ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 549/190/24 Номер провадження 22-ц/814/3373/24Головуючий у 1-й інстанції Крєпкий С.І. Доповідач ап. інст. Триголов В. М.
У Х В А Л А
14 жовтня 2024 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Триголова В.М.
суддів: Дорош А.І., Лобова О.А.
вирішуючи питання про виправлення описки в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 03 жовтня 2024 року по справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорнухинська міжколгоспна пересувна механізована шляхобудівельна колона №23» на додаткове рішення Чорнухинського районного суду Полтавської області від 24 липня 2024 року по справі за позовом Товариства зобмеженою відповідальністю«Чорнухинська міжколгоспнапересувна механізованашляхобудівельна колона№23» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківецьке» про визнання укладеним договору оренди землі, визнання відсутнім права оренди нового орендаря,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Полтавського апеляційного суду перебуває цивільна справа №549/190/24 з розгляду апеляційної скарги ТТовариства з обмеженою відповідальністю «Чорнухинська міжколгоспна пересувна механізована шляхобудівельна колона №23» на додаткове рішення Чорнухинського районного суду Полтавської області від 24 липня 2024 року.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.269ЦПК Українисуд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що поставляється ухвала.
У постанові Верховного Суду в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 11 листопада 2020 року в справі № 300/765/15-ц (провадження № 61-7654св20) вказано, що «судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності».
Вбачається, що при складанні процесуальних рішень була допущена описка у резолютивній частині ухвали апеляційної інстанції від 03 жовтня 2024 року, а саме, зазначено невірну дату призначення справи до розгляду "14 січня 2025 року" , у той час як правильно " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття.
Колегія суддів вважає за необхідне виправити описку, допущену в резолютивній частині ухвали суду апеляційної інстанції від 03 жовтня 2024 року , зокрема, зазначити вірну дату призначення справи до розгляду "13 січня 2025 року" замість невірної "14 січня 2025 року" в ухвалі суду апеляційної інстанції від 03 жовтня 2024 року.
Керуючисьст. 269 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Виправити описку, допущену в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 03 жовтня 2024 року.
В ухвалі Полтавського апеляційного суду від 03 жовтня 2024 року замість невірної дати призначення справи до розгляду «14 січня 2025 року», вважати правильним «13 січня 2025 року» .
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і може бути оскаржена протягом тридцяти днів безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя: В.М. Триголов
Судді: А.І. Дорош
О.А. Лобов
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122327479 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Триголов В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні