Справа № 496/6714/24
Провадження № 1-кс/496/2354/24
У Х В А Л А
15 жовтня 2024 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області
у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Біляївка Одеської області клопотання дізнавача СД ВП№2 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні №12024167250000165 від 11.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач звернувся до суду з вказаним клопотанням, мотивуючи тим, що 11.10.2024 до чергової частини відділення поліції №2 Одеського РУП №2 ГУ НП в Одеській області, надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що 11.01.2024 року, рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 , на її колишнього чоловіка - ОСОБА_5 , було накладено обов`язок щомісячно, починаючи з 26.09.2023 року, по день повноліття їх дітей - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , виплачувати на їх користь аліменти. Останній злісно ухиляється від виплати аліментів, з моменту винесення рішення суду (ЄО 6686). За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України. В ході досудового розслідування, виникла необхідність в установленні факту отримання прибутку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 у період з 01.01.2023 року по теперішній час. З метою зібрання доказів які підтверджували факт вчинення правопорушення, органу досудового розслідування необхідно провести тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме необхідно отримати доступ до інформації з державного реєстру фізичних осіб - платників податків, щодо джерела отримання доходів, суми нарахованих та отриманих доходів, суми нарахованих та сплачених податків з 01.01.2023 року по теперішній час, відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно ч. 4 розділу 10 Наказу ІНФОРМАЦІЯ_7 № 822 від 29.09.2017 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків» - Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою № 10 ДР (додаток 14). Представник додає до заяви за формою № 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя. Ураховуючи вищевказане, є достатньо підстав вважати, що інформація може знаходитись у ІНФОРМАЦІЯ_8 , за адресою: АДРЕСА_2 .
Дізнавач звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, вищезазначені документи, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення, обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, для належної кваліфікації скоєного кримінального правопорушення та містять відомості про осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, можуть бути використані як докази, за неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Дізнавач та прокурор до судового засідання не з`явилися, але в прохальній частині клопотання дізнавач просив провести розгляд клопотання без участі дізнавача та прокурора.
Суд вважає, що існують достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснюється, згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Клопотання дізнавача, яке надійшло до суду, відповідає вимогах КПК України.
На підставі частин 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становить собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене, та з урахуванням того, що вищезазначені документи, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення, обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, для належної кваліфікації скоєного кримінального правопорушення та містять відомості про осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, можуть бути використані як докази, знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, виходячи з чого суд вважає, що клопотання в цій частині підлягає задоволенню.
Що стосується вимоги дізнавача, в частині надання тимчасового доступу до документів (відомостей) з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів дізнавачу СД ВП №2 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_9 , то вона задоволенню не підлягає, оскільки витяг з ЄРДР відносно кримінального провадження № 12024167250000165 не містить відомостей стосовно дізнавача ОСОБА_9 .
Керуючись ст. ст. 159-164, 166 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання дізнавача СД ВП №2 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.
Надати дізнавачуСД ВП№2ОРУП №2ГУНП вОдеській області ОСОБА_3 дозвіл натимчасовий доступ до інформації з державного реєстру фізичних осіб - платників податків, щодо джерела отримання доходів, суми нарахованих та отриманих доходів, суми нарахованих та сплачених податків з 01.01.2023 року по теперішній час, відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_8 , за адресою: АДРЕСА_2 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
В іншої частині клопотання залишити без задоволення.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення проти неї може бути подано відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122376255 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Біляївський районний суд Одеської області
Горяєв І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні