Ухвала
від 16.10.2024 по справі 505/2873/24
КОТОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа№505/2873/24

Провадження № 2/505/2044/2024

16.10.2024 м.Подільськ

Суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області ДзюбинськийА.О.,отримавши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Великомихайлівський відділ ДВС у Роздільнянському районі Південного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м.Одеса), про звільнення від сплати заборгованості по аліментам

ВСТАНОВИВ:

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданих до неї документів, доходжу висновку про необхідність залишення її без руху.

Так, форма та зміст позовної заяви, а також документів, що до неї додаються, повинні відповідати вимогам ст.175, 177 ЦПК України.

Так, згідно зі ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Суд звертає увагу на те, що предметом даного позову є звільнення від сплати заборгованості по аліментам.

Відповідно до п.3 ч.1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Як зазначено у частинах 4 та 5 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Вивчивши подану позивачем позовну заяву, слідує, що зазначені положення закону не виконані. Так, позивачем при подачі позову до суду не сплачено судовий збір, відповідна квитанція відсутня.

Відповідно до ч. 2ст. 133 ЦПК України, - розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із ч. 1ст.4 Закону України "Про судовий збір"- судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір"- за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки, позивачем при подачі позову до суду не сплачено судовий збір за вимогу немайнового характеру, то йому необхідно сплати суму судового збору в розмірі 1211,20грн, згідно із вимогами Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до ч. 11ст. 187 ЦПК Українисуддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175, 177, цьогоКодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Отже, позивач має надати суду доказ сплати судового збору (оригінал платіжного документу) на суму 1211,20 грн за позовну вимогу немайнового характеру.

Крім того, позивачу слід роз`яснити положення п.8 ч.1ст. 257 ЦПК України, а саме, що у разі не усунення недоліків, визначених в ухвалі суду, у встановлений судом строк, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175-177. 258-261ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Великомихайлівський відділ ДВС у Роздільнянському районі Південного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м.Одеса), про звільнення від сплати заборгованості по аліментам, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення виявлених недоліків, але не більше п`яти днівз дня отримання позивачем копії ухвали.

Запропонувати позивачу виправити недоліки, вказані в мотивувальній частині цієї ухвали.

В разі невиконання указаної вимоги позовну заяву буде залишено без розгляду.

Ухвала апеляційному оскарженню в самостійному порядку не підлягає

Суддя Андрій ДЗЮБИНСЬКИЙ

СудКотовський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.10.2024
Оприлюднено18.10.2024
Номер документу122332472
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —505/2873/24

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Дзюбинський А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні