ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
16.10.2024 Справа № 908/2727/24
м. Запоріжжя Запорізької області
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські затоки" (вул. Привокзальна, буд. 21, м. Запоріжжя, 69600, код ЄДРПОУ 35421498, не має зареєстрованого Електронного кабінету у підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
про стягнення 773 098, 40 грн.
в межах справи № 26/48/09
Кредитори:
1. Публічне акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго", м. Запоріжжя
2. Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний, 158-б, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 20490012, E-mai1: avt@zp.pfu.gov.ua, має зареєстрований Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
3. Концерн "Міські теплові мережі", м. Запоріжжя
4. Комунальне підприємство "Водоканал", м. Запоріжжя
5. Товариство з обмеженою відповідальністю "Лауреола", м. Запоріжжя
6. Первинна профспілкова організація Запорізького державного підприємства "Радіоприлад", м. Запоріжжя
7. Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Центру телекомунікаційних послуг м. Запоріжжя Запорізької філії ВАТ "Укртелеком", м. Запоріжжя
8. Товариство з обмеженою відповідальністю "Крісті АГ", м. Запоріжжя (припинено)
9. Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮІС", м. Запоріжжя
10. Відкрите акціонерне товариство "Страхова компанія "Оранта Січ", м. Запоріжжя
11. Товариство з обмеженою відповідальністю "Запорізька міська енергетична компанія", м. Запоріжжя
12. Шевченківське об`єднане управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, 25-А, код ЄДРПОУ 41248959, не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС) (припинено)
13. Товариство з обмеженою відповідальністю "Пак індустрія", м. Запоріжжя
14. Фізична особа-підприємець Грідіна Оксана Михайлівна , м. Запоріжжя (припинено)
15. Публічне акціонерне товариство "Банк Кіпру", м. Київ
16. Державне агентство резерву України, м. Київ
17. Запорізька міська рада (ЄДРПОУ 04053915) в особі виконавчого комітету Запорізької міської ради (пр. Соборний, буд. 206, м. Запоріжжя, 69126, ЄДРПОУ 02140892, має зареєстрований Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
Боржник - Запорізьке державне підприємство "Радіоприлад", м. Запоріжжя
Розпорядник майна - Забродін О.М .
Учасники у справі:
1. Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
2. Запорізька прокуратура з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері
3. Державний концерн "ІНФОРМАЦІЯ_1"
про банкрутство
Суддя Черкаський В.І.
Без участі представників сторін
УСТАНОВИВ:
Ухвалою від 02.03.2022 продовжено строк розгляду справи відповідно до Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Відкладено підсумкове засідання та засідання для розгляду заяви розпорядника майна про скасування податкової застави з нерухомого майна боржника вих. № 02-01/01 від 18.01.2022 (вх. № 14441/08-08/22 від 20.01.2022).
10.10.2024 до підсистеми "Електронний суд" від Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" надійшла позовна заява від 10.10.2024 (вх. № 3000/08-07/24 від 11.10.2024) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські затоки" про стягнення 773 098, 40 грн.
За результатами автоматизованого розподілу, згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 11.10.2024 наведену вище позовну заяву визначено судді Черкаському В.І.
Господарський суд Запорізької області у складі судді Черкаського В.І. здійснює провадження у справі № 26/48/09 про банкрутство Запорізького державного підприємства "Радіоприлад".
У справі триває процедура розпорядження майна, повноваження розпорядника майна виконує арбітражний керуючий Забродін О.М.
Суд розцінює подану позовну заяву Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські затоки" про стягнення 773 098, 40 грн., як заяву, яка має розглядатися в межах справи про банкрутство Запорізького державного підприємства "Радіоприлад".
Розглянувши зазначену позовну заяву, суд установив.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Виходячи з положень ч. 6 ст. 12 Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законодавства про банкрутства.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України встановлені вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та додатків до неї.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи позовної заяви і доданих до неї документів.
У відповідності до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Наведені правила є загальними до застосування у господарському судочинстві.
За визначенням ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства учасники у справі про банкрутство - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір.
За приписами статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 74 ГПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
В порушення вимог статті 164 ГПК України позивачем не надано доказів відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, а саме, кредиторам, учасникам у справі про банкрутство та розпоряднику майна Забродіну О.М .
Абзацом 2 ч. 8 ст. 6 ГПК України передбачено, що особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або із застосуванням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. ч. 1 та 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення позовної заяви Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" від 10.10.2024 (вх. № 3000/08-07/24 від 11.10.2024) без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків терміном 5 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом надання до суду доказів направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу, а саме, кредиторам, учасникам у справі про банкрутство та розпоряднику майна Забродіну О.М. , відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України зазначити відомості про наявність/відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
Слід звернути увагу заявника на те, що не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, згідно ст. 174 ГПК України має наслідком повернення її заявнику без розгляду.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 7, 12 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" від 10.10.2024 (вх. № 3000/08-07/24 від 11.10.2024) залишити без руху.
Надати Запорізькому державному підприємству "Радіоприлад" строк для усунення недоліків терміном 5 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом надання до суду:
- доказів направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу, а саме, кредиторам, учасникам у справі про банкрутство та розпоряднику майна Забродіну О.М. ;
- відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України зазначити відомості про наявність/відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Копію ухвали направити представнику Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" адвокату Денисюк О.С. (до електронного кабінету).
Ця ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 16.10.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Володимир ЧЕРКАСЬКИЙ
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122318153 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Черкаський В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні