Справа № 202/12363/24
Провадження № 2/202/5208/2024
У Х В А Л А
Іменем України
16 жовтня 2024 року Суддя Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Бєльченко Л.А., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Новогродівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області про визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
14.10.2024 року через систему «Електронний суд» позивач звернулася до суду з позовом до відповідача, в котрому просила визнати за нею право власності на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 69,8 кв.м., житловою площею 43,1 кв.м., з господарськими спорудами в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно пункту 3 частини 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обгрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно із частини 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зчастини.2ст.4ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір»судовийзбір сплачуєтьсязаподанняпозовної заявимайновогохарактеруфізичною особоюврозмірі1відсоткацінипозову,аленеменше 0,4розмірупрожитковогомінімуму дляпрацездатнихосіб(1211,20 грн.) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15 140,00 грн.).
Відповідно до тч.3 ст.4 Закону України«Про судовийзбір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Крім того, пунктом 3 частини 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно з пункту 2 частини 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Таким чином, в даному випадку судовий збір повинен бути сплачений, виходячи з вартості майна. При цьому, слід мати на увазі, що його вартістю є не його інвентарна чи договірна вартість, а дійсна вартість майна на час розгляду справи. Під дійсною вартістю, як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у постанові від 04.10.1991 року № 7 «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» (ч. 4 п. 6), розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано у цьому населеному пункті чи місцевості.
Проте позивачами не виконано зазначені вимоги закону.
Так, позивачами у поданій позовній заяві зазначено ціну позову в розмірі 100000,00 грн. Водночас, при зверненні до суду з позовом ОСОБА_1 повинна була сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру згідно оцінки майна на момент звернення до суду з позовною заявою. Однак, до позову не долучено оцінку майна на момент звернення до суду з позовною заявою, проте сплачено судовий збір у мінімальному розмірі по 968,96 грн., що не відповідає вимогам Закону України «Про судовий збір».
Згідно зі ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з метою надання позивачеві строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання ними копії ухвали, усунути зазначені недоліки, а саме, зазначити ціну позову згідно дійсної вартості майна на час розгляду справи, надати суду оцінку спірного майна та, в разі необхідності, доплатити судовий збір з наданням суду документу на підтвердження сплати судового збору у відповідному розмірі.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 доНовогродівської міськоївійськової адміністраціїПокровського районуДонецької областіпро визнанняправа власностів порядкуспадкування залишити без руху, надати позивачеві строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня складення ухвали.
Суддя Бєльченко Л.А.
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122320248 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Бєльченко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні