Справа №463/6922/24
Провадження №4-с/463/21/24
УХВАЛА
10 жовтня 2024 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі головуючого судді Білоуса Ю.Б.,
за участю секретаря с/з Козак О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові питання про постановлення окремої ухвали в цивільній справі за скаргою адвоката Сокальського Дениса Анатолійовича в інтересах ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), заінтересована особа: державний виконавець Галицького відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Пальона Наталія Миколаївна (ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 тел. НОМЕР_2 адреса 79019, м. Львів, проспект Чорновола, 39 ЄДРПОУ 35009232), Державне підприємство «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької» (ел. пошта office@zankovetska.com.ua тел. 38032354751 адреса 79008, м. Львів, вул. Лесі Українки, 1 ЄДРПОУ 02224614),
на дії та бездіяльність державного виконавця у виконавчому провадженні № 75496718,-
учасники справи:
скаржник (стягувач) ОСОБА_1
представник скаржника - адвокат Сокальський Д.А.,
представник заінтересованої особи (боржника) адвокат - Радомська Н.В.
представник заінтересованої особи Галицького відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - не з`явився,
в с т а н о в и в :
22.07.2024 року через підсистему «Електронний суд» адвокат Сокальський Денис Анатолійович в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою на дії та бездіяльність державного виконавця у виконавчому провадженні № 75496718.
Окремим пунктом в прохальній частині поданої скарги скаржник просив постановити окрему ухвалу щодо державного виконавця, іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, та направити її органам, до повноважень яких належить притягнення таких осіб до дисциплінарної відповідальності, або органу досудового розслідування, якщо суд дійде висновку про наявність в діях (бездіяльності) таких осіб ознак кримінального правопорушення.
Детальних мотивів та підстав для постановлення окремої ухвали скаржник в поданій письмовій скарзі не наводить.
Учасники справи в судовому засіданні своєї позиції щодо заявленої скаржником вимоги про постановлення окремої ухвали думки не висловили.
Суд, вивчивши подане клопотання, дослідивши матеріали справи, встановив наступне та дійшов до таких висновків.
Згідно частин 1, 2, 3 статті 262 ЦПК України, суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.
Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання процесуальними правами, порушення процесуальних обов`язків, неналежного виконання професійних обов`язків (в тому числі, якщо підписана адвокатом чи прокурором позовна заява містить суттєві недоліки) або іншого порушення законодавства адвокатом або прокурором.
Суд може постановити окрему ухвалу щодо державного виконавця, іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця та направити її органам, до повноважень яких належить притягнення таких осіб до дисциплінарної відповідальності, або органу досудового розслідування, якщо суд дійде висновку про наявність в діях (бездіяльності) таких осіб ознак кримінального правопорушення.
Окрема ухвала суду є процесуальним засобом судового впливу на виявлені під час судового розгляду порушення законності, а також причини та умови, що цьому сприяли.
Правовими підставами постановлення окремої ухвали є виявлені під час розгляду справи порушення матеріального або процесуального закону; встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню таких порушень.
За наявності цих двох правових підстав у сукупності суд має право постановити окрему ухвалу і направити її відповідним особам чи органам для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли вчиненню виявлених порушень.
Окрема ухвала суду - це процесуальне судове рішення, якою суд реагує на виявлені під час розгляду справи порушення закону і причини та умови, що сприяли вчиненню порушення. Отже, підставою для постановлення окремої ухвали є виявлення порушення закону і встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню порушення. Відтак, окрема ухвала може бути постановлена лише у разі, якщо під час судового розгляду встановлено склад правопорушення. Якщо суд не встановив такого порушення, підстав для окремої ухвали немає.
Згідно з частиною 5 статті 262 ЦПК України в окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги якого порушено, і в чому саме полягає порушення.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 07.07.2020 у справі № 438/610/14-ц (провадження № 14-577цс19) вказано, що постановлення окремої ухвали є процесуальною дією суду, вчинення якої не залежить від наявності клопотань учасників справи. Суд постановляє окрему ухвалу лише тоді, якщо встановить порушення певним органом чи іншою особою вимог законодавства або недоліки і їхній діяльності під час вирішення спору.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 12.04.2018 у справі № 761/32388/13-ц (провадження № 61-3251св18) зазначено, що при вирішенні питання про постановлення окремої ухвали суд має виходити з того, що мають бути виявлені порушення закону. Вирішення питання щодо постановлення окремої ухвали є дискреційними повноваженнями суду і є його правом, а не обов`язком.
Аналогічний правовий висновок викладено в ухвалі Верховного Суду від 19.05.2021 у справі № 755/15473/20.
Суд звертає увагу, що відповідно до ст. 262 ЦПК України не встановлено процесуального обов`язку суду постановляти окрему ухвалу. Постановлення окремої ухвали є правом суду у разі встановлення судом підстав для постановлення окремої ухвали.
Враховуючи вимоги ст. 262 ЦПК України, які передбачають виключний перелік питань які процесуально можуть були врегульовані в порядку винесення окремої ухвали, оскільки при розгляді справи не встановлено порушення матеріального або процесуального закону, порушень зі сторони державного виконавця, які б свідчили про вчинення ним кримінального правопорушення, а також те, що постановлення окремої ухвали на підставі ст. 262 ЦПК України, є дискреційними повноваженнями суду і є його правом, а не обов`язком, тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись статтями 260, 261, 262, 353 ЦПК України, суд -
постановив:
В постановленні окремої ухвали в цивільній справі за скаргою адвоката Сокальського Дениса Анатолійовича в інтересах ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), заінтересована особа: державний виконавець Галицького відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Пальона Наталія Миколаївна (ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 тел. НОМЕР_2 адреса 79019, м. Львів, проспект Чорновола, 39 ЄДРПОУ 35009232), Державне підприємство «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької» (ел. пошта office@zankovetska.com.ua тел. 38032354751 адреса 79008, м. Львів, вул. Лесі Українки, 1 ЄДРПОУ 02224614) на дії та бездіяльність державного виконавця у виконавчому провадженні № 75496718 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено 10 жовтня 2024 року.
Суддя Юрій БІЛОУС
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122309668 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Білоус Ю. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні