Справа № 545/1627/24
Провадження № 1-в/545/230/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.10.2024 Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю прокурора - ОСОБА_3
засудженої ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
представника адміністрації установи ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві в режимі відеоконференції заяву про умовно-дострокове звільнення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт.Нова Водолага, Нововодолазького району, Харківської області, громадянки України, із вищою освітою, не заміжньої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , до засудження проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимої:
1) 23.09.2013 року Нововодолазьким районним судом Харківської області ст.185 ч.3 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим стоком 2 роки; 30.06.2015 року ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області іспитовий строк скасовано та направлено в місця позбавлення волі строком на 4 роки; 16.09.2015 року ухвалою Октябрського районного суду м.Харкова на підставі ст.6 ЗУ «Про амністію» невідбуту частину скорочено наполовину, звільнена 02.08.2017 з ВК№54 по кінцю строку;
Засуджена: 25.10.2019 року Харківським районним судом Харківської області за ст.185 ч.3 КК України до 3 років 3 місяців позбавлення волі, скасовано вироком Полтавського апеляційного суду від 03.04.2023 року в частині призначеного покарання, призначено остаточне покарання 6 років позбавлення волі, зараховано у строк відбуття покарання час утримання під вартою з 09.12.2017 по 09.03.2021,
Початок строку 29.06.2023 року, кінець строку 29.03.2026 року,
ВСТАНОВИВ:
Засуджена ОСОБА_4 звернулася до суду із заявою про застосування до неї умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.
Прокурор заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що засуджена не довела свого виправлення.
В судовому засіданні засуджена та її захисник клопотання підтримали, просили його задовольнити.
Представник колонії не заперечував проти задоволення клопотання засудженої, оскільки остання довела свого виправлення і заслуговує на умовно-дострокове звільнення.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява засудженої задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, має право вирішувати такі питання, зокрема - про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення та відбув 2/3 строку покарання.
Згідно п.2 постанови Пленуму Верховного суду України №2 від 26 квітня 2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким», умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого.
Згідно п.17 вказаної постанови Пленуму при розгляді питання про умовно дострокове звільнення судам слід ретельно з`ясовувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці і навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених, виправно-трудової установи, а також наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.
Так, ОСОБА_4 засуджена 25.10.2019 року Харківським районним судом Харківської області за ст. 185 ч.3 КК України до 3 років 3 місяців позбавлення волі, який скасовано вироком Полтавського апеляційного суду від 03.04.2023 року в частині призначеного покарання, призначено остаточне покарання 6 років позбавлення волі, зараховано у строк відбуття покарання час утримання під вартою з 09.12.2017 по 09.03.2021.
Встановлено, що засудженою відбута 2/3 частина строку покарання .
За весь час відбування покарання у засудженої стягнення відсутні, має 1 заохочення, яке застосовано під час розгляду справи в суді.
Як вбачається із характеристик на засуджену ОСОБА_4 від 18.08.2023, 03.04.2024, 19.04.2024, вона характеризувався посередньо, за час відбування покарання поведінкою та ставленням до праці не довела своє виправлення ( а.о/с. 35-37, 43-45, 104-107, а.с. 11-14 ).
Даний факт також підтверджується витягами із протоколів засідань комісії ДУ «Надержинщинська виправнаколонія (№65)» №16 від 18.08.2023 року, №9 від 03.04.2024 року, згідно яких вбачається, що засуджена не стала на шлях виправлення в зв`язку із чим їй було відмовлено у зміні умов тримання у виді переведення до дільниці соціальної реабілітації, представленні матеріалів до суду на заміну невідбутої частини покарання більш м`яким та застосування умовно-дострокового звільнення (а.о/с 42, 60, 114).
Окрім того, під час відбуття покарання засуджена за вироком суду ОСОБА_4 працевлаштована не була.
Згідно останньої характеристики від 15.10.2024 року, наданої під час розгляду справи в суді, вбачається, що ОСОБА_4 , характеризується позитивно, довела своє виправлення і заслуговує на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання ( а.с. 38-41 ).
Відповідно до ст.6КВК України виправлення засудженого - процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої право слухняної поведінки. Ресоціалізація - свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Необхідною умовою ресоціалізації є виправлення засудженого.
Однією із головних умов для умовно дострокового звільнення засудженого від відбування покарання є доведеність виправлення засудженого, тобто доведеність готовності засудженого до: самокерованої поведінки, сприйняття встановлених у суспільстві норм та правил поведінки, дотримання норм чинного законодавства.
Сумлінна поведінка і ставлення до праці є необхідним і достатнім доказом виправлення засудженого. При цьому висновок суду про виправлення засудженого повинен ґрунтуватися на всебічному врахуванні даних про його поведінку і ставлення до праці за весь час відбування покарання.
Остання за часом характеристика від 15.10.2024 року не є беззаперечним доказом того, що ОСОБА_4 твердо стала на шлях виправлення та заслуговує на застосування умовно-дострокового звільнення від відбуття покарання.
Досліджені характеристики на засуджену ОСОБА_4 свідчать про її нестабільну поведінку протягом усього періоду відбування покарання, однак позитивні зміни, які сталися у її поведінці вказують на те, що вона тільки стає на шлях виправлення.
Викладене вказує на те, ОСОБА_4 в повній мірі не довела свого виправлення, а тому застосування до неї умовно-дострокового звільнення є передчасним.
Враховуючи той факт, що адміністрація колонії самостійно не звернулася до суду з поданням про умовно-дострокового звільнення відносно ОСОБА_4 , суд приходить до висновку про невпевненість адміністрації установи у тому, що засуджена дійсно довела своє виправлення, небажання бути причетними до звернення до суду.
Таким чином, суд, враховуючи дані про особу засудженої, її поведінку за весь період відбування покарання, в томі числі і за останній час, який безпосередньо передує розгляду заяви, вважає, що встановлені обставини не дають підстави вважати, що сумлінною поведінкою та ставленням до праці ОСОБА_4 довела своє виправлення і до неї може бути застосовано умовно-дострокове звільнення від відбуття покарання, а тому в задоволенні заяви необхідно відмовити.
На підставі ст. 81 КК України, керуючись ст. 537, ст.539 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_4 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд на протязі 7 діб з моменту її проголошення, а засудженим з моменту отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122346850 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Полтавський районний суд Полтавської області
Путря О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні