Справа № 766/16782/24
н/п 2-н/766/423/24
СУДОВИЙ НАКАЗ
04 жовтня 2024 року Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Скрипнік Л.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати,-
ВСТАНОВИВ:
03.10.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати у розмірі 95 891,52 грн.
Розгляд заяви проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Заява про видачу судового наказу підлягає задоволенню на підставі ст. 94, ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 116 КЗпП України, ч.3 ст. 15 Закону України «Про оплату праці».
Відповідно до ст. 94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно ч. 1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Згідно ч. 1 ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.
Частиною 3 ст. 15 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов`язань щодо оплати праці.
Відповідно до ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу, за заявою особи, якій належить право такої вимоги.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 в період з 28.08.2018 по 20.08.2024 перебував у трудових відносинах з Комунальною установою з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради, що підтверджується відомостями трудової книжки серії НОМЕР_1 та копією наказу №14-к від 16.08.2024 «Про звільнення головного інженера ОСОБА_1 ».
Відповідно до довідки в.о. головного бухгалтера Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради загальна сума заборгованості із заробітної плати станом на серпень 2024 року складає 95 891,52 грн.
Отже, вказаний розмір нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати підлягає стягненню на користь ОСОБА_1 з Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з боржника слід стягнути судовий збір в сумі 302,80 грн. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 133, 141, 160, 162, 167, 168 Цивільного процесуального кодексу України, -
Н А К А З У Ю :
1. Стягнути з Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради (місцезнаходження: 73003, м. Херсон, вул. Перекопська,17, код ЄДРПОУ 14124906) на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) нараховану, але не виплачену заробітну плату, у розмірі 95 891,52 грн.
2. Стягнути з Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради (місцезнаходження: 73003, м. Херсон, вул. Перекопська,17, код ЄДРПОУ 14124906) на користь держави судовий збір у розмірі 302 (триста дві) гривні 80 копійок.
Надіслати боржникові копію судового наказу та копію заяви стягувача з копіями доданих до неї документів.
Згідно ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ст. 172 ЦПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Строк пред`явлення судового наказу до виконання - три роки.
Судовий наказ набрав законної сили «____»
Судовий наказ виданий стягувачу «___»
Суддя Л.А. Скрипнік
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122378822 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Скрипнік Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні