Справа № 128/4087/24
УХВАЛА
16 жовтня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Мізяківсько-Хутірської сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,
УСТАНОВИВ:
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Мізяківсько-Хутірської сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, судом встановлено, що позовну заяву подано з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а тому дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві позивач має зазначити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
Згідно позовної заяви, відповідачем визначено Мізяківсько-Хутірську сільську раду Вінницького району Вінницької області, водночас відповідно до загальнодоступних відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України Мізяківсько-Хутірська сільська рада перебуває в стані припинення. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області» від 12.06.2020 визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Вінницької області згідно з додатком, в якому зазначено, що територію Мізяківсько-Хутірської сільської ради включено до Стрижавської селищної територіальної громади Вінницького району. В подальшому 03 листопада 2020 року відбулися місцеві вибори, на яких обрано голову Стрижавської громади та депутатів.
Відповідно до ст. 46 ЦПК України, здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.
Згідно з ч.1 ст. 47 ЦПК України, здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Згідно з пп. 1 п. 6-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади).
Відповідно до пп. 9 п. 6-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою.
Відповідно до ч. 8 ст. 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на наступних (чергових або позачергових) виборах.
Таким чином, позивачу слід вказати в позовній заяві відповідача у справі, що має повноваження на здійснення представництва відповідної територіальної громади на даний час, оскільки з огляду на вищевикладене повноваження Мізяківсько-Хутірської сільської ради є припиненими з часу відкриття першої сесії відповідної ради, обраної Стрижавською територіальною громадою, а отже вказаний в позові відповідач не є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду на даний час.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Звертаючись до суду з даною позовною заявою, позивач просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини. Однак позивачем не обґрунтовано з посиланням на відповідні докази відсутності прав інших осіб на спадкове майно на даний час, а саме інших спадкоємців, які прийняли спадщину (проживали та були зареєстровані із спадкодавцем чи подали заяви про прийняття спадщини до нотаріуса в визначений законом строк). За відсутності таких осіб, позивачем не обгрунтовано якими доказами підтверджуються зазначені обставини, а саме підстави залучення до участі в справі представницького органу відповідної територіальної громади. Також позивачем не обгрунтовано, якими доказами підтверджується, що вона була рідною дочкою спадкодавця.
Відповідно до ч. 5 ст. 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 177 ЦПК України, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Натомість, звернувшись до суду в електронній формі, позивачем не надано суду доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому враховуючивищевикладене,позивачу слідусунути вищевказанінедоліки позовноїзаяви,а саменадати новуредакцію позовноїзаяви відповіднодо кількостіучасників справи,в якійзазначити:обгрунтування підстав залучення до участі в справі саме представницького органу відповідної територіальної громади, визначити відповідача у справі, що має повноваження на здійснення представництва відповідної територіальної громади, оскільки повноваження Мізяківсько-Хутірської сільської ради припинені, зазначити, якими докази підтверджується відсутність інших спадкоємців, які мають право на спадщину (проживали та були зареєстровані із спадкодавцем чи подали заяви про прийняття спадщини до нотаріуса в визначений законом строк), та наявність родинних відносин позивача із спадкодавцем, а також надати докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Суд звертає увагу, що згідно ч. 9 ст. 43 ЦПК України, якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
З урахуваннямвищевикладеного,керуючись ст.ст.175-177,185ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мізяківсько-Хутірської сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який встановити терміном 5 (п`ять) днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачеві, що у разі усунення недоліків поданої заяви відповідно до ухвали суду у встановлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків поданої заяви у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122335690 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Васильєва Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні