копія
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" жовтня 2024 р. Справа № 608/2648/23
Номер провадження2/608/36/2024
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючої судді Коломієць Н. З.
з участю секретаря Смаглій О. Р.,
представника позивача адвоката Квятковського Д. В.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чорткові справу за позовом Комунального підприємства «Чортків дім» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території,
ВСТАНОВИВ:
Позивач Комунальне підприємство «Чортків дім» (далі КП «Чортків дім») звернулося в суд з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території. В позовній заяві позивач вказав, що ОСОБА_1 зареєстрований у квартирі АДРЕСА_1 та є споживачем послуг, що надає КП «Чортків дім», відповідно до рішення Чортківської міської ради від 31.08.2007 №517, згідно якого будинок АДРЕСА_2 передано на баланс та обслуговування позивача. Відповідач ухилявся від підписання договору про надання послуг з утримання будинку та не виконував обов`язку споживача щодо оплати послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Внаслідок таких дій відповідача утворилася заборгованість на загальну суму 11127 гривень 58 копійок, яку ОСОБА_1 в добровільному порядку сплатити відмовляється.
Просить стягнути з ОСОБА_1 в користь КП «Чортків дім» заборгованість за утримання будинку та прибудинкової території у сумі 11127,58 гривень та витрати по сплаті судового збору.
Відповідач ОСОБА_1 подав відзив на позовну заяву, згідно з яким позов вважає безпідставним, оскільки позивачем не підтверджено, чи дійсно КП «Чортків дім» надавало послуги, які саме послуги, не вказано період, за який нараховано заборгованість та, окрім цього вважає, що у задоволенні позову слід відмовити в зв`язку із закінченням строку позовної давності 3 роки.
Представник позивача адвокат Квятковський Д. В. в судовому засіданні позов підтримує, просить задоволити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов не визнає, просить відмовити у його задоволенні. Пояснив, що йому не було відомо, що КП «Чортків дім» здійснює обслуговування будинку, де він проживає, його не повідомляли про даний факт. Вважає, що КП «Чортків дім» жодних робіт чи послуг для його будинку не надавало. Договору з позивачем він не укладав, про тарифи його не повідомляли, з актами виконаних робіт КП «Чортків дім» він не ознайомлений. За освітлення сходових кліток проводити оплату не буде, оскільки даною електроенергією користується інтернет-провайдер «Колумбус», а в нього Інтернету вдома немає.
Вислухавши сторони, свідків, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов наступного висновку.
За положеннями ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
За положеннями ч.1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права (п.1 ч.2 ст.16 цього Кодексу).
За положеннями ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 Цивільного процесуального кодексу України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначені Законом України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон № 2189-VIII ).
Статтею 1 Закону № 2189-VIII врегульовано, що житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до статті 5 Закону№ 2189-VIII, до житлово-комунальних послуг належить, зокрема, послуга з управління багатоквартирним будинком.
Пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини 2 статті 7 цього Закону обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14 травня 2015 року № 417-VI1I, управління багатоквартирним будинком здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Згідно пункту 10 статті 7 Закону співвласники багатоквартирного будинку зобов`язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Відповідно до статті 179 Житлового кодексу України, користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України (далі - Правила).
Згідно з пунктом 7 зазначених Правил, власник квартири зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
За правилами частини четвертої статті 319, статті 322 Цивільного кодексу України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Стаття 360 Цивільного кодексу України передбачає, що співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а такожнести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними зі спільним майном.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 є мешканцем квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується довідкою, виданою 10.10.2023 КП «Чортків дім».
Рішенням Чортківської міської ради № 517 від 31.08.2007 «Про зупинення роботи ПП «Житло» з обслуговування житлового фонду м. Чорткова», було розірвано договір з ПП «Житло» на виконання робіт по утриманню житлового фонду та прибудинкової території з 01 вересня 2007 року та визнано виконавцем по обслуговуванню будинків та прибудинкових територій КП «Чортків дім», зокрема, будинку АДРЕСА_2 , де проживає відповідач.
Отже, судом встановлено, що відповідач є споживачем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються позивачем за адресою: АДРЕСА_2 .
Договір про надання послуг сторонами не укладався, але одна сторона - КП «Чортків дім» надавала другій стороні ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3 , послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а відповідач такі послуги прийняв, оскільки доказів тому, що від їх отримання він відмовлявся, суду не надав.
Таким чином судом встановлено, що між сторонами склались правовідносини з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, в яких одна сторона зобов`язана надавати другій стороні послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а друга зобов`язана своєчасно здійснювати оплату за споживання і користування послугами.
Твердження відповідача про те, що йому не було відомо, що саме КП «Чортків дім » обслуговує його будинок не відповідають дійсності, оскільки, згідно витягу з журналу вихідної кореспонденції КП «Чортків дім» ОСОБА_1 направлялися повідомлення №125 від 28.12.2023, №9 від 16.01.2024 на його особисті заяви, де роз`яснено, що КП «Чортків дім» надає наступні послуги: прибирання прибудинкової території, технічне обслуговування внутрішніх систем водопостачання та водовідведення, обслуговування димових вентиляційних каналів, обслуговування внутрішніх електромереж, поточний ремонт покрівлі, сходових кліток, підготовка житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період, закупівля лампочок, вимикачів, запобіжників кабелів, муфт тощо.
Відповідач заперечує будь-які роботи та послуги, надані КП «Чортків дім» для обслуговування житлового будинку АДРЕСА_2 .
Однак, його твердження спростовуються, наданими позивачем, письмовими доказами.
Зокрема, згідно договору № V-59 від 17.09.2007 ВАТ «Тернопільобленерго» постачає за відповідну плату електричну енергію КП «Чортків дім».
Отже, придбана електроенергія використовується для внутрішніх електромереж житлових будинків (освітлення сходових кліток, підвальних приміщень тощо), за що, відповідно, повинні сплачувати жильці будинку.
З виписки із журналу заявок про кількість телефонних викликів на будинок АДРЕСА_2 за 2021 2023 роки, вбачається, що працівники КП «Чортків дім» систематично викликалися мешканцями будинку для проведення різних ремонтних робіт, надання послуг з прибирання прибудинкової території, косіння трави, вивозу сміття, заміни лампочок у під`їздах та підвальних приміщеннях тощо.
В ході проведення судового розгляду справи були допитані свідки.
Свідок ОСОБА_2 суду пояснила, що на даний час виконує обов`язки головного бухгалтера КП «Чортків дім». Зазначила, що КП «Чортків дім» обслуговує будинок АДРЕСА_2 , зокрема, що стосується прибудинкової території та сам будинок. Обслуговування будинку здійснюють робітники підприємства, яким нараховується та сплачується заробітна плата. Тарифи на оплату послуг підприємства затверджує міська рада. Стосовно інтернет провайдера «Біттернет» (Колумбус) зазначила, що ця компанія не використовує електроенергію коридорного освітлення житлового будинку, що спростовує твердження відповідача.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні повідомив, що займає посаду головного інженера КП «Чортків дім». Підприємство надає послуги по водопостачанню, водовідведенню, каналізації, прибиранні прибудинкової території, поточного ремонту, чистки дерев, снігу, вивозу сміття трактором, його ремонт, огляду та чистці димоходів, електропостачанні та багато інших послуг. Працівникам КП «Чортків дім» необхідно сплачувати заробітну плату. Підприємство сплачує податки. Нормальне функціонування підприємства потребує оплати наданих послуг жильцями будинків. Викликів від жильців будинку АДРЕСА_2 протягом року дуже багато.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначаютьсяЗаконом України «Про житлово-комунальні послуги».
Відповідно дост. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Нормоюстатті 67 Житлового кодексу Українипередбачено, що плата за комунальні послуги береться за затвердженими в установленому порядку тарифами.
За нормамист. 68 Житлового кодексу України,наймачзобов`язаний своєчасновносити квартирнуплату таплату закомунальні послуги. Квартирна плата та плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця в строки, встановлені Кабінетом Міністрів України.
Частиною 3 статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, та включає: 1) витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, крім витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги, у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем; 2) винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.
Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 березня 2019 року було скориговано рішенням Чортківської міської ради № 38 від 13 лютого 2019 року та встановлено їхній розмір 3,08 гривень за м? з ПДВ для усіх абонентів КП «Чортків дім».
Відповідачем не надано доказів на підтвердження оскарження у встановленому законом порядку та визнання недійсними тарифів, встановлених рішенням виконавчого комітету Чортківської міської ради №38 від 13.02.2019, якими затверджено розміри щомісячних внесків на утримання будинку та прибудинкової території на рівні 3,08 грн за м?. Будь-яких претензій, скарг щодо діяльності чи бездіяльності КП «Чортків дім» відповідач також не надавав.
Щодо актів виконаних робіт, які, як стверджує відповідач, має складати позивач за результатами своєї роботи та з якими його мали ознайомити, то суд звертає увагу, що законодавство України про житлово-комунальні послуги не передбачає необхідності складення актів виконаних робіт, надання послуг чи іншої первинної документації із споживачами житлово-комунальних послуг, які є фізичними особами, адже послуги надаються постійно усьому будинку.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до положень ч.4ст. 319 ЦК Українивласність зобов`язує.
Згідно зіст. 322 Цивільного кодексу Українивласник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Тобто,ст. 322 Цивільного кодексу Українивстановлює презумпцію обов`язку власника нести усі витрати, пов`язані з утриманням належного йому майна, в тому числі з оплати комунальних та інших наданих йому послуг, поза залежністю від того, чи користується він ними безпосередньо чи ні. До таких витрат належать витрати, пов`язані зі зберіганням майна, його ремонтом, забезпеченням збереження його властивостей тощо.
Такий обов`язок власника є похідним від належних йому, як абсолютному володарю, правочинів володіння, користування та розпорядження майном. Невиконання власником свого обов`язку по утриманню своєї власності може створювати небезпеку для третіх осіб.
У відповідності до ст.360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаній брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Утримання будинку та прибудинкової території багатоквартирного будинку забезпечується як об`єднанням співвласників, так і відповідними підприємствами-виконавцями послуг.
Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов`язані з реалізацією прав та виконанням обов`язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.
Згідно з ч.ч.1,2 ст.7 України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники зобов`язані: 1) забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; 2) забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; 3) використовувати спільне майно багатоквартирного будинку за призначенням; 4) додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; 5) виконувати рішення зборів співвласників; 6) забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; 7) відшкодовувати збитки, завдані майну інших співвласників та спільному майну багатоквартирного будинку; 8) додержуватися чистоти в місцях загального користування і тиші згідно з вимогами законодавства; 9) забезпечувати поточний огляд і періодичне обстеження прийнятого в експлуатацію в установленому законодавством порядку багатоквартирного будинку протягом усього життєвого циклу будинку та нести відповідальність за неналежну експлуатацію згідно із законом; 10) своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників; виконувати передбачені статутними документами обов`язки перед об`єднанням; запобігати псуванню спільного майна, інформувати органи управління об`єднання про пошкодження та вихід з ладу технічного обладнання; дотримуватися чистоти у місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами чинного законодавства співвласники квартир (нежитлових приміщень), які є фактичними споживачами послуг, що надаються підприємством виконавцем послуг, в даному випадку це КП «Чортків дім», зобов`язані оплатитивсі необхідні внески та платежі, пов`язані з утриманням будинку та прибудинкової території. Факт відсутності договорупро надання таких послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення співвласника від оплати послуг у повному обсязі.
Такий по суті правовий висновок сформульований у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 26 вересня 2018 року у справі №750/12850/16-ц.
Також, у постановах Верховного Суду України від 30 жовтня 2013 року у справі № 6-59цс13 та від 20 квітня 2016 року у справі № 6-2951цс15 зроблені правові висновки про те, що споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 07 липня 2020 року у справі № 712/8916/17, де Велика Палата погодилася з висновками судів першої й апеляційної інстанцій про те, що у сторін спору є фактичні договірні відносини щодо надання відповідних житлово-комунальних послуг, а відсутність укладеного письмового договору не звільняє відповідача від обов`язку оплати за надані такі послуги та не знайшла підстав для відступу від висновку Верховного Суду України у постанові від 20 квітня 2016 року при розгляді справи № 6-2951цс15 (пункти 19-20).
Відповідно до вимог ч.4 ст. 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, ОСОБА_1 посилається на те, що між ним та відповідачем КП «Чортків дім» не укладалось договору про надання послуг та компенсацію витрат на управління/утримання будинку та прибудинкової території, у якому встановлено вичерпний перелік послуг, а тому вважає, що нарахування йому плати за послуги КП «Чортків дім» є неправомірними.
Однак, як зазначалося вище, факт відсутності договору про надання таких послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення співвласника від оплати послуг у повному обсязі.
Отже, враховуючи наведені вище обставини справи, положення ч.5 ст.10 та ст.15 Закону, а також релевантну практику Верховного Суду, суд вважає, що оскільки КП «Чортків дім», яке згідно рішення Чортківської міської ради №517 від 31.08.2007 надає послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_2 , то позивач ОСОБА_1 , який є одним з власників та споживачем цих послуг, зобов`язаний виконувати рішення Чортківської міської ради № 38 від 13.02.2019 «Про коригування тарифу на послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», яким затверджено тариф в розмірі 3,08 грн за 1 м? з ПДВ для усіх абонентів КП «Чортків дім» та сплачувати за їх отримання.
Діючи в правовідносинах належним чином, відповідач мав оплачувати одержані ним послуги згідно затверджених тарифів.
Згідно з розрахунком з архіву нарахувань за період з березня 2017 року листопад 2023 року відповідач у період з 01 квітня 2017 року по 01 листопада 2023 року отримані послуги не оплатив.
У зв`язку з цим за період з 01.04.2017 по 01.11.2023 виникла заборгованість за надані послуги у розмірі 11 305,71 гривень.
Дана сума заборгованості нарахована позивачем відповідно до тарифів, затверджених вказаними вище рішеннями виконавчого комітету Чортківської міської ради.
Відповідно до статті 256ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Відповідно достатті 257 Цивільного кодексу Українизагальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. За зобов`язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання (ч.1, ч.5ст.261ЦК України).
Таким чином, враховуючи вищевказані норми закону, суд вважає, що з відповідача підлягає стягненню сума боргу за три останні роки, згідно архівного розрахунку заборгованості.
На підставі викладеного, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають до часткового задоволення позовні вимоги про стягнення з відповідача ОСОБА_1 на користь КП «Чортків дім» заборгованості за надані послуги за період з 01 грудня 2020 року по 01 листопада 2023 року в розмірі 5787,82 грн.
Відповідно до ч.1ст.141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки, судом позов задоволено частково, то з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 1376,36 (51, 28%) гривень на відшкодування понесених витрат на оплату судового збору пропорційно до задоволених відносно них позовних вимог.
Європейський суд з прав людини вказує на те, що «пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод зобов`язує суди давати вмотивування своїх рішень, хоч це не може сприйматись, як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо вмотивування, що випливає зі статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, може бути визначено лише у світлі конкретних обставин справи» ( рішення Європейського суду з прав людини у справі «Проніна проти України» від 18 липня 2006 року, заява № 63566/00, § 23).
Враховуючи наведене, керуючись Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ст. 67, 68 Житлового кодексу України, ст. ст. 256, 257 Цивільного кодексу України, ст. ст. 2, 4, 13, 76, 81, 89, 141, 263, 264, 265, 268, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Позов Комунального підприємства «Чортків дім» (код ЄДРПОУ 35126731, вул. Сонячна, 7, м. Чортків Тернопільської області) до ОСОБА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_3 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_3 в користь Комунального підприємства «Чортків дім» (код ЄДРПОУ 35126731, вул. Сонячна, 7, м. Чортків Тернопільської області) заборгованість за утримання будинку та прибудинкової території за період з 01 грудня 2020 року по 01 листопада 2023 року включно у сумі 5787 (п`ять тисяч сімсот вісімдесят сім) гривень 82 копійки.
Стягнути з ОСОБА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_3 в користь Комунального підприємства «Чортків дім» (код ЄДРПОУ 35126731, вул. Сонячна, 7, м. Чортків Тернопільської області) 1376 (одну тисячу триста сімдесят шість) гривень 36 копійок сплаченого судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо Тернопільському апеляційному суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду складено 16 жовтня 2024 року.
Згідно з оригіналом
Суддя:/підпис/
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи № 608/2648/23
Рішення набрало законної сили « » року.
Суддя: Н. З. Коломієць
Копію рішення видано « » року
Секретар:
Суд | Чортківський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122351487 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Коломієць Н. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні