Ухвала
від 14.10.2024 по справі 925/1244/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

14 жовтня 2024 року Черкаси Справа №925/1244/24

Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Селянського фермерського господарства "Настасія", ідентифікаційний код 31314511, вул. Перемоги, 10, с. Ковтуни, Золотоніський р-н, Черкаська обл., 19732,

до відповідача - Золотоніської державної адміністрації Черкаської області, ідентифікаційний код 04061197, вул. Садовий проїзд, 5, м. Золотоноша, Черкаська обл., 19700,

про скасування розпорядження,

УСТАНОВИЛА:

07.10.2024 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Селянського фермерського господарства "Настасія" з вимогою скасувати п. 1, 3 розпорядження Золотоніської РДА від 27.10.2005 №409 "Про добровільну відмову від користування земельними ділянками СФГ "Настасія" в межах Ковтунівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що, на думку позивача, Золотоніська РДА незаконно видала розпорядження від 27.10.2005 №409 "Про добровільну відмову від користування земельними ділянками СФГ "Настасія" в межах Ковтунівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області". Оскільки в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено у зв`язку з тим, що фізична особа є неналежним позивачем, то з позовом звертається безпосередньо Селянське фермерське господарство "Настасія".

Розглянувши позовну заяву, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, позивач в позовній заяві зазначає, що в 2013 році СФГ "Настасія" отримала кадастровий номер на земельну ділянку, що свідчить про незнання про факт вилучення земельної ділянки. Проте всупереч нормі ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач не надає суду докази такого твердження.

Відповідно до ч. 4 ст. 164 ГПК України, до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Зі змісту позовної заяви випливає, що позивач просить скасувати п. 1, 3 розпорядження Золотоніської РДА від 27.10.2005 №409.

До матеріалів справи позивач додав копію зазначеного розпорядження. Проте, на вимогу п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позивач вказує, що оригінали доданих до позовної заяви копій документів знаходяться у відповідача (розпорядження РДА) та в матеріалах цивільної справи №823/1438/16 в Золотоніському районному суді Черкаської області. Інші (додатки 2) у позивача.

Відповідно до ч. 5 ст. 91 ГПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. (ч. 1 ст. 81 ГПК України)

Отже, оскільки позивач зазначив, що оригінал оспорюваного розпорядження знаходиться у відповідача та не звернувся з клопотанням про витребуванням цього розпорядження, суддя не має можливості пересвідчитись у належності засвідченої копії та доходить висновку про порушення позивачем вимоги ч. 4 ст. 164 ГПК України.

Як зазначено вище, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з вимогами ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Однак всі копії, подані позивачем засвідчені без зазначення дати такого засвідчення, чим порушено вимоги ст. 91 та ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 91, 162, 164, 172, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Селянського фермерського господарства "Настасія" залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням:

- на виконання ч. 2 ст. 164 ГПК України надати докази, що підтверджують обставини отримання кадастрового номеру на земельну ділянку у 2013 році;

- на виконання ст. 91 та ч. 2 ст. 164 ГПК України надати належно засвідчені докази, які додані до позовної заяви із зазначенням дати такого засвідчення;

- на виконання ч. 4 ст. 164 ГПК України надати клопотання про витребування розпорядження Золотоніської РДА від 27.10.2005 № 409 (його копії);

- докази направлення копій вищеперелічених документів відповідачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)

Копію ухвали надіслати позивачу за допомогою системи "Електронний суд".

Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122302218
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1244/24

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 22.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні