Ухвала
від 16.10.2024 по справі 202/11346/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/11346/24

Провадження № 1-кс/202/6452/2024

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

У Х В А Л А

16 жовтня 2024 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу РОТЗ СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42024040000000373 від 26.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу РОТЗСУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся з погодженим із прокурором клопотанням, в якому просить надати йому, іншим слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42024040000000373 від 26.08.2024 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю отримання належним чином завірених копій документів щодо розрахункового рахунку IBAN НОМЕР_2 у Дніпровському відділенні № НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до:

- виписки про рух грошових коштів по розрахунковому рахунку IBAN НОМЕР_2 ;

- на магнітних та паперових носіях за період з моменту відкриття рахунку інформації про точний час надходження, включаючи години, хвилини, секунди, та перерахування грошових коштів за вказаним рахунком; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів, розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті, назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄРДПОУ;

- заявок на видачу готівки, заяв на отримання чекових книжок по вказаним рахункам, з моменту відкриття рахунку та до теперішнього часу;

- договорів, платіжних доручень, інших фінансових документів, які стали підставою для руку коштів по зазначених рахунках з моменту відкриття рахунків до часу винесення постанови;

- вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та клієнтом банку, кредитну та депозитну справи, інших документів, що свідчать про операції, які були проведено на користь чи за дорученням клієнта, відомості стосовно комерційної діяльності клієнта чи комерційної таємниці з моменту відкриття рахунків до часу винесення постанови;

- відомостей щодо реєстрації клієнта на сервері банку та сервері багатоканального телефонного вузла ISP (InternetServiceProvider) із зазначенням телефонних номерів та повних реквізитів Інтернет-провайдера з моменту відкриття вказаних рахунків до часу винесення постанови;

- заяви на підключення до сервісів «Клієнт-Банк», інформації та роздруківки з повним розшифруванням ІР-адрес або груп адресів, номерів мобільних та стаціонарних номерів телефонного зв`язку користувача, з яких на підставі угод системи дистанційного обслуговування «Клієнт-Банк» здійснювалося формування та відправленні в банківську установу платіжних доручень; здійснення платежів в національній або іншій валюті в межах України з поточного рахунку; отримання копій вхідних та вихідних SWIFT-повідомлень, з моменту укладання угоди системи «Клієнт-Банк» до часу винесення постанови;

- інформацію з даних систем відеоспостереження і фото-фіксації з відділень банківської установи в паперовому вигляді і на електронному носії при оформленні та відкритті вказаних рахунків;

- інформацію з даних систем відеоспостереження і фото-фіксації з банкоматів та відділень банківської установи в паперовому вигляді і на електронному носії при одержані грошових коштів з моменту відкриття рахунків вказаних рахунків до часу винесення постанови;

- відомостей (прізвище, ім`я та по батькові), а також копії документів (паспорта, ідентифікаційного коду, довіреностей) щодо фізичної особи, яка отримувала готівкові грошові кошти з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів, відомостей щодо номеру мобільного телефону, який використовувався для транзакції під час зняття грошових коштів з даних рахунків (оплата за терміналом, зняття з банкомату);

- інформації, яка зазначена вище, на всі наявні рахунки/картки, відкриті особами, які укладали договори на відкриття розрахунковому рахунку IBAN НОМЕР_2 .

Клопотання слідчого обґрунтовано тим, що СУ ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024040000000373 від 26.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, за фактом незаконного заволодіння земельними ділянками шляхом використання підроблених документів.

У зв`язку з розслідуванням вказаного кримінального провадження виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий просить розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи та інформація, про тимчасовий доступ до якої ставиться питання у клопотанні.

В судове засідання слідчий не з`явився, в матеріалах клопотання наявна заява про розгляд в його відсутність.

Представник банку в судове засідання не з`явився, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши доводи, на які слідчий посилається в своєму клопотанні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів підлягає частковому задоволенню за наступних підстав:

Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024040000000373 від 26.08.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

За змістом частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Частиною п`ятою статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження в своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з частиною 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до частини сьомої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий суддя вважає доведеним, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, можуть перебувати у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази, що виправдовує застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.

В той же час слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого в частині вилучення оригіналів документів є необґрунтованим, оскільки матеріали клопотання не містять даних, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів. Необхідність вилучення оригіналів документів слідчим необґрунтована. Крім того, слідчий суддя вважає, що відомості щодо руху коштів по рахунку мають бути надані за період з 01.01.2024 по 01.10.2024, оскільки надання цієї інформації з моменту відкриття рахунку слідчим не доведена.

Також слідчий суддя вважає передчасним надання тимчасового доступу до документів за всіма наявними рахунками/картками, які відкриті особами, які укладали договори на відкриття розрахунковому рахунку IBAN НОМЕР_2 .

Отже клопотання слідчого необхідно задовольнити частково.

Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Зобов`язати АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МФО НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , надати слідчому відділу РОТЗ СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , іншим слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42024040000000373 від 26.08.2024 року, тимчасовий доступ до документів, а саме можливість ознайомитися з оригіналами та отримати копії (без вилучення оригіналів) у Дніпровському відділенні № НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , щодо розрахункового рахунку IBAN НОМЕР_2 :

- виписки про рух грошових коштів за період часу з 01.01.2024 по 01.10.2024, у тому числі про точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди, та перерахування грошових коштів за вказаним рахунком; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів, розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті, назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄРДПОУ;

- заявок на видачу готівки, заяв на отримання чекових книжок по вказаним рахункам;

- договорів, платіжних доручень, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по зазначеному рахунку;

- вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та клієнтом банку, кредитної та депозитної справи, інших документів, що свідчать про операції, які були проведено на користь чи за дорученням клієнта, відомості стосовно комерційної діяльності клієнта чи комерційної таємниці;

- відомостей щодо реєстрації клієнта на сервері банку та сервері багатоканального телефонного вузла ISP (InternetServiceProvider) із зазначенням телефонних номерів та повних реквізитів Інтернет-провайдера;

- інформації з даних систем відеоспостереження і фото-фіксації з відділень банківської установи при оформленні та відкритті рахунків;

- інформації з даних систем відеоспостереження і фото-фіксації з банкоматів та відділень банківської установи при одержані грошових коштів у період 01.01.2024 по 01.10.2024;

- відомостей (прізвище, ім`я та по батькові), а також документів (паспорт, ідентифікаційний код, довіреності) щодо фізичної особи, яка отримувала готівкові грошові кошти, відомостей щодо номеру мобільного телефону, який використовувався для транзакцій під час зняття грошових коштів з даних рахунків (оплата за терміналом, зняття з банкомату);

- дані щодо наявності інших рахунків/карток, відкритих особами, які укладали договори на відкриття розрахунковому рахунку IBAN НОМЕР_2 (номер рахунку, дата відкриття/закриття).

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали слідчого судді до 14 грудня 2024 року включно.

Роз`яснити, що невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може мати наслідки, що передбачені ч. 1 ст. 166 КПК України: суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення16.10.2024
Оприлюднено18.10.2024
Номер документу122320214
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —202/11346/24

Ухвала від 27.12.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Марченко Н. Ю.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Марченко Н. Ю.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Марченко Н. Ю.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Марченко Н. Ю.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Марченко Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні