Справа № 646/3832/24
№ провадження 2/646/2014/2024
У Х В А Л А
про відмову у прийнятті зустрічної позовної заяви
16 жовтня 2024 року м.Харків
Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі судді Демченко І.М., за участю секретаря Разєнкової Т.О., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у режимі відеоконференції у залі суду у м. Харкові зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення, визнання договору іпотеки припиненим, скасування реєстрації прав власності та стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди
за участю позивача ОСОБА_2 , відповідача ОСОБА_1
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Червонозаводського районного суду м.Харкова знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на житловий будинок літ «А-4» загальною площею 115, 6 кв.м, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2313931763101.
20.08.2024 відповідачкою ОСОБА_1 до суду подано зустрічну позовну заяву про припинення дії договору іпотеки від 14.07.2008 № PML-706/121/2008, укладеного між нею та «ОТП Банк»; скасування реєстрації права власності ОСОБА_3 на квартиру АДРЕСА_2 ; виселення ОСОБА_2 разом з іншими мешканцями його родини у спірному будинку АДРЕСА_1 ; стягнення з ОСОБА_2 матеріальних збитків у розмірі 66066, 00 доларів США та стягнення моральної шкоди у розмірі 2400000 грн.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 2 ст. 197 ЦПК України питання прийняття зустрічної позовної заяви вирішується судом у підготовчому судовому засіданні.
У підготовчому судовому засіданні ОСОБА_1 просила прийняти зустрічну позовну заяву до спільного розгляду з первісним позовом.
Позивач проти прийняття зустрічної позовної заяви заперечував.
Заслухавши учасників справи, дослідивши зустрічну позовну заяву, суд дійшов висновку про відмову у прийнятті зустрічної позовної заяви, з таких підстав.
Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 49 ЦПК України відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
За змістом ч. 7 ст. 178 ЦПК України, відзив подається у строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Як вбачається із копії рекомендованого поштового повідомлення про вручення поштового відправлення з трек-ідентифікатором № 0600267157798 відповідачем Некрасовою копія ухвали про відкриття провадження та копія позову з додатками отримані особисто 27.05.2024.
Натомість, зустрічна позовна заява подана до суду 20.08.2024, тобто, з пропуском встановленого ч. 1 ст. 193 ЦПК строку. Доказів про поважні причини пропуску строку для подання зустрічної позовної заяви суду не надано.
Нормами ч. 3 ст. 194 ЦПК України передбачено, що зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої статті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Крім того, суд враховує вимоги ст. 193 ЦПК України, відповідно до яких зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Заявлені позовні вимоги зустрічного позову про визнання припиненим договору іпотеки, укладеного між ОСОБА_1 та «ОТП Банк», не взаємопов`язані з первісним позовом про визнання права власності ОСОБА_2 на житловий будинок.
Враховуючи вищевикладене, порушення строків подачі зустрічного позову до суду, визначені ст. 193 ЦПК України, а також те, що прийняття зустрічного позову у такому випадку буде лише сприяти затягуванню розгляду справи, адже вимоги за зустрічним позовом є самостійними, отже їх об`єднання з первісним позовом не сприятиме завданням та засадам цивільного судочинства, а саме своєчасному розгляду цивільної справи та ефективному захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів сторін, беручи до уваги те, що вирішення питання про прийняття в провадження зустрічного позову є правом суду, суд доходить висновку про відмову ОСОБА_1 у прийнятті зустрічної позовної заяви.
При цьому, повернення зустрічного позову не обмежує право відповідача звернутись до суду з цим позовом на загальних підставах.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 193, 194 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у прийнятті зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення, визнання договору іпотеки припиненим, скасування реєстрації прав власності та стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди.
Повернути зустрічну позовну заяву разом із доданими до неї матеріалами відповідачці ОСОБА_1 .
Копію зустрічної позовної заяви долучити до матеріалів справи.
Роз`яснити позивачу за зустрічним позовом право звернутися з вказаним позовом у загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя І.М.Демченко
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122324193 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Демченко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні