Справа № 473/5735/24
УХВАЛА
іменем України
"15" жовтня 2024 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі судді Вуїва О.В., дослідивши матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитсервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
14 жовтня 2024 року через систему «Електронний суд» ТОВ «Кредитсервіс» звернулося до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Проте, під час вирішення питання про відкриття провадження у справі, судом було встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 27ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Позови, що виникають із діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням (ч. 7 ст. 28 ЦПК України).
Позови, що виникають із договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів (ч. 8 ст. 28 ЦПК України).
Позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленоїстаттею 30цього Кодексу (ч. 16 ст. 28 ЦПК України).
З матеріалів справи вбачається, що позивач скористався своїм правом на подачу позову за місцем зареєстрованого проживання відповідачки.
Проте, звертаючись з вказаним позовом за зареєстрованим місцем проживання відповідачки до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області, позивачем не прийнято до уваги те, що ОСОБА_1 дійсно зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (що підтверджується відповіддю з Єдиного державного демографічного реєстру №844679 від 15 жовтня 2024 року).
Постановою ВерховноїРади України«Про утвореннята ліквідаціюрайонів» від17липня 2020року№ 807-IX Южноукраїнську міську територіальнугромаду дійсно включено до складу Вознесенського району Миколаївської області.
Разом з тим, відповідно до п.п. 3, 3-1 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року№ 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року№ 64/2022«Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX.
Таким чином, позов повинен бути пред`явлений за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідачки до суду у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року№ 807-IX, тобто до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області, інших підстав для розгляду справи у Вознесенському міськрайонному суді не встановлено.
З положень ч. 9 ст. 187 ЦПК України вбачається, що якщо за результатами отриманої судом від органу реєстрації місця проживання та перебування особи інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу.
Згідно п.1ч.1,ч.3ст.31ЦПК Українисуд передаєсправу нарозгляд іншомусуду,якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Тому, керуючись ст.ст. 27, 31, 187, 258-260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовною заявою Товариства зобмеженою відповідальністю«Кредитсервіс» до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза кредитнимдоговором передати на розгляд за підсудністю до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя: О.В. Вуїв
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122310294 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Вуїв О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні