ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
03.10.2024Справа № 910/7920/24Господарський суд міста Києва у складі судді Полякової К.В., за участі секретаря судового засідання Саруханян Д.С., розглянувши за правилами загального позовного провадження матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень"
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти", 2) ОСОБА_1 , 3) Товариства з обмеженою відповідальністю "Смачносир", 4) ОСОБА_2
про стягнення 391654,53 грн.
за участі представників:
від позивача: ОСОБА_3
від відповідачів 1-4: не з`явилися,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Акціонерне товариство "Банк інвестицій та заощаджень" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти", ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Смачносир" та ОСОБА_2 , в якій просило стягнути солідарно заборгованість за кредитним договором від 09.04.2021 № SME/BC/01-3, що станом на 09.05.2024 становить 391654,53 грн. та включає в себе: прострочену заборгованість за основним зобов`язанням за період з 16.06.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 286641,95 грн., прострочену заборгованість за процентами за період з 18.12.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 15,46 грн.; прострочену заборгованість за комісією за період з 16.06.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 104997,12 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням основним позичальником за кредитним договором від 09.04.2021 № SME/BC/01-3 - Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти", виконання прийнятих на себе зобов`язань. При цьому, оскільки в забезпечення виконання кредитного договору від 09.04.2021 № SME/BC/01-3 між позивачем та ОСОБА_1 , Товариством з обмеженою відповідальністю "Смачносир" та ОСОБА_2 укладені договори поруки від 09.04.2021 № SME/BC/01-3-Р, № SME/BC/02-3-Р, № SME/BC/03-3-Р відповідно, позивач просив стягнути заборгованість за кредитним договором від 09.04.2021 № SME/BC/01-3 солідарно: із Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" та ОСОБА_1 ; із Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Смачносир"; із Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" та ОСОБА_2 .
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвали суду про відкриття провадження у справі та подальші ухвали у справі направлені, зокрема, відповідачам 1-4 рекомендованими листами із повідомленнями про вручення на адресу місцезнаходження відповідачів, зазначені в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Проте конверти із копіями ухвал повернуто на адресу суду підприємством поштового зв`язку без вручення відповідачам у зв`язку з відсутністю адресата чи за закінченням терміну зберігання.
Згідно з частиною 7 статті 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
Таким чином, ухвала суду про відкриття провадження та подальші ухвали у справі направлялася за адресою місцезнаходження відповідачів згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за відсутності заяв про зміну їх місцезнаходження.
За приписами частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
При цьому, судом також враховано, що згідно з частинами 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Таким чином, відповідачі мали право та можливість ознайомитися з ухвалами суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
До того ж, в ухвалі суду про відкриття провадження у справі звернуто увагу відповідачів-1,-3 на обов`язок зареєструвати свої електронні кабінети та на можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Натомість, відповідачі-1,-3 усупереч частини 6 статті 6 ГПК України реєстрацію своїх електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не здійснили.
За частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Аналогічна норма міститься у частині 9 статті 165 ГПК України.
Оскільки відповідачі не скористалися своїм правом на подання відзивів, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів частини 9 статті 165 та частини 2 статті 178 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
09.04.2021 між позивачем (кредитодавець) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" (позичальник) укладено Кредитний договір №SME/BC/01-3 (надалі - Кредитний договір), відповідно до п. 1.1. якого Банк надає Позичальнику Кредит у сумі 1000000 грн., а Позичальник зобов`язується своєчасно та у повному обсязі виплачувати Банку проценти за користування Кредитом, комісії та інші платежі, передбачені цим Договором, використати Кредит за цільовим призначенням, виконати інші умови цього Договору та повернути Банку Кредит у терміни, встановлені цим Договором.
Згідно п. 1.2. Кредитного договору, розмір процентів за користування Кредитом складає 0,01% процентів річних. Додатково Позичальник щомісяця сплачує на користь Банку щомісячну комісію за супроводження Кредиту в розмірі 1,5% процентів від суми Кредиту, зазначеної в п. 1.1. Договору.
Пунктом 1.3. Кредитного договору передбачено, що Позичальник зобов`язаний повернути Кредит Банку 08.04.2024 року.
Згідно п. 4.2. Кредитного договору Кредит надається в безготівковій формі в день укладення цього Договору шляхом перерахування з рахунку для обліку кредитної заборгованості на рахунок Позичальника, зазначений у пункті 11.2. цього Договору.
Відповідно до п. 5.1. Кредитного договору, проценти нараховуються щомісяця на суму Кредиту, що фактично надана Позичальнику і не повернена Банку протягом всього строку наявності такої суми, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та році. При цьому день надання Кредиту враховується, а день повернення Кредиту не враховується при нарахуванні процентів. Комісія за супроводження Кредиту нараховується щомісяця на суму Кредиту, зазначену в п. 1.1. Договору.
Згідно п. 5.2. Кредитного договору, проценти та комісії, нараховані за місяць, Позичальник зобов`язаний сплачувати щомісяця не пізніше 15 календарного дня місяця, наступного за місяцем, в якому такі проценти та комісії були нараховані. Проценти та комісії, нараховані за місяць, в якому відбувається повне повернення Кредиту, повинні бути сплачені не пізніше дня повернення Кредиту. Позичальник має право сплатити комісію за супроводження Кредиту за весь строк користування Кредитом, в тому числі за рахунок отриманих кредитних коштів. При цьому у разі дострокового часткового або повного погашення Кредиту комісія за супроводження Кредиту не підлягає поверненню.
У пункті 5.4. Кредитного договору вказано, якщо строк погашення заборгованості за Кредитом, що зазначений в Додатку №1 до цього Договору припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, визначений відповідно до законодавства України, то Позичальник має здійснити погашення заборгованості за Кредитом не пізніше наступного робочого дня відповідного строку, встановленого для вчинення певної дії.
Пунктом 7.1. Кредитного договору передбачено, що Позичальник зобов`язується повернути Банку Кредит у термін, зазначений у пункті 1.3. цього Договору. Повернення Кредиту до настання зазначеного терміну вважається достроковим. У випадках, передбачених цим Договором або чинним законодавством України, Позичальник зобов`язаний на вимогу Банку повернути Кредит достроково.
Відповідно до п. 8.2. Кредитного договору, надання Кредиту здійснюється у відповідності з його цільовим призначенням, визначеним у пункті 1.4. цього Договору, шляхом переказу коштів з рахунку з обліку кредитної заборгованості, зазначеного у пункті 11.3. цього Договору, на поточний рахунок Позичальника, зазначений у пункті 11.2. цього Договору. Для цілей цього Договору днем надання Кредиту вважається день списання його суми з рахунку з обліку кредитної заборгованості по реквізитах зазначених в абзаці першому цього пункту.
За змістом пункту 9.5. Кредитного договору суттєвим порушенням Позичальником цього Договору вважається повне або часткове прострочення Кредиту у строки, визначені пунктом 1.3. цього Договору.
Відповідно до п. 10.2. Кредитного договору останній вважається укладеним з дати його підписання Сторонами та скріплення їх печатками і діє до повного виконання зобов`язань Позичальника за цим Договором.
Сторони дійшли згоди та встановили графік повернення Кредиту та сплати інших платежів, що наведений у Додатку № 1 до цього Договору.
На виконання умов Кредитного договору 09.04.2021 позивач перерахував Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" кредитні кошти в розмірі 1 000 000,00 грн., що підтверджується виписками по особовим рахункам.
Одночасно, у забезпечення виконання зобов`язань за Кредитним договором від 09.04.2021 №SME/BC/01-3 між позивачем та ОСОБА_1 , як поручителем, укладено Договір поруки від 09.04.2021 № SME/ВС/01-3-Р.
Також, 09.04.2021 між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Смачносир", як поручителем, укладено Договір поруки № SME/ВС/02-3-Р та Договір поруки № SME/ВС/ОЗ-З-Р від 09.04.2021, що укладений між позивачем та ОСОБА_2 , як поручителем.
Відповідно до п. 1.1. Договорів поруки Поручитель зобов`язується перед Кредитором у повному обсязі солідарно відповідати за порушення Боржником, яким є Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти", взятих на себе забезпечених порукою зобов`язань, що витікають з Кредитного договору №SME/BC/01-3 від 09.04.2021, укладеного між Кредитором та Боржником, з урахуванням всіх змін, доповнень, нових редакцій, новацій, додаткових договорів, додаткових угод, договорів про внесення змін, тощо, що внесені/укладені до нього або можуть бути внесені/укладені в подальшому.
Відповідно до пункту 2.1 Договорів поруки, порукою забезпечується виконання наступних зобов`язань: порукою, що надається за цим Договором, забезпечується виконання наступних зобов`язань: повернення Кредитору кредиту, наданого за Кредитним договором, в сумі (ліміті) 1 000 000,00 грн, зі строком користування кредитом до 08.04.2024 року, у строки, у випадках та на умовах, передбачених Кредитним договором та/або цим Договором, в тому числі з дотриманням, при цьому, визначеного Кредитним договором порядку сплати періодичних платежів або достроково у випадках, передбачених Кредитним договором та/або цим Договором, та/або чинним законодавством України; сплата процентів за користування кредитом у розмірі 0,01 % та комісій в розмірі, строки, на умовах та в порядку, що визначені Кредитним договором; сплата можливої неустойки (пені, штрафів) та інших платежів/сум, які підлягають сплаті Кредитору за умовами Кредитного договору, у розмірі, строки, на умовах та в порядку, що визначені Кредитним договором; відшкодування всіх можливих збитків та витрат, понесених Кредитором за, у зв`язку та/або передбачених Кредитним договором, витрат Кредитора, пов`язаних з захистом Кредитором своїх прав та/або пред`явленням вимог і отриманням виконання за Кредитним договором, та збитків Кредитора, завданих внаслідок порушення (невиконання або неналежного виконання) Боржником умов Кредитного договору; виконання Боржником інших умов Кредитного договору та відшкодування інших витрат Кредитора, що випливають з Кредитного договору.
У пункті 2.4 Договорів поруки сторони домовились, що Поручитель повинен виконати забезпечені порукою зобов`язання, в тому ж порядку та обсязі, який встановлено для Боржника за Кредитним договором.
Згідно з пунктом 2.5 Договорів поруки Поручитель відповідає перед Кредитором у повному обсязі. Боржник і Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники, що означає нічим не обумовлене і абсолютне право Кредитора вимагати виконання забезпечених порукою зобов`язань повністю (чи у будь-якій його частині) як від Боржника та Поручителя разом, так і від кожного окремо.
Пунктом 2.6 Договорів поруки встановлено, що відповідальність Поручителя виникає як у випадку невиконання Боржником будь-якої частини забезпечених порукою зобов`язань, так і при невиконанні Боржником забезпечених порукою зобов`язання в цілому.
Поручитель відповідає перед Кредитором за виконання забезпечених порукою зобов`язання у повному обсязі всім належним йому на праві власності майном та грошовими коштами (пункт 2.7 Договорів поруки).
Відповідно до п. 3.1. Договорів поруки Кредитор набуває право вимагати від Поручителя виконання забезпечених порукою зобов`язань, що витікають із Кредитного договору при умові, якщо в установлений Кредитним договором строк виконання Боржником, передбачені Кредитним договором зобов`язання в цілому чи в будь-якій його частині не будуть виконані, а також при умові обов`язкового направлення Поручителю письмової вимоги про виконання забезпечених порукою зобов`язань Боржника в цілому (або в тій чи іншій його частині).
За змістом пункту 3.2 Договорів поруки Поручитель зобов`язаний виконати взяті на себе зобов`язання по цьому Договору не пізніше 7 (семи) банківських днів з моменту отримання письмової вимоги про виконання забезпечених порукою зобов`язань Боржника.
У пункті 3.3 Договорів поруки зазначено, що в письмовій вимозі про виконання забезпечених порукою зобов`язань Боржника повинно бути визначено розмір невиконаних Боржником зобов`язань, а також розмір штрафних санкцій, в разі їх наявності, що необхідно сплатити.
Із матеріалів справи слідує, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" свої зобов`язання за Кредитним договором від 09.04.2021 №SME/BC/01-3 не виконало належним чином, у зв`язку з чим станом на 09.05.2024 за ним утворилась прострочена заборгованість за основним зобов`язанням за період з 16.06.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 286 641,95 грн.; прострочена заборгованість за процентами за період з 18.12.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 15,46 грн.; прострочена заборгованість за комісією за період з 18.12.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 104 997,12 грн., що підтверджується виписками по особовому рахунку позичальника.
Відтак, позивач направив ОСОБА_1 , Товариству з обмеженою відповідальністю "Смачносир" та ОСОБА_2 вимоги від 30.04.2024 та 16.05.2024 про виконання забезпечених порукою зобов`язань за Кредитним договором від 09.04.2021 №SME/BC/01-3. Однак, відповідні вимоги не вручені відповідачам під час доставки згідно з роздруківками з веб-сайту АТ «Укрпошта» щодо пошуку поштових відправлень № 0503855086354, № 0503864670077, № 0503855124817 відповідно.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.
Частиною першою статті 1054 Цивільного кодексу України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Частиною 2 статті 1056-1 ЦК України встановлено, що розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.
Якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу (частина 2 статті 1050 ЦК України).
Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За приписами статті 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Частиною першою статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Матеріалами справи підтверджується надання позивачем Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" кредиту на суму 1 000 000,00 грн., проте відповідачем-1 кредитні кошти за період з 16.06.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 286 641,95 грн. не повернуті. Таким чином, позовні вимоги в даній частині визнаються судом обґрунтованими.
Крім того, з огляду на несвоєчасну оплату відповідачем-1 відсотків за користування кредитом та комісії судом визнаються обґрунтованими позовні вимоги про стягнення простроченої заборгованості за процентами за період із 18.12.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 15,46 грн. та простроченої заборгованості за комісією за період з 18.12.2023 по 09.05.2024 (включно) у розмірі 104 997,12 грн.
У той же час, виконання відповідачем-1 зобов`язань за Кредитним договором від 09.04.2021 №SME/BC/01-3 забезпечено укладеними між позивачем та ОСОБА_1 , Товариством з обмеженою відповідальністю "Смачносир" та ОСОБА_2 договорами поруки від 09.04.2021 № SME/BC/01-3-Р, № SME/BC/02-3-Р, № SME/BC/03-3-Р відповідно.
За приписами частин 1, 2 статті 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі.
Відповідно до положень частин 1, 2 статті 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя, та в тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Особи, які за одним чи за декількома договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того самого зобов`язання, є солідарними боржниками і відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки (частина 3 статті 554 ЦК України).
Таким чином, ураховуючи встановлення судом факту порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" договірних зобов`язань у частині своєчасної сплати кредиту, процентів за користування кредитом та комісії, зважаючи на невиконання ОСОБА_1 , Товариством з обмеженою відповідальністю "Смачносир" та ОСОБА_2 своїх зобов`язань, як поручителями, суд дійшов висновку про стягнення заборгованості за Кредитним договором від 09.04.2021 №SME/BC/01-3 із відповідачів 1-4 у солідарному порядку.
Відповідно до частини 1 статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Понесені позивачем витрати по оплаті судового збору відповідно до статі 129 ГПК України покладаються на відповідачів у рівних частинах.
Керуючись статтями 86, 129, 232, 236-241 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 18-Б; ідентифікаційний код 38460791), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ), Товариства з обмеженою відповідальністю "Смачносир" (54017, м. Миколаїв, вул. Артилерійська, 24; ідентифікаційний код 41778799), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) на користь Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" (04119, м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 83-Д; ідентифікаційний код 33695095) 286641 (двісті вісімдесят шість тисяч шістсот сорок одну) грн. 95 коп. простроченої заборгованості за кредитом, 15 (п`ятнадцять) грн. 46 коп. простроченої заборгованості за процентами, 104997 (сто чотири тисячі дев`ятсот дев`яносто сім) грн. 12 коп. простроченої заборгованості за комісією.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Малинівські молочні продукти" (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 18-Б; ідентифікаційний код 38460791) на користь Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" (04119, м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 83-Д; ідентифікаційний код 33695095) 1468 (одну тисячу чотириста шістдесят вісім) грн. 71 коп. витрат зі сплати судового збору.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" (04119, м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 83-Д; ідентифікаційний код 33695095) 1468 (одну тисячу чотириста шістдесят вісім) грн. 71 коп. витрат зі сплати судового збору.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Смачносир" (54017, м. Миколаїв, вул. Артилерійська, 24; ідентифікаційний код 41778799) на користь Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" (04119, м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 83-Д; ідентифікаційний код 33695095) 1468 (одну тисячу чотириста шістдесят вісім) грн. 70 коп. витрат зі сплати судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) на користь Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" (04119, м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 83-Д; ідентифікаційний код 33695095) 1468 (одну тисячу чотириста шістдесят вісім) грн. 70 коп. витрат зі сплати судового збору.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повне судове рішення складено: 14.10.2024 року.
Суддя К.В. Полякова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122301282 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Полякова К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні