ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 жовтня 2024 року
м. Чернівці
cправа № 715/764/24
провадження № 22-ц/822/887/24
Чернівецький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого Половінкіної Н. Ю.
суддів Кулянди М.І., Перепелюк І.Б.
вирішуючи питання про прийняття доповнень до апеляційної скарги ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Поляк Марія Володимирівна на рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 11 вересня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя,
ВСТАНОВИВ:
17 вересня 2024 року на адресу Чернівецького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Поляк М.В. на рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 11 вересня 2024 року.
Ухвалою Чернівецького апеляційного суду від 18 вересня 2024 року матеріали справи витребувані з суду першої інстанції, які надійшли на адресу суду апеляційної інстанції 25 вересня 2024 року.
15 жовтня 2024 року представником ОСОБА_1 адвокатом Поляк М.В. подано доповнення до апеляційної скарги ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Поляк М.В. в якому просить поновити строк для подання доповнення до апеляційної скарги.
Зазначав, що на оскаржуване рішення апеляційну скаргу подано в межах тридцятиденного строку після проголошення вступної та резолютивної частин рішення. З повним текстом рішення ознайомився 16 вересня 2024 року на сайті Єдиного реєстру судових рішень.
Відповідно до частини 1 статті 364 ЦПК України особа, яка подала апеляційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.1 ст.364 ЦПК України особа, яка подала апеляційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на апеляційне оскарження.
Згідно з ч.2 ст.364 ЦПК України разі доповнення чи зміни апеляційної скарги особа, яка подала апеляційну скаргу, повинна подати докази надсилання копій відповідних доповнень чи змін до апеляційної скарги іншим учасникам справи, в іншому випадку суд не враховує такі доповнення чи зміни.
В силу ч.1 ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно зі ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Згідно п.8 ч.3 ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Виходячи з принципу верховенства права, положень ст.ст.21, 22 Конституції України щодо непорушності конституційних прав особи, положень ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує права особи на доступ до суду і справедливий розгляд його справи судом, та положень ст.ст.3, 15 ЦК України, ст.ст.2, 4 ЦПК України щодо права особи на судовий захист цивільного права та інтересу, очевидним стає висновок про пріоритетність права особи на судовий захист цивільних прав та інтересів, у тому числі шляхом оскарження дій і рішень.
В матеріалах справи відсутні відомості щодо отримання ОСОБА_1 чи його представником ОСОБА_3 повного тексту оскаржуваного рішення.
Відповідно до інформації з Єдиного реєстру судових рішень повний текст рішення надіслано судом першої інстанції 12 вересня 2024 року та оприлюднено 16 вересня 2024 року.
З урахування викладеного, колегія суддів вважає, що клопотання ОСОБА_3 яка діє в інтересах ОСОБА_1 про поновлення строку для подання доповнення до апеляційної скарги задовольнити.
Керуючись статтями 126, 127, 364 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_3 яка діє в інтересах ОСОБА_1 про поновлення строку на подання доповнень до апеляційної скарги задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Поляк Марія Володимирівна строк для подання доповнень до апеляційної скарги ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Поляк Марія Володимирівна на рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 11 вересня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя.
Прийняти доповнення ОСОБА_3 яка діє в інтересах ОСОБА_1 до апеляційної скарги ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Поляк Марія Володимирівна на рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 11 вересня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Н. Ю. Половінкіна
М. І. Кулянда
І. Б. Перепелюк
Суд | Чернівецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122317399 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Половінкіна Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні