17.10.2024
Справа № 482/48/23
Номер провадження 2/482/57/2024
УХВАЛА
про виправлення описки
17 жовтня 2023 року місто Нова Одеса
Новоодеський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Баранкевич В.О., секретар судового засідання Лебедьєва А.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Органу опіки та піклування, в особі Новоодеської міської ради Миколаївського району Миколаївської області, в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
встановив:
Орган опіки та піклування, в особі Новоодеської міської ради Миколаївського району Миколаївської області, в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , звернувся до суду із позовом до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
26.06.2024 року ухвалено заочне рішення яким позовні вимоги задоволено.
У мотивувальній частині винесеного рішення, судом було виявлено описку, що полягає у неправильному написанні прізвища, а саме: помилково вказано прізвище дитини « ОСОБА_6 » замість вірного - « ОСОБА_3 ».
Відповідно достатті 269 ЦПК України,суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у судовому рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що поставляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Відповідно до п.19Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі»вбачається, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
З наведеного видно, що при виготовленні тесту рішення суду від 26.06.2024 року дійсно було допущено описку і вона підлягає виправленню.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в заочному рішенні Новоодеського районного суду Миколаївської області по справі № 482/48/23 за позовом Органу опіки та піклування, в особі Новоодеської міської ради Миколаївського району Миколаївської області, в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, зазначивши в мотивувальній частині правильне прізвище дитини « ОСОБА_3 ».
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання суддею та може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів до Миколаївського апеляційного суду через Новоодеський районний суд Миколаївської області.
Суддя В.О. Баранкевич
Суд | Новоодеський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122368889 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Новоодеський районний суд Миколаївської області
Баранкевич В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні