ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"14" жовтня 2024 р.м. Одеса № 916/4417/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 4525/24 від 07.10.2024 Фізичної особи-підприємця Ріхтер Марини Миколаївни ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екстра Ваттс» (вул. Мала Арнаутська, 85, офіс 2, м. Одеса, 65027) про зобов`язання вчинити певні дії,
УСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Ріхтер Марина Миколаївна звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екстра Ваттс», в якій просить суд зобов`язати відповідача повернути позивачу майно, а саме: 55 електросамокатів (модель 101Р Kiwi) та 27 ремонтних наборів для електросамокату; 27 додаткових акумуляторів 13Ah до електросамокату 101Р Kiwi.
В обґрунтування підстав позову позивач посилається на обставину ухилення відповідача від повернення позивачу переданого в оренду спірного майна після припинення дії договору оренди від 14.06.2021 № 14/06-21.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, має містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (п. 2); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п. 9).
Згідно з ч. 6, 7 ст. 129 ГПК України якщо сума судових витрат, заявлена до відшкодування, істотно перевищує суму, заявлену в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат в частині такого перевищення, крім випадків, якщо сторона доведе, що не могла передбачити такі витрати на час подання попереднього (орієнтовного) розрахунку. Якщо сума судових витрат, заявлених до відшкодування та підтверджених відповідними доказами, є неспівмірно нижчою від суми, заявленої в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат (крім судового збору) повністю або частково, крім випадків, якщо така сторона доведе поважні причини зменшення цієї суми.
Отже, положення ст.162 ГПК України покладають на позивача обов`язок при поданні позовної заяви надати суду не тільки розрахунок витрат, які останній вже поніс у зв`язку з поданням позову, а ще надати розрахунок витрат, які позивач очікує понести у зв`язку з розглядом справи. При цьому, з урахуванням положень ст.129 ГПК України, визначення позивачем попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, має значення при вирішенні судом питання розподілу судових витрат між сторонами за результатами вирішення спору по суті.
Згідно з ч.1, 2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Розглянувши матеріали позовної заяви Фізичної особи-підприємця Ріхтер Марини Миколаївни, суд встановив, що її подано без додержання вимог ст. 162 ГПК України, оскільки:
- у позовній заяві позивач вказав на свій статус підприємця, між цим, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, підприємницька діяльність позивача припинена з 25.05.2022;
- позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- позивачем у позовній заяві лише вказано, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат позивача складається з суми понесеного позивачем судового збору та понесених витрат на правничу допомогу в розмірі 30000,00 грн, в цей же час, позивачем не наведено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач очікує понести в зв`язку із розглядом справи. При цьому позивачем у позові також не повідомлено суду, що інших витрат, окрім вищевказаних, ним не буде понесено у зв`язку з розглядом справи.
З урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява Фізичної особи-підприємця Ріхтер Марини Миколаївни на підставі ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця Ріхтер Марини Миколаївни за вх. ГСОО № 4525/24 від 07.10.2024 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду:
- письмових пояснень із вказанням відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- письмових пояснень щодо правового статусу позивача шляхом зазначення повного і правильного найменування позивача.
3. Додатково запропонувати позивачу надати суду письмові пояснення з вказанням обставин та доказів (доданням останніх, у разі наявності), які підтверджують: дату, з якої, за позицією позивача, має місце порушення відповідачем грошового зобов`язання у спірних відносинах; дату припинення (розірвання) договору.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 14.10.2024 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122301791 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бездоля Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні