Справа№592/15543/24
Провадження №2/592/2626/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2024 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі головуючої судді Корольової Г.Ю., за участю секретаря судового засідання Панасовської В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого від злочину,
у с т а н о в и в:
19.09.2024 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом в якому свої вимоги мотивує тим, що вироком Ковпаківського районного суду м.Суми від 25.12.2023 року ОСОБА_1 визнано винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч.1 ст.286 КК України та призначено йому покарання за ч.1 ст.286 КК України у виді обмеження волі на строк один рік з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування призначеного основного покарання у виді обмеження волі з випробуванням, з іспитовим строком один рік, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього відповідно до ст.76 КК України обов`язки: 1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; 3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; 4) виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою. На лікування потерпілої ОСОБА_2 витрачено грошові кошти в сумі 3517,64 грн. За таких обставин просить стягнути з відповідача на свою користь кошти у сумі 3517,64 грн за стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_2 в КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР.
Ухвалою суду про відкриття провадження у справі від 20.09.2024 року по справі відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.
У судове засідання сторони не з`явилися.
Відповідач ОСОБА_1 повідомлявся про час та місце розгляду справи, однак до суду не з`явився, про причини своєї неявки суд не сповістив, відзив на позовну заяву, письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову не надав.
У зв`язку з неявкою сторін в судове засідання, фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалась, що відповідає положенням ч.2 ст.247 ЦПК України.
Дослідивши наявні докази по справі, суд дійшов такого висновку.
Судом установлено, що Ковпаківський районний суд м.Суми від 25.12.2023 року своїм вироком визнано ОСОБА_1 винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч.1 ст.286 КК України та призначено йому покарання за ч.1 ст.286 КК України у виді обмеження волі на строк один рік з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування призначеного основного покарання у виді обмеження волі з випробуванням, з іспитовим строком один рік, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього відповідно до ст.76 КК України обов`язки: 1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; 3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; 4) виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою…
Вирок набрав законної сили 02.09.2024 року.
Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
У зв`язку із отриманими тілесними ушкодженнями потерпіла ОСОБА_2 знаходилась на стаціонарному лікуванні в ортопедично-травматологічному відділенні № 1 КПН «Центральна міська клінічна лікарня» СМР з 22.12.2022 року по 25.01.2023 року.
Вартість одного ліжко-дня в розрізі сплати за комунальні послуги та харчування (згідно Довідки) становить: за 1 день лікування в ортопедично-травматологічному відділенні - 103 грн 46 коп.
Кількість ліжко-днів, проведених потерпілою в стаціонарі (згідно Довідки) становить: в ортопедично-травматологічному відділенні - 34 ліжко-дня.
Сумарні витрати за лікування потерпілої складають в ортопедично-травматологічному відділенні - 3 517 грн 64 коп.
Починаючи з 1 квітня 2020 року КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР фінансується з бюджету Сумської міської територіальної громади в частині покриття вартості комунальних послуг та енергоносіїв.
Відповідно до Комплексної Програми Сумської міської об`єднаної територіальної громади «Охорона здоров`я» на 2020-2022 роки, затвердженої рішенням Сумської міської ради від 21.0.2020 року № 7548 здійснюється співфінансування поточних видатків КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР за рахунок бюджету Сумської міської ОТГ в частині покриття вартості харчування.
Згідно з ст. 1191 ЦК України, держава, Автономна республіка Крим, територіальні громади, юридичні особи мають права зворотної вимоги до фізичної особи, винної у вчиненні злочину, у розмірі коштів, витрачених на лікування особи, яка потерпіла від цього злочину.
Відповідно до ст. 1206 ЦК України, особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Згідно з п. 3 постанови ПленумуВерховного судуУкраїни №11від 07липня 1995року «Провідшкодування витратна стаціонарнелікування особи,яка потерпілавід злочинута судовихвитрат» питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з «Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі і зараховуються до відповідного державного бюджету залежно від джерел фінансування закладу охорони здоров`я або на рахунок юридичної особи, якій належить останній.
Відповідно до п. 2 «Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», затвердженого постановою КабінетуМіністрів України№ 545від 16.07.1993 (надалі Порядок), сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі, та вартості витрат на його лікування в день.
Пунктом 4 Порядку вказано, що стягнені в установленому порядку кошти, залежно від джерела фінансування закладу охорони здоров`я, у якому перебував на стаціонарному лікуванні потерпілий, зараховується до відповідного бюджету або на користь юридичної особи (відомства), якій належить заклад охорони здоров`я.
Відповідач ОСОБА_1 витрати на лікування потерпілої від злочину добровільно не відшкодував.
Відтак, із відповідача на користь позивача належить стягнути кошти у сумі 3517,64 грн за стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_2 .
Оскільки позивач при подачі даного позову був звільнений від сплати судового збору, тому відповідно до вимог ст.141ЦПК України належить стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у сумі 3028 грн.
Керуючись ст. 2, 12,13, 76-81, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Задовольнити позов Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради про стягнення коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого від злочину.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради кошти у сумі 3517 грн 64 коп. за стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_2 в КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 3028 грн 00 коп.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, м.Суми, вул.Британська, 21, код ЄДРПОУ02315854
Відповідач ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 .
Суддя Г.Ю. Корольова
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122376963 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Корольова Г. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні