ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" жовтня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2051/24
Господарський суд Київської області, одноособово, у складі судді Саванчук С.О., розглянув матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю БАРАНІВКА-АГРО
12741, Житомирська обл., Звягельський р-н, с. Баранівка, вул. Костельна, буд. 16-А, код ЄДРПОУ 43834797
до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОХОЛДІНГ СКВИРА
09000, Київська обл., Сквирський р-н, м. Сквира, вул. Залізнична, буд. 57-Б, код ЄДРПОУ 22927045
про стягнення заборгованості
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх.№1093/24 від 01.08.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю БАРАНІВКА-АГРО до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОХОЛДІНГ СКВИРА про стягнення грошових коштів.
Судом перевірено позовну заяву і додані до неї документи на відповідність вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України та встановлена їх невідповідність вимогам пункту 3 частини 3 статті 162, пункту 4 частини 3 статті 162, пункту 2 частини 1 статті 164 та частині 1 статті 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
Згідно з пунктом 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з вимогами підпункту 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024 становить 3028,00 грн.
Судом встановлено, що у позовній заяві позивачем заявлено 2 протилежних способи захисту щодо одного предмету спору, що виключають один одного, також до позову не додано доказів сплати судового збору чи документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладених вище вимог законодавства, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху за такими недоліками позовної заяви: позивачем заявлено 2 протилежних способи захисту права щодо одного предмету спору, що виключають один одного: з одного боку, позивач стверджує про укладення між сторонами договору поставки у спрощений спосіб, поставку спірного товару за його умовами та стягнення ціни поставленого товару, з іншого - про те, що товар на праві власності належить позивачу, поставлений відповідачу помилково та про стягнення спірних коштів як безпідставно набутих, а також не додано доказів сплати судового збору чи документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Способом усунення вказаних недоліків визначається: направлення на адресу суду письмових пояснень за підписом особи, яка уповноважена на подання позовів від імені позивача, про те, який спосіб захисту порушеного права обирає позивач у цьому позові: стягнення з відповідача грошового зобов`язання з оплати товару, що поставлений позивачем у межах договірних правовідносин сторін за договором поставки, що укладений у спрощений спосіб або стягнення вартості безпідставно набутого відповідачем майна із зазначенням обставин помилковості; неправомірності чи інших причин безпідставності набуття майна, також надання суду доказів сплати судового збору, надіслання копій цих письмових пояснень та доказів сплати судового збору відповідачу та надання суду доказів такого надіслання.
Одночасно, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву (вх.№1093/24 від 01.08.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю БАРАНІВКА-АГРО до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОХОЛДІНГ СКВИРА про стягнення грошових коштів залишити без руху.
2. Зобов`язати позивача усунути недоліки позовної заяви шляхом направлення на адресу суду письмових пояснень за підписом особи, яка уповноважена на подання позовів від імені позивача, про те, який спосіб захисту порушеного права обирає позивач у цьому позові: стягнення з відповідача грошового зобов`язання з оплати товару, що поставлений позивачем у межах договірних правовідносин сторін за договором поставки, що укладений у спрощений спосіб або стягнення вартості безпідставно набутого відповідачем майна із зазначенням обставин помилковості; неправомірності чи інших причин безпідставності набуття майна, також надання суду доказів сплати судового збору, надіслання копій цих письмових пояснень та доказів сплати судового збору відповідачу та надання суду доказів такого надіслання.
3. Роз`яснити учасникам справи, що копії їх заяв по суті справи та доданих до них документів повинні бути надіслані іншим учасникам справи, одночасно з надісланням до суду, відтак, до їх заяв, що надані суду, мають бути додані документи, що підтверджують вказане надіслання іншим учасникам справи, за відсутності яких, відповідні заяви та докази не будуть враховані судом.
4. Встановити позивачу строк усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 16.10.2024 та не може бути оскаржена окремо від судового рішення, яким закінчиться провадження у даній справі.
Суддя С.О. Саванчук
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122318469 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Саванчук С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні