УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 жовтня 2024 року справа № 580/10002/24
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову Сердитої Світлани Іванівни в інтересах ОСОБА_1 до Центрально - Південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби в особі Черкаського відділу про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з позовом до Центрально - Південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби в особі Черкаського відділу (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 116) в якому просить:
-визнати протиправною викладену у листі від 24.09.2024 за вих. №7130-918/7130.1-24 Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби в особі Черкаського відділу відмову в оформленні і видачі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку із досягненням 16-річного віку, паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України. затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХII;
-зобов`язати Центрально-південне міжрегіональне управління Державної міграційної служби в особі Черкаського відділу оформити та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку із досягненням 16-річного віку паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України. затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992№ 2503- ХII.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 КАС України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
За приписами ч. 2 ст. 43 КАС України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Суддя звернув увагу, що позовна заява підписана ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 .
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , остання народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , в графі мати зазначено ОСОБА_2 .
Однак, станом на 10.10.2024 ОСОБА_1 є неповнолітньою особою, оскільки вона досягла повних 17 років.
Суд наголошує, що самостійно звернутися до суду з адміністративним позовом людина може, якщо вона досягла повноліття (18-ти років), або й раніше - після досягнення віку, з якого вона може особисто брати участь у певних публічно-правових відносинах, які включають відносини з приводу одержання паспорта громадянина України, реєстрації зміни імені, притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного проступку (учасниками відповідних правовідносин можуть бути особи, які досягли 16-річного віку).
Таким чином, ОСОБА_1 з урахуванням ст. 55 Конституції України, ст. 43 КАС України та норм ЦК і ЦПК України, має право самостійного звернення до суду в даному випадку за захистом своїх прав.
Батьки безпосередньо являються представниками за законом, однак позовна заява з урахуванням викладеного не містить підпису ОСОБА_1 .
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов підписаний, зокрема ОСОБА_1 , з урахуванням ч. 1 ст. 161 КАС України для всіх учасників справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 до Центрально - Південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби в особі Черкаського відділу про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк тривалістю п`ять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останній має усунути недоліки позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Петро ПАЛАМАР
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122362469 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо реалізації владних управлінських функцій у сфері громадянства |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Петро ПАЛАМАР
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні