Справа № 444/4011/24
Провадження № 2/444/1415/2024
УХВАЛА
про залишення позову без руху
08 жовтня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., вивчивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 до Куликівської селищної ради Львівського району Львівської області, юридична адреса: 80362 с.Куликів, пл.Незалежності, буд.27, Львівського району Львівської області, ЄДРПОУ 04371957, третя особа: Жовківська державна нотаріальна контора Львівської області, юридична адреса: 80300 м.Жовква, вул.Воїнів УПА, 1, Львівського району Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ :
В Жовківський районний суд Львівської області через Електронний суд 24.09.2024 року від представника позивача - адвоката Комарницької Надії Василівни надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Куликівської селищної ради Львівського району Львівської області, третя особа: Жовківська державна нотаріальна контора Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Вивчивши позовну заяву та документи додані до неї, приходжу до переконання, що така подана без додержання вимог, викладених у статтях 43, 175-177 ЦПК України.
Зокрема, згідно п.п. 3, 4, 5, 8 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Так, відповідно до ч. 7 ст. 43 ЦПК України, у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Крім цього, згідно з абзацом 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Водночас, матеріали справи, що надійшли до суду через підсистему «Електронний суд», не містять доказів надсилання третій особі копій поданих до суду документів.
Таким чином, позивачеві необхідно додати до позовної заяви доказ надсилання третій особі копії позовної заяви з додатками до неї.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
На виконання вимог пункту 2 частини 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України у позовній заяві не зазначено номери засобів зв`язку, адреси електронної пошти та відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача ОСОБА_1 та третьої особи Жовківської ДНК Львівської області.
Позивачем зазначено що позов немайнового характеру, проте в назві позову зазначено "Позовна заява про визнання права власності на спадкове майно". Однак в прохальній частині позивач просить визнати за позивачем право на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Оцінка здійснюється відповідно до ст.6 Закону України «Про оцінку земель» (паю) на дату видачі сертифікату, також має бути визначена ціна позову.
Так, позивачем на підтвердження позовних вимог не долучено витяг про оцінку земельної ділянки для встановлення правильності сплати судового збору.
Згідно зі ст. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 20 від 22 грудня 1995 року "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності", вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Так, позовні вимоги позивача стосуються визнання права на нерухоме майно земельну частку (пай).
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про оцінку земель", грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об`єкта оцінки.
Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Згідно зі ст. 19 Закону України "Про оцінку земель", експертна грошова оцінка земельних ділянок проводиться суб`єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог цього Закону, Закону України "Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні", а також інших нормативно-правових актів та державних стандартів, норм і правил.
Як встановлено із ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" за результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
До позовної заяви не додано доказу на підтвердження даних про нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки. В розумінні Закону України "Про оцінку земель", витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки особи можуть отримати виключно через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.
Крім того, за наявності перешкод у отриманні витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, позивач не позбавлений можливості замовити експертну грошову оцінку майна з метою визначення вартості земельної ділянки.
Також, суд роз`яснює позивачеві, що вартість станом на час звернення до суду, яка буде визначена за результатами проведення грошової оцінки земельної ділянки становитиме ціну позову.
Згідно з ч.2 ст.176 ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви ОСОБА_1 до Куликівської селищної ради Львівського району Львівської області, третя особа: Жовківська державна нотаріальна контора Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Куликівської селищної ради Львівського району Львівської області, третя особа: Жовківська державна нотаріальна контора Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених в описовій частині ухвали недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.
В разі невиконання вимог судді про усунення недоліків в наданий строк, відповідно до вимог ст.185 ЦПК України, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та в апеляційному порядку не оскаржується.
Заперечення наухвали,що непідлягають оскарженнюокремо відрішення суду,включаються доапеляційної скаргина рішеннясуду.
Суддя: Олещук М. М.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122333303 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Олещук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні