Ухвала
від 17.10.2024 по справі 521/16663/24
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/16663/24

Номер провадження № 2-о/521/600/24

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

17 жовтня 2024 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Шевчук Н.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про встановлення факту родинних відносин

ВСТАНОВИВ:

14.10.2024 року ОСОБА_1 звернулася до Малиновського районного суду міста Одеси із заявою про встановлення факту родинних відносин між нею та її бабусею ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлою наприкінці лютого 2024 року.

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав ч.1ст.293 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV ЦПК України.

Відповідно до частини третьоїст. 42 Цивільного процесуального кодексу Українисторонами у справах окремого провадження є заявник та заінтересовані особи.

Згідно з роз`ясненнями, які містяться в п. 5Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31 березня 1995 рокудля забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний провести підготовчі дії, зокрема, з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявникові та заінтересованим особам подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог чи заперечень проти них.

Заінтересованими особами є особи, які беруть участь у справі та які мають юридичну заінтересованість. Це коло визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права і обов`язки.

Заявником не зазначено жодної заінтересованої особи.

Відповідно до листа Верховного суду від 01.01.2012 про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне, заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть бути спадкоємці померлої особи, які мають право на спадщину як за законом, так і за заповітом, і для яких у зв`язку із встановленням факту родинних відносин мають настати певні юридичні наслідки; особи, які мають право на пенсію у зв`язку із втратою годувальника і яким органи пенсійного фонду відмовили в її призначенні через відсутність доказів, що підтверджують родинні відносини; інші особи, якщо встановлення такого факту тягне виникнення юридичних наслідків для цих осіб.

Заінтересовані особи беруть участь у справах цієї категорії з метою захисту своїх інтересів або інтересів держави. Заінтересованими особами у справах про встановлення факту родинних відносин залежно від мети встановлення цього факту можуть бути й інші особи, які мають право на спадщину (брати, сестри, онуки, особи, на користь яких складено заповіт, усиновлені, територіальна громада за відсутності інших спадкоємців за законом і заповітом).

Між тим, в заяві не зазначено, чи існують в померлого особи, які мають право на спадщину (брати, сестри, онуки, особи, на користь яких складено заповіт, усиновлені)

При цьому, у разі відсутності таких осіб заінтересованою особою має бути територіальна громада в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

При цьому, зазначення у заяві мети встановлення факту, що має юридичне значення має важливе значення для правильного визначення кола заінтересованих осіб, а також для перевірки судом наявності спору про право.

Відповідно до п.5 ч.3ст.175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Заявниці необхідно встановити факт родинних відносин задля того, щоб прийняти спадщину після смерті бабусі - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак вона не додала до заяви доказів на підтвердження звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а також відмови нотаріуса у вчиненні відповідної нотаріальної дії, що зумовило необхідність звернення до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин.

Крім цього, в порушення п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, заявниця, зазначивши виклад обставин, якими обґрунтовує свої вимоги не надала доказів, що підтверджують вказані обставини, а саме свідоцтва про смерть ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та заповіт ОСОБА_2 .

Також суд звертає увагу заявника, що у відповідності до вимог частини першоїст. 177 Цивільного процесуального кодексу Українидо поданої у новій редакції заяви необхідно додати її копії та копії всіх документів, що додаються до неї для суду та відповідно до кількості заінтересованих осіб.

Після визначення переліку заінтересованих осіб і зазначення їхніх даних в заяві заявнику також слід додати копії заяв з додатками для кожної з таких заінтересованих осіб.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Виходячи з вищезазначеного, суд вважає, що дана заява подана заявником з порушення вимог ст. 175 ЦПК України, у з в`язку з чим підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. 175, 177, 185, 353 ЦПК України, Малиновський районний суд міста Одеси

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про встановлення факту родинних відносин залишити без руху.

ОСОБА_1 усунути встановлені при поданні заяви недоліки, зазначені в ухвалі протягом 10днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд вважає, що заява про встановлення юридичного факту, подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку на усунення недоліків, шляхом подання в суд заяви, яка повинна відповідати нормам ЦПК України.

Роз`яснити, що якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк, виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 ЦПК України, заява про встановлення юридичного факту вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, така заява вважається неподаною і повертається заявнику (ч.3 ст.185 ЦПК України).

Копію ухвали про залишення заяви без руху направити заявнику до виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.О. Шевчук

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення17.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122371275
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —521/16663/24

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Шевчук Н. О.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Шевчук Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні