Справа № 466/9114/24
Провадження № 2/466/2662/24
У Х В А Л А
за підсудністю
17 жовтня 2024 року Шевченківський районний суд м.Львова у складі
головуючого судді Єзерського Р.Б.
при секретарі Свита А.І.
за участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом адвоката Славової Ольги Анатоліївни, яка представляє інтереси ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Рубікон Інвест» про захист прав споживачів, стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
в провадженні Шевченківського районного суду м.Львова знаходиться вказана цивільна справа.
10.09.2024 ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі з призначенням підготовчого судового засідання.
У судовому засіданні адвокат Славова Ольга Анатоліївна, яка представляє інтереси ОСОБА_3 заявила клопотання про передачу даної справи за виключною підсудністю до Франківського районного суду м. Львова, оскільки в даному випадку спір стосується стягнення коштів, через порушення відповідачем умов попереднього договору, предметом якого було укладення між позивачем та відповідачем в майбутньому договору купівлі-продажу об`єкту, а саме 3-ох кімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_1 , тобто можна зробити висновок, що даний спір виник із приводу нерухомого майна, яке розташоване за адресою, що відноситься до юрисдикції Франківського районного суду м. Львова, тому просить суд застосувати норми виключної підсудності.
В судовому засідання представник позивача ОСОБА_1 клопотання підтримала, просила таке задовольнити з підста викладених у ньому.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні при вирішенні даного клопотання поклався на розсуд суду.
Заслухавши позицію сторін, оглянувши подане клопотання та матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Частиною 1 ст.30 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.
При вирішенні питання підсудності цієї позовної заяви слід врахувати висновок Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 24 жовтня 2018 року у справі № 296/1657/17, за яким виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з нормою статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна; про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна; про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Касаційний цивільний суд у складі Верховного суду в постановах від 25 лютого 2018 року та від 11 липня 2019 року у справах № 201/12876/17 та № 426/7217/18 вказав, що позови, які виникають з приводу нерухомого майна, - це позови, пов`язані з нерухомим майном, нерухомістю, нерухомою річчю, а тому всі позови у спорах, які є наслідком правовідносин, пов`язаних з обігом нерухомого майна повинні бути пред`явлені до суду за місцем знаходження цього майна.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 7 липня 2020 року у справі № 910/10647/18 дійшла, зокрема, таких висновків: - нерухоме майно є особливим об`єктом права власності, оскільки наділене специфічними рисами - сталий зв`язок із землею, особлива цінність, неможливість переміщення без знецінення та зміни її призначення; - виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном;
В даному випадку спір стосується стягнення коштів за порушення відповідачем зобов`язань щодо передачі позивачу майнових прав на об`єкт нерухомості, яким є трьохкімнатна квартира АДРЕСА_2 , тобто даний спір виник із приводу нерухомого майна.
Отже, до цих вимог повинні застосовуватися норми виключної підсудності.
Недотримання вимог підсудності є окремою підставою для скасування судового рішення.
Відтак, позов слід скерувати в суд за місцезнаходженням майна, а саме у Франківський районний суд м. Львова.
Відповідно до п.1 ч.1, ч.3 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст.32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Суд робить висновок, що клопотання представника позивача підлягає до задоволення. Дану справу необхідно передати за виключною підсудністю у Франківський районний суд м. Львова.
Керуючись ст.ст.27,28,30,31 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
клопотання задовольнити.
Справу №466/9114/24 за позовом адвоката Славової Ольги Анатоліївни, яка представляє інтереси ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Рубікон Інвест» про захист прав споживачів, стягнення коштів у відповідності до вимог виключної підсудності направити у Франківський районний суд м. Львова, місцезнаходження: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 69 для розгляду по суті.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
У разі оголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини ухвали, вказаний строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 17 жовтня 2024 року.
Суддя: Р. Б. Єзерський
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122375766 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Єзерський Р. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні