Справа № 445/1821/24
провадження № 2/445/819/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2024 року Золочівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Сивака В. М.
секретаря судового засідання Захарчук Н.Я.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Золочеві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно. В обгрунтування позову вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 у зв`язку з чим відкрилася спадщина, до складу якої входить житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . За життя ОСОБА_2 , склав заповіт у користь сина ОСОБА_1 . Однак, через відсутність оригіналів документів, які підтверджують право власності спадкодавця на спадкове майно, у нього немає, тому в нотаріальному порядку йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. У зв`язку з наведеним він звернувся до суду з даним позовом.
В підготовче засідання позивач не з`явився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити з підстав зазначених у ньому.
Представник відповідача в підготовче засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає.
На підставі ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними звукозаписуючими засобами не здійснювалося.
Оцінивши доводи позовної заяви, дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов є підставним та підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 доводився батьком позивача ОСОБА_2 .
Заповіт від імені ОСОБА_2 посвідчено в с. Пісок Золочівського району Львівської області 22.08.1987 року в користь сина ОСОБА_1 . Спадщину після смерті батька прийняв його син ОСОБА_1 .
З копії договору купівлі-продажу від 05.07.1978 року, ОСОБА_3 продав, а ОСОБА_2 купив жилий будинок в с. Сасів Золочівського району Львівської області.
Згідно виписки погосподарської книги №14 на 2016-2020 роки Золочівська міська рада Золочівського району Львівської області, головою домогосподарства по АДРЕСА_1 , є ОСОБА_1 .
Згідно акту встановлення факту належності будинку ОСОБА_1 , зі слів свідків, вбачається, що за адресою: АДРЕСА_2 , розташований будинок, який належав ОСОБА_2 , який був придбаний у ОСОБА_3 згідно договору купівлі-продажу від 05 липня 1978 року за адресою: с. Сасів Золочівського району Львівської області. Згідно заповіту від 22 серпня 1987 року цей будинок дійсно належить ОСОБА_1 , про що стверджують сусіди: ОСОБА_4 і ОСОБА_5 .
Згідно технічного паспорта, вбачається, що такий виданий станом на 14.08.2020 року ОСОБА_1 на житловий будинок по АДРЕСА_1 , та загальна вартість майна складає 120995 грн.
За приписами ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а одним із способів захисту прав та законних інтересів особи є визнання права. Згідно зі ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування є однією з підстав виникнення права власності. Згідно із ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Згідно норм гл. 84ЦК України,спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Як встановив суд, позивач є спадкоємцем за заповітом майна ОСОБА_6 , який прийняла спадщину.
Відповідно до ч .3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. На підставі положень ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті. Згідно з ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206,207 цьогоКодексу. Відповідно до ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд. З огляду на викладене, а також враховуючи ту обставину, що позивач є єдиним спадкоємцем по заповіту щодо спірного майна та після смерті спадкодавця вчинив усі дії, які були необхідними для видачі свідоцтва про право на спадщину, відсутність спадкоємців, які мали б право на обов`язкову частку у спірному спадковому майні, а тому суд приходить до переконання, що позов є підставним та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 2, 4, 5, 11, 13, 200, 206, 258, 259, 263-265, 272, 273 ЦПК України, ст.ст.15,16,82,28,392,1218,1261,1269 ЦК України, суд- у х в а л и в :
позов ОСОБА_1 до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, надіслати копію судового рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та/або обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення судунабирає законноїсили післязакінчення строкуподання апеляційноїскарги всімаучасниками справи,якщо апеляційнускаргу небуло подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Датою ухвалення рішення є дата його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Повне судоверішення складено15.10.2024року.
Суддя В. М. Сивак
Суд | Золочівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122375647 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Золочівський районний суд Львівської області
Сивак В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні