Рішення
від 15.10.2024 по справі 442/6117/24
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/6117/24

Провадження №2/442/1524/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 жовтня 2024 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

в складі:

головуючого судді Хомика А.П.

при секретарі Лужецької С.В.,

розглянувши в приміщенні суду в м. Дрогобичі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», третя особа: Перша Дрогобицька державна нотаріальна контора Львівської області про звільнення нерухомого майна з-під обтяження,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача в якому просить скасувати арешт на житловий будинок, що знаходиться на АДРЕСА_1 .

Позов мотивує тим, що на підставі Договору дарування, серія та номер: 778, виданий 02.06.1995, видавник: ОСОБА_2 державний нотаріус Стебницької державної нотаріальної контори,- вона, ОСОБА_3 є власником житлового будинку (тип об`єкта: житловий будинок садибного типу) АДРЕСА_1 , загальна площа якого (кв.м): 144.8, житлова площа (кв.м): 67.1.

У зв`язку з сімейними обставинами у неї виникла необхідність у зміні місця проживання, зокрема, у її реєстрації, що й стало причиною звернення до Відділу - Центру надання адміністративних послуг Дрогобицької міської ради Львівської області, де вона дізналась про відповідну заборону, яка унеможливлює проведення реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 . І як результат звернення до ЦНАПу - видача Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, дата та час формування якого 12.07.2024 14:24:38.

ЇЇ батько, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Однак, ще за його життя їй було відомо, з розмов на побутовому рівні, про певні фінансові труднощі в їхній сім`ї та отримання ним грошей у позику, як і було відомо про їх повернення (повна сплата). Тому все це стало несподіваним для неї.

Згідно виданої (сформованої), 12.07.2024, ЦНАПом Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна в одній з її частин Актуальна інформація про державну реєстрацію обтяжень значиться (вказано в заяві частково):

номер запису про обтяження: 55709328;

дата, час державної реєстрації: 14.12.2006 13:00:57;

документи, подані для державної реєстрації: повідомлення, серія та номер: б/н, виданий 25.04.1974, видавник: Не вказано, Стебн.калійн.комб.;

підстава внесення запису: Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 73945823 від 03.07.2024 16:08:03;

вид обтяження: заборона на нерухоме майно;

відомості про суб`єктів обтяження: особа, майно/права якої обтяжуються: ОСОБА_4 , причина відсутності РНОКПП: інша причина відсутності коду;

відомості про реєстрацію до поновлення/перенесення: Єдиний реєстр заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, реєстраційний номер обтяження: 4221172, 14.12.2006 13:00:57.

Наведена вище інформація стала причиною звернення за місцем роботи батька, ОСОБА_4 до Приватного акціонерного товариства Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» у відповідь на що видано Довідку № 331 від 10.07.2024 р., де йдеться про наступне: «Видана про те, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 дійсно працював на Стебницькому калійному заводі з 09.07.1959 р. (Наказ № 88к від 09.07.1959 р.) на підземному руднику №2 помічником підривника по III р. з підземними умовами праці, оббірником по III р. з підземними умовами праці і був звільнений 01.03.1988 р. (Наказ №366 від 10.03.1988 р.) за власним бажанням в зв`язку з виходом на пенсію ст.38 КЗпПУ.

І з його заробітної плати було утримано банківський кредит. Заборгованість відсутня. Підприємство претензій не має і просить вилучити архівну заборону». Дану Довідку підписано керівником Підприємства та скріплено печаткою цього ж Підприємства. До цієї Довідки долучені також інформаційні довідки про перейменування назви юридичної особи, якими прослідковуються періоди змін: 1993 р., 2013 р., 2018 р., як підтвердження приналежності ОСОБА_4 до місця роботи.

У зв`язку із сформованою ситуацією, вважає, що підстав у цій забороні на нерухоме майно вже немає і вона підлягає скасуванню, щоб вона мала змогу в подальшому вчиняти щодо нього певні дії, як власниця, - тому просить суд зняти заборону на нерухоме майно.

Ухвалою від 31.07.2024 позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху, надано час для усунення недоліків.

09.09.2024 провадження в зазначеній справі відкрито, постановлено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 15.10.2024.

Копію ухвали з позовною заявою та додатками направлено сторонам.

Від позивачки надійшла заява про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити.

Від відповідача відзиву на позов не надходило.

Третя особа Перша Дрогобицька нотаріальна контора з приводу задоволення позовних вимог покладається на думку суду.

У відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов є підставним та підлягає до задоволення з огляду на таке.

Як вбачається з Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №386668530 від 12.07.2024, ОСОБА_1 на підставі договору Договору дарування, серія та номер: 778, виданий 02.06.1995, видавник: ОСОБА_2 державний нотаріус Стебницької державної нотаріальної контори,- є власником житлового будинку (тип об`єкта: житловий будинок садибного типу) АДРЕСА_1 , загальна площа якого (кв.м): 144.8, житлова площа (кв.м): 67.1.

Згідно сформованої 12.07.2024, ЦНАПом Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна встановлено, що на вищевказаний будинок накладено обтяження за повідомленням серія та номер: б/н, виданий 25.04.1974, видавник: Не вказано, Стебн.калійн.комб., який на той час належав ОСОБА_4 .

З довідки, виданої ПАТ Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» №331 від 10.07.2024 встановлено, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 дійсно працював на Стебницькому калійному заводі з 09.07.1959 р. і з його заробітної плати було утримано банківський кредит. Заборгованість відсутня. Підприємство претензій не має і просить вилучити архівну заборону.

Статтею 41 Конституції України передбачено право кожного громадянина володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Ч. 1 Статтею 321 ЦК України передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Статтею 386 ЦК України встановлено, що держава забезпечує рівний захист прав усіх суб`єктів права власності.

Згідно з ч.1 ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у Здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно з ст. 1 Першого Протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений майна інакше як в інтересах суспільства на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.

Статтею 10 Загальної декларації прав людини визначено, що кожна людина має право володіти майном як одноособово, так і разом з іншими. Ніхто не може бути безпідставно позбавлений свого майна

Відповідно до ст.ст. 316, 317, 319 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Відповідно до ч.ч. 1,2, 3 ст. 59 ЗУ «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. У разі набрання законної сили судовим рішенням і про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. У разі виявлення порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом, арешт з майна боржника знімається згідно з постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

Відповідно до ч.ч. 1,2,3 ст. 60 ЗУ «Про виконавче провадження», особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. У разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна, арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», обтяженням є заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном, яка встановлена законом або актами уповноважених на це органів державної влади. їх посадових осіб або така, що виникла на підставі договору.

Пунктом 1 ч.1 ст. Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - (державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Статтею 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку. передбаченому (підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Відповідно до п.9 ч.1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться на підставі рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до п.41 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Постановою КМУ від 26.10.2011 року №1 141, Державний реєстратор вносить записи до Державного реєстру прав про скасування державної реєстрації прав у разі скасування на підставі рішення суду рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 02.06.1995 року набула право власності на будинок по АДРЕСА_1 , і як встановлено на вищевказаний будинок накладено обтяження, і жодного виконавчого провадження станом на сьогоднішній день, де боржником є ОСОБА_1 немає, а накладені заборони на відчуження майна порушують її права, як власника у здійсненні ним права користування, володіння та розпоряджання своїм майном, що врегульовано ст. 391 ЦК України, а тому позов є підставним та підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. ст. 12, 81, 141, 247, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,-

ухвалив :

Позов задоволити.

Звільнити нерухоме майно з під обтяження заборони, а саме: вилучити запис № 55709328 (номер запису про обтяження); №4221172 (реєстраційний номер обтяження) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо заборони на нерухоме майно, а саме: житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ;

Відповідач: Приватне акціонерне товариство «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», код ЄДРПОУ: 05762281, юридична адреса: вул.. Дрогобицька, 127, м.Стебник Львівської області.

Третя особа: Перша Дрогобицька державна нотаріальна контора Львівської області, код ЄДРПОУ: 02899329, адреса: вул. Гончарська, 11, м.Дрогобич Львівської області.

Дата складення повного судового рішення 15.10.2024 року.

Головуючий суддя Хомик А.П.

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.10.2024
Оприлюднено18.10.2024
Номер документу122335022
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —442/6117/24

Рішення від 15.10.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні