КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 жовтня 2024 року м. Київ№ 320/45980/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши в м. Києві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДРІСРАСПЕЙТ" у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДРІСРАСПЕЙТ" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про забезпечення позову шляхом зупинення дії індивідуального акту,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариства з обмеженою відповідальністю "ДРІСРАСПЕЙТ" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві та просить суд:
визнати протиправним та скасувати розпорядження Головного управління ДПС у м. Києві № 331-лр від 14.09.2024 про анулювання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім спирту та перрі (без додання спирту) № 990208202400038 з терміном дії з 03.05.2024 по 03.05.2029, виданої товариству з обмеженою відповідальністю «ДРІСРАСПЕЙТ»;
зобов`язати Головне управління ДПС у м. Києві видалити з Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах інформації щодо анулювання Товариству з обмеженою відповідальністю «ДРІСРАСПЕЙТ» ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім спирту та перрі (без додання спирту) № 990208202400038 з терміном дії з 03.05.2024 по 03.05.2029 та/або поновити Товариству з обмеженою відповідальністю «ДРІСРАСПЕЙТ» у Єдиному реєстрі ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах запис про дію ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім спирту та перрі (без додання спирту) № 990208202400038 з терміном дії з 03.05.2024 по 03.05.2029, яка видана товариству з обмеженою відповідальністю «ДРІСРАСПЕЙТ».
Також 08.10.2023 до суду надійшла заява про забезпечення позову, в якій позивач просить:
зупинити дію Розпорядження № 1525683 про анулювання ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім спирту та перрі (без додання спирту) № 331-рл від 14.08.2024 у частині анулювання ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім спирту та перрі (без додання спирту) № 990208202400038 з терміном дії з 03.05.2024 по 03.05.2029 до набрання законної сили судовим рішенням у справі;
заборонити Головному управлінню ДПС у м. Києві вчиняти дії по внесенню до Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах інформації щодо анулювання Товариству з обмеженою відповідальністю «ДРІСРАСПЕЙТ» ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім спирту та перрі (без додання спирту) № 990208202400038 з терміном дії з 03.05.2024 по 03.05.2029 та/або поновити Товариству з обмеженою відповідальністю «ДРІСРАСПЕЙТ» у Єдиному реєстрі ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах запис про дію ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім спирту та перрі (без додання спирту) № 990208202400038 з терміном дії з 03.05.2024 по 03.05.2029 до набрання законної сили судовим рішенням у справі.
В обгрунтування поданої заяви зазначає, що 05.08.2024 між ТОВ «ДРІСРАСПЕЙТ» (Постачальник) та ТОВ «ФАСТОР КОМПАНІ» (Покупець) було укладено Договір поставки № 05/08/03 згідно з п. 1.1 та 1.2 Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця товар (алкогольні напої), а Покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його на умовах даного Договору.
Згідно з п. 4.1 загальна сума (ціна) даного Договору складається з сум вартості товару, вказаних в накладних, які Сторони підписують у продовж строку дії Договору та становить не менше 8 760 000 (вісім мільйонів сімсот шістдесят тисяч) грн.
У відповідності до п. 8.2 Договору поставки за порушення строків поставки, передбачених п. 3.2 даного Договору, Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі 100 % вартості товару, визначеного п. 4.1 даного Договору
Позивач зазначає, що без наявності дозвільних документів, а саме ліцензії передбачено адміністративне стягнення в розмірі 200 відсотків вартості партії товару, але не менше 17 000,00 грн, а отже, у разі невиконання позивачем умов договору та дотримання термінів поставки товару до 10.10.2024, він сплачує штраф у розмірі 100 % вартості непоставленого товару, тобто 8 760 000,00 грн або у разі постачання ТОВ «ДРІСРАСПЕЙТ» алкогольної продукції без ліцензії, на нього буде накладений штраф у розмірі 200 % отриманого товару, тобто 17 520 000,00 грн.
Таким чином, позивач стверджує, що наведене розпорядження повністю зупинило його роботу та виконання умов Договору поставки № 05/08/03 від 05.08.2024. Іншої діяльності позивач не веде та не отримує доходи від такої, що підтверджується відповідною декларацією за 2023 рік. Враховуючи початок здійснення своєї діяльності, Договір поставки № 05/08/03 від 05.08.2024 є для позивача єдиним джерелом збуту алкогольних напоїв та як наслідок отримання прибутку, а відтак він у вимушеному порядку припинив здійснення поставки алкогольних напоїв за вищевказаним договором у зв`язку з негативними наслідками (штрафами) передбаченими законодавством.
Також позивач, зазначає, що у разі невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення заподіяна заявнику шкода внаслідок зупинення господарської діяльності товариства, у зв`язку з неможливістю реалізації алкогольних напоїв та виконання договірних зобов`язань, оскільки відновлення ділових зав`язків та нормалізація ведення господарської діяльності з урахуванням введення воєнного стану, що зумовило погіршення ведення бізнесу, призведе до значних зусиль та витрат, а саме спірне рішення впливає на права та обов`язки не тільки заявника, а і його контрагентів, оскільки у зв`язку з відсутністю відповідної ліцензії, контрагенти заявника позбавлені можливості отримувати продукцію та реалізовувати, що свідчить про те, що у разі задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «ДРІСРАСПЕЙТ», без вжиття заходів забезпечення позову, поновлення оспорюваних прав заявника, в тому числі і щодо відновлення ділових відносин та відшкодуванням збитків, може бути ускладнено.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд вважає за необхідне повернути її без розгляду, з огляду на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
З урахуванням наведеного положення КАС України, розгляд клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову здійснюється без повідомлення сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Згідно ч. 2 ст. 150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Згідно ч. 2 ст. 151 КАС України суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
Частиною 1 ст. 152 КАС України визначено, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: найменування суду; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Крім того, ч. 4 ст. 152 КАС України визначено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 7 ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Як вбачається з клопотання про забезпечення позову, заявником не надано доказів сплати судового збору або документ, який підтверджуює підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, що є підставою для повернення такої заяви без розгляду.
Керуючись ст. 150 - 154, 167, 243, 248 КАС України, суд
у х в а л и в:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДРІСРАСПЕЙТ" про забезпечення позову повернути без розгляду.
Копію ухвали направити (вручити) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Головенко О.Д.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122303429 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Головенко О.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні