У Х В А Л А
"16" жовтня 2024 р. Справа № 596/1762/24
Провадження № 2/596/530/2024
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Цвинтарна Т.М., розглянувши позовну заяву адвоката Манорик Галини Григорівни, яка діє в інтересах позивача ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Гусятинська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визначення права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Манорик Г.Г., яка діє в інтересах позивача ОСОБА_1 звернулася до Гусятинського районного суду Тернопільської області з позовом до ОСОБА_2 , третя особа: Гусятинська державна нотаріальна контора та просить визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом на «?» частину житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель та споруд, який знаходиться по АДРЕСА_1 , після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Також, просить визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку площею 2,83 га за кадастровим номером: 6121611000:01:001:0428, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Хоростківської міської ради Чортківського (колишнього Гусятинського) району Тернопільської області, після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами ЦПК України позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам зазначеним у ст. 175 ЦПК України.
Однак, зазначена вище позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ЦПК України, а тому не може бути прийнята у провадження без усунення недоліків.
Частиною 3 ст.175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позивач у позовній заяві просить визнати право власності на частину житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель та споруд, який знаходиться по АДРЕСА_1 , не конкретизувавши, яку саме частину, а вказавши натомість «?».
Таким чином, дану позовну вимогу необхідно уточнити та зазначити відповідну частину спірного житлового будинку.
Також, на підтвердження звернення до нотаріуса з приводу оформлення спадкових прав на земельну ділянку площею 2,83 га за кадастровим номером: 6121611000:01:001:0428, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Хоростківської міської ради Чортківського (колишнього Гусятинського) району Тернопільської області, до матеріалів справи долучено довідку інформаційного характеру №125/02-14, видану державним нотаріусом Гусятинської державної нотаріальної контори Мороз Л.С. 28.02.2024 року.
Проте, до матеріалів справи не додано доказів звернення до нотаріуса з приводу оформлення спадкових прав на частину житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель та споруд, який знаходиться по АДРЕСА_1 .
Крім того, як вбачається із матеріалів справи Державний акт на право власності на вищевказану земельну ділянку на ім`я спадкодавця у позивача відсутній.
Відомості з Державного земельного кадастру відносно земельної ділянки з кадастровим номером: 6121611000:01:001:0428 в матеріалах позовної заяви відсутні. Відсутні також докази на підтвердження ринкової вартості спірної земельної ділянки.
Крім того, в матеріалах позовної заяви відсутні докази звернення в правоохоронні органи про викрадення чи загублення документів або оголошення про втрату Державного акту на землю у регіональних друкованих засобах масової інформації за місцем розташування нерухомого майна, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім`я виданий, яким органом.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
За даних обставин позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу необхідно надати строк для виправлення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи та керуючись ст. ст. 175,177, 185, 259-261 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву адвоката МанорикГалини Григорівни,яка дієв інтересахпозивача ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа:Гусятинська державнанотаріальна контораЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції провизначення прававласності наспадкове майно -залишити безруху,надати позивачустрок дляусунення недоліків,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Т.М. Цвинтарна
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122351273 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Цвинтарна Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні