перекладу завчасно отримати у Господарському суді Закарпатської області.
8. Запропонувати Відповідачам подати/надіслати суду:
- відзив на позов, оформлений згідно з вимогами ст.165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
- заперечення на відповідь на відзив (у разі отримання відповіді на відзив) - протягом 5 днів з дня її отримання, оформлені згідно з вимогами ст. 167 ГПК України;
- заяви з процесуальних питань (за наявності) - не пізніше ніж за три дні до проведення підготовчого засідання.
9. Запропонувати позивачу у строк до 5 днів з дня отримання відзиву надати суду відповідь на відзив та докази направлення відповіді на відзив відповідачу.
10. Запропонувати третій особі подати/надіслати суду пояснення щодо позову або відзиву, оформлені згідно з вимогами статті 168 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вони ґрунтуються протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі/відзиву на позов.
11. Попередити позивача про те, що у разі невиконання вимог суду, ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез`явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до пункту 4 частини першої статті 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.
12. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд згідно з частиною дев`ятою статті 165 ГПК України вирішує справу за наявними матеріалами.
13. Звернути увагу учасників справи, що:
- заяви з процесуальних питань (заяви, клопотання, заперечення) учасники справи подають з дотриманням вимог ст. 169, 170 ГПК України;
- копії відзиву, відповіді на відзив, заперечення на відповідь на відзив, пояснення третьої особи щодо позову або відзиву та додані до них документи іншому учаснику справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з надісланням (наданням) до суду відзиву, відповіді на відзив, заперечень на відповідь на відзив, пояснень третьої особи (частина 5 статті 165, частина 3 статті 166, частина 3 статті 167, частина 3 статті 168 ГПК України);
- копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (частина 9 статті 80 ГПК України).
14. Звернутися до Центрального Органу Словацької Республіки - Ministry of Justice of the Slovak Republic (Zupne namestie 13 813 11 Bratislava, Slovak Republic), обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, з судовим дорученням про вручення DREMIKO s.r.o., що знаходиться за адресою: (Словацька республіка, вулиця Нітранська цеста 2098, Партизанське, 95801, реєстраційний номер у Словацькій республіці - 50 489 399) ухвали Господарського суду Закарпатської області про відкриття провадження у справі від 14.10.2024; позовної заяви без номера від 11.09.2022 та доданих до неї документів; заяви від 23.09.2024 (без додатків) про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 17.09.2024 та заяви від 04.10.2024 (без додатків) про усунення недоліків позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 30.09.2024.
15. Зупинити провадження у справі № 907/784/24.
16. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Західного апеляційного господарського суду у строк, встановлений частиною першою статті 256 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя С.В.Сисин
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122301133 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Сисин С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні