Справа № 344/18588/24
Провадження № 2/344/4399/24
У Х В А Л А
16 жовтня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Польська М.В., вивчивши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Вишковський Євген Леонідович до ТОВ «Фінансова Компанія Управління Активами», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Є.М., Кальміуський відділ державної виконавчої служби у місті Маріуполі Маріупольського району Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Вишковський Євген Леонідович до ТОВ «Фінансова Компанія Управління Активами», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Є.М, Кальміуський відділ державної виконавчої служби у місті Маріуполі Маріупольського району Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Статтею 4 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
При зверненні до суду з відповідним позовом позивач повинен дотримуватися вимог закону щодо підсудності розгляду цивільних справ, передбачених главою 2 розділу І Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до норм Цивільного процесуального кодексу України існує загальна підсудність справ за місцезнаходженням відповідача (ст. 27 ЦПК України), альтернативна підсудність за вибором позивача (ст. 28 ЦПК України) та виключна підсудність (ст. 30 ЦПК).
Підсудністю у цивільному судочинстві розуміється розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.
Згідно з частиною 2 статті 27 Цивільного процесуального кодексу України про загальні правила підсудності, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Водночас статтею 28 Цивільного процесуального кодексу України передбачена альтернативна підсудність справ, тобто за правом вибору самого позивача.
Так, згідно з частиною 12 статті 28 Цивільного процесуального кодексу України позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.
Тобто, не виключаючи можливість звернення позивача до суду за правилами загальної підсудності (за місцезнаходженням відповідача), законодавець встановлює альтернативну підсудність. Однак правила альтернативної підсудності застосовуються самим позивачем.
Звертаючись з даним позовом представник позивача зазначає, що позов ним подається відповідно до частини 12 статті 28 Цивільного процесуального кодексу України, за місцем виконання оспорюваного виконавчого напису, за місцем проживання позивача, при цьому дане місце виконання та місце позивача є різними.
Разом з тим, місце виконання виконавчого напису визначено статтею 24 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії проводяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцем знаходження його майна, а згідно частини 2 цієї статті приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Згідно з частинами 1, 2, 6 статті 25 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» виконавчим округом є територія Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя.
Як вбачається з матеріалів справи, Кальміуським відділом державної виконавчої служби у місті Маріуполі Маріупольського району Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) Атабекян Еліною Вікторівною було винесено постанову від 17.11.2021 про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Остапенко Є.М,, від 30.06.2021 № 252611.
Таким чином, виконавче провадження щодо виконання вищевказаного виконавчого напису нотаріуса відкрито відділом державної виконавчої служби у місті Маріуполі Маріупольського району Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) Атабекян Еліною Вікторівною, офіс якої розташовано за адресою: вул.Бориса Білого,6 м. Олександрія, Кіровоградська область.
У постанові про відкриття виконавчого провадження зазначено, що боржник ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відомостей щодо скасування вказаної постанови матеріали справи не містять, отже вона є чинною.
Як визначено у п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Аналізуючи викладене, суд дійшов висновку, що справу слід передати на розгляд до Олександрійському міськрайонному суду Кіровоградської області (Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Григорія Сокальського, 76) за місцем виконання оспорюваного виконавчого напису, у зв`язку з непідсудністю справи Івано-Франківському міському суду Івано-Франківської області.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 27, 31, 32, 187, 258-260 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
Цивільну справу за позовно ю заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Вишковський Євген Леонідович до ТОВ «Фінансова Компанія Управління Активами», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Є.М., Кальміуський відділ державної виконавчої служби у місті Маріуполі Маріупольського району Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, передати на розгляд Олександрійському міськрайонному суду Кіровоградської області (Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Григорія Сокальського, 76).
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя Мирослава ПОЛЬСЬКА
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122321517 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Шинкаренко І. П.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Польська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні