Провадження №2-о/359/220/2024
Справа №359/9049/24
УХВАЛА
Іменем України
16 жовтня 2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Журавського В.В.
присяжних Ананьєва А.В., Цілик Т.В.,
при секретарі Алфімовій І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління соціальної політики та ветеранської політики Бориспільської міської ради Київської області, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
Ззаявник ОСОБА_1 заявив клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи та запропонував поставити перед експертами наступні питання: 1) чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічно хворим? 2) чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за своїм психічним станом усвідомлювати свої дії та керувати ними? 3) чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіки чи піклування? Проведення судово-психіатричної експертизи просив доручити експертам ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Представник заявника ОСОБА_3 підтримав клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
Представник заінтересованої особи ОСОБА_4 підтримав клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
Представник особи щодо якої вирішується питання дієздатності ОСОБА_5 , не заперечувала проти призначення судово-психіатричної експертизи.
Заслухавши думку учасників справи та дослідивши заяву, суд прийшов до висновку, що вказане клопотання підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
У відповідності до ч.1 ст.103ЦПК України судпризначає експертизуу справіза сукупностітаких умов: 1)для з`ясуванняобставин,що маютьзначення длясправи,необхідні спеціальнізнання усфері іншій,ніж право,без якихвстановити відповідніобставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Для з`ясування обставин, що мають значення для справи, а саме визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , потрібні спеціальні знання в галузі медицини.
Тому суд вважає, що належить призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
У відповідностідо ч.4та ч.5ст.103ЦПК Українипитання,з якихмає бутипроведена експертиза,що призначаєтьсясудом,визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
На переконання суду, поставлене заявником ОСОБА_1 питання стосовно того чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіки та піклування виходить за межі повноважень експерта під час проведення судово-психіатричної експертизи. Оскільки, вирішення питання про необхідність встановлення опіки та призначення опікуна належить виключно до повноважень суду у випадку визнання особи недієздатною.
Згідно з п.5 ч.1 ст.252 та п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема призначення експертизи. У випадку призначення експертизи провадження зупиняється на час проведення експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.103, п.5 ч.1 ст.252, п.9 ч.1 ст.253, ч.1 ст.298 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи, задовольнити частково.
Призначити судово-психіатричну експертизу та поставити перед експертом наступні питання:
1) чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворюванням, і якщо так, то яким саме?
2) чи є захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним і стійким?
3) чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій та керувати ними?
Проведення судовоїпсихіатричної експертизидоручити експертамдержавної установи«Інститут судовоїпсихіатрії Міністерстваохорони здоров`яУкраїни» (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 103а).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №2-о/359/220/2024, №359/9049/24.
Про час та місце проведення експертизи повідомити учасників за адресами вказаними в матеріалах цивільної справи.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Провадження по справі зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Суддя: В.В. Журавський
Присяжні: А.В. Ананьєв
Т.В. Цілик
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 18.10.2024 |
Номер документу | 122338560 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Журавський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні