Ухвала
від 17.10.2024 по справі 583/4753/24
ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 583/4753/24

2-о/583/190/24

УХВАЛА

17 жовтня 2024 року

Охтирський міськрайонний суд Сумської області у складі: головуючого судді Савєльєвої А.І., присяжних Гутіна Б.І., Рогальської Т.М за участю секретаря Доценко Т.Г., захисника Розторгуєвої В.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою окремого провадження ОСОБА_1 , представник заявника ОСОБА_2 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,

у с т а н о в и в :

Представник заявника ОСОБА_2 звернувся в інтересах ОСОБА_1 до суду із заявою окремого провадження, в якій просить визнати повторно недієздатним громадянина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м, Охтирка Сумської області, РНОКПП НОМЕР_1 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , призначити заявницю опікуном над ним, та призначити судову психіатричну експертизу, з метою визначення його психічного стану та здатність усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними, мотивуючи свої вимоги обставинами зазначеними у заяві.

ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 в судовому засіданні клопотання про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи підтримали.

Захисник ОСОБА_4 не заперечує про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи стосовно ОСОБА_3 .

Представник заінтересованої особи виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області як орган опіки та піклування, належним чином повідомлені про розгляд справи, у судове засідання не з`явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі, проти призначення судово-психіатричної експертизи не заперечує.

Заслухавши думку заявника, її представника та захисника, дослідивши клопотання та матеріали справи, суд дійшов висновку.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до довідки Серії 12 ААБ № 764501 до акту огляду медико-соціальною експертизою експертною комісією ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є інвалідом ІІ групи, інвалідність з дитинства (а.с.7).

Відповідно до ч. 1 ст. 103, ч. 1ст. 104 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів з цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності; про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України встановлено, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи, призначення експертизи є обов`язковим.

Як зазначено в п. 4 постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним» від 28.03.1972 № 3, судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.

Відповідно до положень статей 3, 7 Закону України «Про судову експертизу» судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз, здійснюється виключно державними спеціалізованими установами, до яких відносяться державні спеціалізовані судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров`я України.

Відповідно до пункту 3 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.05.2018 № 865, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.06.2018 за № 719/32171, судово-психіатричні експертизи проводять державні спеціалізовані судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров`я України.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України суд може за завою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи на час її проведення.

Керуючись ст.ст. 103-105, п.5 ч.1 ст.252, п.9 ч.1 ст.253, ст. 298, ст. 353 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Призначити по справі за заявою окремого провадження ОСОБА_1 , представник заявника ОСОБА_2 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, амбулаторну судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та його здатності усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними, на вирішення якої поставити питання:

1.Чи хворіє ОСОБА_3 на будь-яке психічне захворювання?

2.Чи є захворювання ОСОБА_3 хронічним і/та стійким?

3.Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_3 усвідомлювати значення свої дій та (або) керувати ними?

Проведення експертизи доручити спеціалістам Сумської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (40000, м. Суми, проспект М. Лупши, 54), попередивши експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384 КК України за завідомо неправдивий висновок та за ст. 385 КК України за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

Надати для проведення експертизи:

- цивільну справу за № 583/4753/24 (провадження № 2-о/583/190/24);

Зобов`язати ОСОБА_1 надати спеціалістам Сумської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» медичну документацію стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Експертизу провести у двомісячний термін з дня отримання даної ухвали.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 104 ЦПК України ухвалу про проведення експертизи направити особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скаргибезпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.І.Савєльєва

Присяжні Т.М.Рогальська

Б.І.Гутін

СудОхтирський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення17.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122370306
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —583/4753/24

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Савєльєва А. І.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Савєльєва А. І.

Ухвала від 20.09.2024

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Савєльєва А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні