ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.10.2024р. Справа № 904/3472/24
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпронет», м. Кам`янське
До: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога-67», м. Кам`янське
Про: визнання договору укладеним
Суддя Васильєв О.Ю.
Без участі представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
ТОВ «Дніпронет» (позивач) звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до ОСББ «Перемога-67» (відповідач) про визнання договору з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва укладеним в редакції , запропонованій позивачем.
Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на незаконне ухиляння відповідача від укладання спірного договору, що порушує вимоги Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».
Ухвалою суду від 12.08.24р. відкрито провадження у справі №904/3472/24 за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ГПК України, без призначення судового засідання та виклику сторін - за наявними у ній матеріалами.
ОСББ «Перемога-67» (відповідач) проти задоволення позовних вимог заперечує та вказує на помилковість посилання позивача як на підставу для обов`язкового укладення договору на норми ч.1 ст.16 ЗУ «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж». Зазначає, що реалізація прав співвласників на володіння та користування їх спільним майном здійснюється вищим органом управління об`єднання - загальними зборами, питання використання спільного майна є їх виключною компетенцією. Відповідно до рішення загальних зборів ОСББ «Перемога-67» від 13.08.24р. співвласниками (63,17%) не надано згоду на укладання договору з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва з ТОВ «Дніпронет» в редакції проекту договору №44410764/2024 від 26.06.24р., у зв`язку з чим голова ОС, як саме порушено його право чи інтерес окрім посилання на приписи ст. 4 ст.16 ЗУ «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж». Вважає , що направлений позивачем на адресу відповідача проект договору №44410764/2024 від 26.06.24р. про доступ до елементів інфраструктури об`єкта будівництва не відповідає ч.6 ст.16 ЗУ «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж», оскільки не містить переліку обладнання до якого має бути надано доступ, його розташування, поряду його оплати, тобто не містить усіх істотних умов договору. Вказує на те, що позивачем в одноосібному порядку безпідставно в проекті договору зазначено про безоплатність доступу до інфраструктури об`єкта ; тощо.
ТОВ «Дніпронет» (позивач) у відповіді на відзив вказано, що норми ч.4 ст.16 ЗУ «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» мають імперативний характер, а перелік підстав для відмови замовнику в укладанні договору є вичерпним. Таким чином, відмова в укладанні договору з доступу з інших підстав, ніж встановлені у цій статті, забороняється. Позивач зазначає, що відповідачем після отримання проекту договору не надано будь-яких листів, протоколів розбіжностей до проекту договору. Згідно з нормами ЗУ «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» наявний прямий обов`язок відповідача щодо укладання даного виду правочинів. Проект договору розроблений позивачем з урахуванням «Правил надання доступу до інфраструктури об`єкта електроенергетики». Проектом договору встановлено розмір плати за доступ (розмір щомісячної плати), який становить 00 грн. 00коп. за місяць користування. Законом не покладено обов`язок на замовника щодо утримання майна власника. Відповідачем не надано доказів в підтвердження понесення додаткових витрат, а тому встановлений розмір плати за доступ є обґрунтованим.
ОСББ «Перемога-67» (відповідач) у запереченнях на відповідь на відзив вказує на те, що проект договору містить істотні умови , визначені самим позивачем без зазначення переліку таких елементів, без обладнання, яке повинно бути обов`язково передбачено умовами договору у додатку, ціна договору 0 грн., а строк дії починає перебіг з 01.07.24р., при цьому проект був направлений відповідачу листом лише 26.06.24р.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Дніпронет» є оператором електронних комунікацій, зареєстроване в Реєстрі постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг за №2585 та надає послуги: широкосмугового доступу до мережі Інтернет, технічного обслуговування і експлуатації електронних комунікаційних мереж, доступу до Інтернет іншим постачальникам мереж та/або послуг, доступу до послуг віртуальних мереж.
Як зазначає позивач, листом №2606/24/01 від 26.06.24р. ним надіслано відповідачу проект договору з доступу до інфраструктури об`єкта будівництва №44410764/2024, який був отриманий відповідачем 27.06.24р., що підтверджується роздруківкою з сайту Укрпошти щодо вручення поштового відправлення та не заперечується відповідачем.
Станом на 02.08.24р. проект договору відповідачем не підписано, письмової відмови від укладення договору позивачу не надано, проект договору не повернуто позивачу.
Позивач звернувся з позовом про визнання укладеним цього договору, враховуючи пряму вказівку закону на обов`язковість укладення договору власником (володільцем) інфраструктури об`єкта доступу та відмову відповідача від укладення договору.
Переддоговірним є спір, який виникає у разі, якщо сторона ухиляється або відмовляється від укладення договору в цілому або не погоджує окремі його умови.
Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідно до ст.179 Господарського кодексу України майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.
Укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про електронні комунікації» постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг мають право, в тому числі на установлення технічних засобів електронних комунікацій у приміщеннях, що належать їм на належних правових підставах, з дозволу власника приміщення та розміщення на елементах інфраструктури об`єктів будівництва, транспорту та електроенергетики технічних засобів електронних комунікацій на договірних засадах у порядку, встановленому законодавством.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про електронні комунікації» доступ до елементів інфраструктури об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв`язку, будинкової розподільної мережі, що не перебувають у власності постачальників електронних комунікаційних послуг та/або мереж для розгортання загальнодоступних електронних комунікаційних мереж, здійснюється відповідно до Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж».
Закон України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» (назва Закону із змінами, внесеними згідно із Законом № 1971-IX від 16.12.2021; далі - Закон) визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв`язку, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів електронних комунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні, встановлює повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування, визначає права та обов`язки осіб, які беруть участь у таких господарських відносинах.
Згідно зі ст.4 Закону забезпечення доступу до інфраструктури об`єкта доступу здійснюється за такими принципами: 1) державне регулювання доступу до інфраструктури об`єкта доступу; 2) доступ до інфраструктури об`єкта доступу виключно на договірній основі; 3) забезпечення недискримінаційного доступу замовника до інфраструктури об`єкта доступу з метою користування ним; 4) доступність та відкритість інформації щодо можливості доступу до інфраструктури об`єкта доступу; 5) забезпечення надання доступу до інфраструктури об`єкта доступу на строк не менше строку надання електронних комунікаційних послуг споживачам; 6) ефективне користування інфраструктурою об`єкта доступу, доступ до якого є обмеженим.
Відповідно до ст. 1 Закону замовник доступу до інфраструктури об`єкта доступу (далі - замовник) - суб`єкт господарювання (оператор електронних комунікацій, постачальник електронних комунікаційних послуг або уповноважена ним особа), який звернувся чи має намір звернутися до власника інфраструктури об`єкта доступу із запитом про надання доступу до конкретного елемента інфраструктури об`єкта доступу або який уклав договір з доступу.
Доступ до інфраструктури об`єкта доступу - право замовника на користування елементами інфраструктури об`єкта доступу для розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування технічних засобів електронних комунікацій відповідно до законодавства та на підставі договору з доступу.
Інфраструктура об`єкта будівництва - будинки, у тому числі житлового фонду, будівлі, споруди будь-якого призначення, опори зовнішнього освітлення, колектори, системи водопостачання та водовідведення, вертикальні труби-стояки, системи кабельних коробів, трубопроводів, лотоків, драбин, поверхові розподільні монтажні шафи систем зв`язку та сигналізації (окремі або суміщені з електрообладнанням) тощо, що надаються або можуть надаватися власником інфраструктури об`єкта доступу у користування замовнику на договірних засадах.
Елементи інфраструктури об`єкта доступу - складові частини інфраструктури відповідного об`єкта доступу, що надаються або можуть надаватися власником інфраструктури об`єкта доступу у користування замовнику на договірних засадах.
Договір з доступу - договір, укладений згідно з законодавством між власником інфраструктури об`єкта доступу і замовником про доступ до інфраструктури об`єкта доступу з метою користування нею або її елементами для забезпечення можливості надання електронних комунікаційних послуг замовником і отримання таких послуг їх споживачами, з урахуванням умов, визначених цим Законом.
За приписами ст.14 Закону власник інфраструктури об`єкта доступу має право відмовляти замовнику в укладенні договору з доступу виключно з підстав, визначених цим Законом.
Особливості укладення договору з доступу визначені ст. 16 Закону. Доступ до інфраструктури об`єкта доступу здійснюється на підставі договору з доступу між власником інфраструктури об`єкта доступу та замовником, що укладається відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. Укладення договору з доступу здійснюється після видачі замовнику технічних умов з доступу та погодження власником інфраструктури об`єкта доступу проектної документації з доступу.
Підставою для укладення договору з доступу є письмове звернення замовника, підписане уповноваженою належним чином його посадовою особою (представником), до якого додаються два примірники таких документів: 1) проектна документація з доступу до інфраструктури об`єкта доступу (засвідчені замовником копії проектної документації з доступу); 2) проект договору з доступу.
Укладення договору з доступу здійснюється сторонами у строк, що не може перевищувати один місяць з дня надходження власникові інфраструктури об`єкта доступу документів, передбачених частиною другою цієї статті.
Ухилення від укладення договору з доступу є порушенням цього Закону. Спори, пов`язані з ухиленням від укладення договору з доступу, вирішуються в судовому порядку.
Власник інфраструктури об`єкта доступу може відмовити замовнику в укладенні договору з доступу з таких підстав: 1) звернення щодо укладення договору з доступу підписано не уповноваженою належним чином посадовою особою (представником) замовника або складено з порушенням відповідних правил надання доступу до інфраструктури об`єкта доступу; 2) встановлена законом або чинним судовим рішенням, що набрало законної сили, заборона щодо укладення договору з доступу; 3) ліквідація (знищення) або розібрання (демонтаж) окремих елементів інфраструктури об`єкта доступу після надходження до власника цієї інфраструктури об`єкта доступу звернення про укладення договору з доступу; 4) ненадання замовником документів, передбачених частиною другою статті 16 цього Закону.
Відмова в укладенні договору з доступу з інших підстав, ніж визначені у цій статті, забороняється.
Відповідно до п. 42 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» під час дії воєнного чи надзвичайного стану в Україні або окремих її місцевостях та протягом одного року після його припинення чи скасування надання замовнику доступу до інфраструктури об`єкта доступу здійснюється без розроблення та видачі технічних умов з доступу та проектної документації з доступу.
З урахуванням зазначених положень, обов`язковість укладення договору з доступу прямо передбачена ст. 16 Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» . Обов`язок укладення договору, з урахуванням дії в Україні воєнного стану з 24 лютого 2022 року, введеного Указом Президента №64/2022 від 24.02.2022 та положень п.42 розділу VI Закону, виникає після письмового звернення замовника, підписаного уповноваженою належним чином його посадовою особою (представником), до якого додаються два примірники проекту договору з доступу.
Відповідне письмове звернення, підписане директором ТОВ «Дніпронет», до якого додано примірники проекту договору, було надіслане позивачем відповідачу 26.06.24р. та отримане ОСББ 27.06.24р., про підтверджується роздруківкою з сайту Укрпошти щодо вручення поштового відправлення. У встановлений ст. 16 вищезазначеного Закону строк (один місяць) договір між сторонами не укладений.
Заперечуючи заявлені позивачем позовні вимоги , відповідач вказує на те, що згідно з витягом з протоколу №2 від 13.08.24 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , співвласниками не надано дозвіл на укладання з ТОВ «Дніпронет» договору з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва в редакції проекту договору №44410764/2024 від 26.06.24р. у зв`язку з тим, що у будинку відсутні споживачі провайдера, який намагався отримати доступ до інфраструктури об`єкту будівництва по пр. Нескорених (Перемоги) 67 та тим, що проект договору не містить усіх істотних умов договору. Таким чином, голова ОСББ не має повноважень на його підписання
Суд вважає відмову відповідача від укладення спірного договору безпідставною та такою, що порушує права позивача, оскільки ОСББ «Перемога-67» не зазначено визначених ст.16 Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» підстав для відмови замовнику в укладенні договору з доступу. Водночас, відмова в укладенні договору з доступу з інших підстав, ніж визначені у цій статті, забороняється.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача щодо визнання укладеним договору №44410764/2024 з доступу до інфраструктури об`єкта будівництва з додатком № 1 від 26.06.24р. до договору правомірними.
Визнання договору укладеним з викладенням його змісту у резолютивній частині судового рішення як один із способів установлення господарських правовідносин є належним способом захисту прав суб`єктів господарювання.
Щодо проекту договору №44410764/2024 з доступу до інфраструктури об`єкта будівництва з додатком № 1 від 26.06.24р. , запропонованої позивачем, суд зазначає, що проект відповідає вимогам Закону, Правил надання доступу до інфраструктури об`єкта електроенергетики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №853 від 18.07.2018р., містить істотні умови визначені ч. 6 ст. 16 Закону, зокрема повне найменування сторін договору з доступу; детально визначені елементи інфраструктури об`єкта доступу, якими користується замовник на підставі договору з доступу; конкретно визначені технічні засоби електронних комунікацій, розміщені на елементах інфраструктури об`єкта доступу, якими користується замовник на підставі договору з доступу (додаток № 1 до договору); розмір плати за доступ (становить 00 (нуль) гривень 00 коп, за місяць користування); права та обов`язки власників інфраструктури об`єкта доступу і замовників порядок доступу до технічних засобів електронних комунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта доступу; умови захисту технічних засобів електронних комунікацій; порядок здійснення власником інфраструктури об`єкта доступу контролю за користуванням замовником визначеними елементами інфраструктури об`єкта доступу; строк дії договору з доступу; відповідальність сторін; умови розірвання договору з доступу, внесення змін до договору.
Суд відхиляє заперечення відповідача щодо відсутності в проекті договору встановленого розміру плати за доступ, оскільки приписами ч.3 ст.17 Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №1834-VШ від 7 лютого 2017року, періодична плата за доступ може встановлюватись виключно за наявності підтверджених додаткових витрат власника на утримання елементів інфраструктури об`єкта доступу, пов`язаних з наданим доступом. В той же час, власником не надано суду докази понесення ним додаткових витрат. У разі незгоди із змістом цього договору відповідач не позбавлений можливості в установленому законом порядку ініціювати внесення відповідних змін до нього , обґрунтувавши їх належними доказами .
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 73, 74, 77-79, 86, 129, 233, 236-241, 247, 252, 326 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити.
2. Визнати укладеним з часу набрання цим рішенням законної сили між Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Перемога-67» (51900, Дніпропетровська область, м. Кам`янське, просп. Нескорених, 67, код ЄДРПОУ 44410764) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Дніпронет» (51925, Дніпропетровська область, м. Кам`янське, тупик Прохідний, буд. 3, кв. 7, код ЄДРПОУ 32697620) договір з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва з додатком №1 у наступній редакції:
«ДОГОВІР №44410764/2024
з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва
Товариство з обмеженою відповідальністю «ДНІПРОНЕТ», в особі директора Штарк Володимира Володимировича, який діє на підставі Статуту, іменоване далі - ТОВ «Дніпронет», з однієї сторони та ОБ`ЄДНАННЯ СПІВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ПЕРЕМОГА-67», в особі голови правління Перемітька Віталія Вікторовича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, далі - «Власник», разом іменуються - Сторони, а кожна окремо - Сторона, уклали цей договір (далі - Договір) про наступне:
1. Предмет договору.
1.1. Замовник замовляє та оплачує, а Власник надає право доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва для розміщення технічних засобів телекомунікацій (далі - доступ).
1.2. Перелік елементів інфраструктури об`єктів будівництва, наданих для доступу та технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єктів будівництва, є невід`ємною частиною договору та оформляється додатком до цього договору (Додаток 1).
2. Вартість доступу та порядок розрахунків.
2.1.Вартість доступу за цим договором (розмір щомісячної плати) становить 00 (нуль) гривень 00 коп., за місяць користування.
У відповідності до приписів частини 3 статті 17 Закону України «Про доступ до об`єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №1834-VШ від 7 лютого 2017року, періодична плата за доступ може встановлюватись виключно за наявності підтверджених додаткових витрат Власника на утримання елементів інфраструктури об`єкта доступу, пов`язаних з наданим доступом.
Розрахунок розміру щомісячної плати здійснюється відповідно до Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об`єкта будівництва, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.09.2018 №247 та зареєстрованого в міністерстві юстиції України 28.09.2018 за №1119/32571 (далі - Методика), для кожного з елементів об`єктів будівництва.
Розрахунок розміру щомісячної плати за цим договором не здійснювався у зв`язку із відсутністю додаткових витрат Власника.
2.2.Плата за доступ до елементів інфраструктури об`єкта будівництва за поточний період здійснюється з дати укладення договору за поточний місяць. У подальшому плата за доступ здійснюється Замовником до кінця поточного місяця на основі рахунка, який надається Власником. Замовник має право внести передплату за кілька розрахункових періодів та/або повну суму Договору, визначену в п.2.1.
2.3.Плата за доступ здійснюється протягом строку дії договору або до дати фактичного демонтажу елементів інфраструктури телекомунікаційних мереж, розміщених на об`єктах будівництва, зазначених у Додатку 1 до договору.
2.4.Оплата здійснюється у національній валюті шляхом безготівкового перерахування Замовником грошових коштів на поточний рахунок Власника, зазначений в рахунку.
2.5 Сторони щомісяця засвідчують факт надання доступу актом надання доступу.
2.6 Власник надає щомісяця до 10 числа Замовнику:
- акт надання доступу (два примірники, по одному для кожної сторони);
- рахунок на оплату доступу.
2.7. Замовник підписує та повертає Власнику один примірник акту надання доступу не пізніше 10 числа наступного місяця або надає мотивовану письмову відмову від його підписання. У разі неотримання у зазначений строк Власником підписаного Замовником акту надання доступу або мотивованої відмови від його підписання такий акт вважається підписаним Замовником, а доступ таким, що наданий.
2.8. Розмір щомісячної плати за доступ не може змінюватися протягом одного року з
дня укладення цього договору.
3. Права та обов`язки сторін.
3.1. Власник має право:
3.1.1. на своєчасне отримання плати за доступ згідно з умовами договору;
3.1.2. на отримання інформації щодо строків проведення монтажних та експлуатаційних робіт засобів телекомунікацій та перевіряти хід виконання Замовником робіт відповідно до договору з доступу;
3.1.3. вимагати здійснення Замовником демонтажу технічних засобів телекомунікаційних мереж, розміщених на елементах об`єктів будівництва, на підставах та у порядку, що визначені Правилами надання доступу до інфраструктури об`єкта будівництва, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України 18.07.2018 №610 (далі - Правила доступу);
3.1.4. самостійно або із залученням третіх осіб демонтувати технічні засоби телекомунікаційних мереж, розміщені на елементах об`єктів будівництва, на підставах та у порядку, що визначені цим договором та Правилами доступу;
3.1.5. на відшкодування понесених витрат та прямих збитків у зв`язку з проведенням демонтажу технічних засобів телекомунікаційних мереж, розміщених на елементах об`єктів будівництва;
3.1.6. перевіряти стан виконання Замовником робіт з розміщення технічних засобів телекомунікаційних мереж на елементах об`єктів будівництва, визначених у Додатку 1;
3.1.7. у разі виявлення відхилень розміщення телекомунікаційних мереж у частині габаритів, стану елементів кріплення та маркування надсилати Замовнику відповідний акт-претензію,
3.1.8. вимагати від Замовника усунення виявлених порушень під час проведення монтажних робіт та експлуатації технічних засобів телекомунікаційних мереж, розміщених на елементах об`єктів будівництва;
3.1.9. змінювати розмір плати на підставах та у порядку, визначених Методикою, та розмір щомісячної плати з урахуванням пункту 2.8. цього Договору.
3.2. Власник зобов`язаний:
3.2.1. повідомляти Замовнику про проведення капітального ремонту чи реконструкції елементів інфраструктури об`єкта будівництва з розміщеними технічними засобами телекомунікацій не пізніше ніж за 10 робочих днів до початку проведення ремонту чи реконструкції;
3.2.2. надавати замовнику відповідно до договору з доступу безперешкодний доступ до всіх технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта доступу;
3.2.3 не допускати дискримінаційних дій стосовно замовника;
3.2.4 забезпечувати можливість електроживлення технічних засобів телекомунікацій замовника або погоджувати приєднання технічних засобів телекомунікацій до електромереж згідно із законодавством;
3.2.5. повідомляти Замовнику про виявлені дефекти чи пошкодження технічних засобів телекомунікацій, розміщених на об`єктах доступу;
3.2.6. здійснювати за власний рахунок поточний та капітальний ремонт елементів інфраструктури об`єкта доступу, якими користується Замовник на підставі договору з доступу, і не допускати замовлення та виконання будь-яких додаткових робіт та послуг щодо утримання таких елементів інфраструктури об`єкта доступу за рахунок Замовника;
3.2.7. повідомляти Замовнику в установлений цим договором спосіб про результати
огляду, що стосуються умов експлуатації або цілісності телекомунікаційних мереж;
3.2.8. запобігати пошкодженням технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта будівництва, під час виконання Власником експлуатаційних робіт;
3.2.9. забезпечити захист технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах об`єкта будівництва;
3.2.10. забезпечити Замовнику цілодобовий безперешкодний доступ до всіх технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта будівництва. Доступ представника (представників) Замовника здійснюється шляхом подання до власника повідомлення у телефонному режимі (цілодобовий контактний номер +380680172452).
3.3. Замовник має право:
3.3.1. на отримання інформації про: проведення капітального ремонту чи реконструкції елементів інфраструктури об`єкта будівництва з розміщеними технічними засобами телекомунікацій; виявлені під час огляду Власником дефекти чи пошкодження технічних засобів телекомунікацій, розміщених на об`єктах будівництва; виведення з експлуатації об`єкта доступу або окремих його елементів;
3.3.2. на цілодобовий безперешкодний доступ до всіх технічних засобів телекомунікацій, які розміщені на елементах інфраструктури об`єктів будівництва;
3.3.3. на отримання згідно із законодавством електроживлення для забезпечення функціонування технічних засобів телекомунікацій;
3.3.4. на приєднання технічних засобів телекомунікацій до електромереж згідно із законодавством;
3.3.5 виконувати технічне обслуговування та ремонт обладнання, монтаж/демонтаж засобів телекомунікаційних мереж, розміщених на елементах інфраструктури об`єктів будівництва, інші роботи.
3.4. Замовник зобов`язаний:
3.4.1 працівників, які здійснюють доступ до технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єкта будівництва, забезпечити посвідченнями або іншими документами які ідентифікують особу із зазначенням посади та/або іншої інформації, яка підтверджує наділення повноваженнями з боку Замовника;
3.4.2 розглядати акти-претензії Власника протягом 20 робочих днів з дати їх отримання;
3.4.3.усувати протягом 30 робочих днів з дня отримання акту-претензії встановлені таким актом-претензією відхилення у розміщенні елементів телекомунікаційних мереж у частині їх габаритів, стану їх кріплення та маркування;
3.4.4. не допускати самовільного використання елементів інфраструктури об`єкта будівництва, що належать Власнику;
3.4.5. за необхідності проведення аварійно-відновних робіт на телекомунікаційних мережах подати аварійну заявку Власнику у телефонному режимі (контактний номер +380680172452);
3.4.6. не допускати розміщення технічних засобів телекомунікацій на елементах інфраструктури об`єкта будівництва без погодженні із Власником;
3.4.7. розміщувати на своїх технічних засобах телекомунікацій на зручному для огляду місці інформацію про найменування Замовника та номер контактного телефону;
3.4.8. своєчасно сплачувати плату за доступ до інфраструктури об`єкта доступу.
3.5. Під час виконання цього договору сторони зобов`язуються дотримуватися нормативних актів, що регулюють правила техніки безпеки, охорони праці та охорони навколишнього середовища.
4. Відповідальність сторін.
4.1. У випадку порушення зобов`язання, що виникає з цього договору, сторона несе відповідальність, визначену цим договором та (або) чинним законодавством України.
4.2. Сторона не несе відповідальності за порушення договору, якщо воно сталося не з її вини (умислу чи необережності).
Сторона вважається невинуватою і не несе відповідальності за порушення договору, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання цього договору.
4.3.Відповідальність за технічний стан та експлуатацію пристроїв і засобів телекомунікаційних мереж несе Замовник.
4.4.Власник несе відповідальність за захист технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах об`єкта будівництва.
4.5.Власник несе відповідальність за шкоду, заподіяну ним засобам телекомунікаційних мереж внаслідок дій, не пов`язаних з цим договором.
4.6.Власник не несе відповідальності за наслідки, пов`язані з демонтажем елементів телекомунікаційних мереж, відповідно до Правил доступу, якщо це сталося у разі невиконання умов цього договору Замовником, розірвання договору або у разі закінчення строку його дії.
4.7.Замовник несе відповідальність за шкоду, заподіяну ним елементам інфраструктури об`єктів будівництва.
4.8.У разі недотримання строків оплати, зазначених у пункті 2.2. цього договору більш ніж на два розрахункових періоди, Замовник на вимогу Власника сплачує пеню у розмірі облікової ставки Національного банку України за кожний день прострочення платежу.
5. Особливі умови.
5.1. Сторони не мають права передавати третім особам права та обов`язки за цим договором без взаємної письмової згоди.
5.2. Реорганізація (перетворення) однієї із сторін не є підставою для розірвання цього договору або зміни його умов. У такому випадку до нової сторони переходять права і обов`язки за договором з доступу.
5.3. У разі зміни місцезнаходження, банківських та інших реквізитів, процедури реорганізації або ліквідації однієї із сторін така сторона зобов`язується повідомити іншій стороні про зміни протягом 10 календарних днів з моменту настання відповідної події.
6. Порядок вирішення спорів.
6.1. Всі спори між сторонами вирішуються шляхом переговорів. Спори між сторонами з питань, щодо яких не було досягнуто згоди, вирішуються відповідно до законодавства.
6.2. Сторони не звільняються від своїх зобов`язань по цьому Договору, як при наявності будь-якого спору чи розбіжностей, так і у випадку передачі спірного питання на розгляд суду.
7. Строк дії та умови зміни, розірвання договору.
7.1 Строк дії. Договір набуває чинності з
7.2 Пролонгація. Строк дії цього договору вважається продовженим на тих же умовах та на той самий строк без укладення додаткової письмової угоди, якщо жодна із Сторін не пізніше, чим за чотири місяці до закінчення строку дії цього Договору не заявить про свій намір припинити його. Правило автоматичної пролонгації застосовується необмежену кількість разів.
Припинення. Дія цього договору може бути достроково припинена у випадках:
-за взаємною згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди до цього договору;
- за рішенням суду;
Замовник повинен припинити користування елементами об`єкта будівництва в таких випадках:
- закінчення строку дії договору;
- наявність відповідного судового рішення, що набрало законної сили.
У разі розірвання договору з доступу за рішенням суду або закінчення строку його дії Замовник зобов`язаний демонтувати технічні засоби телекомунікацій протягом 30 робочих днів з дня розірвання договору з доступу або іншого строку, письмово узгодженого сторонами, закінчення строку його дії.
8. Форс-мажорні обставини.
8.1. Сторони не несуть відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов`язань за цим Договором, якщо це невиконання стало наслідком забороняючих заходів держави, місцевих органів влади або обставин непереборної сили, до яких відносяться події, на які Сторони не можуть впливати і не несуть відповідальності за їх виникнення. У разі виникнення обставин непереборної сили термін виконання зобов`язань за цим Договором може бути перенесений за домовленістю сторін. У разі недосягнення домовленості цей Договір втрачає чинність.
8.2. Сторона, для якої виникли обставини непереборної сили не пізніше 3-х робочих днів, зобов`язана будь-якими доступними засобами повідомити як про виникнення цих обставин, так і про припинення їх дії іншу Сторону. Доказами настання форсмажорних обставин є документ, виданий Торгово-промисловою палатою України або іншим компетентним органом.
9. Інші умови.
9.1. Сторони визнають, що будь-яка інформація, отримана однією зі сторін щодо іншої сторони в ході переддоговірних відносин з укладення цього договору або в ході виконання договору, являє собою конфіденційну інформацію (комерційну таємницю), окрім інформації, яка може бути отримана будь-якою особою із загальнодоступних джерел.
9.2. Сторони зобов`язуються, не обмежуючись терміном, забезпечити конфіденційність і збереження інформації відповідно до законодавства України та цього договору, і здійснювати її розкриття третім особам тільки за згодою іншої сторони договору, крім випадків, передбачених законодавством України та цим договором. Інформація, що підлягає розкриттю у випадках, передбачених в абзаці першому цього пункту, розкривається (передається) в обсязі, необхідному для досягнення цілей, відповідно до яких вона передається.
10. Заключні положення.
10.1. Договір складено у двох оригінальних примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної сторони.
10.2. Зміни та доповнення до цього договору вносяться шляхом укладення додаткових угод до нього. Додаткові угоди до договору укладаються сторонами у двох примірниках, є невід`ємною частиною договору і вступають в силу з моменту підписання сторонами.
10.3. Після підписання цього договору всі попередні переговори, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються цього договору, втрачають юридичну силу.
10.4. Своїм підписом під цим Договором, Сторони підтверджують, що особи, які визначені в преамбулі Договору, персональні дані яких будуть використовуватися у зв`язку з виконанням даного Договору, ознайомлені з правами та обов`язками, які визначені Законом України «Про захист персональних даних». Сторони надають згоду на обробку (у тому числі збирання, використання та зберігання) їх персональних даних (даних керівників та інших робітників), зазначених у документах Сторін, з метою ведення господарської діяльності Сторін, забезпечення реалізації податкових відносин, ведення бухгалтерського обліку та Бази даних контрагентів Сторін.
10.5. Додатки до договору:
10.5.1. Додаток 1 - перелік елементів інфраструктури об`єктів будівництва, наданих для доступу та технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об`єктів будівництва;
Реквізити та підписи сторін:
Власник
ОБ`ЄДНАННЯ СПІВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ПЕРЕМОГА-67», код ЄДРПОУ 44410764
Адреса: просп. Нескорених, буд. 67,
м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51900,
тел. НОМЕР_1
Замовник
Товариство з обмеженою відповідальністю «ДНІПРОНЕТ», код ЄДРПОУ 32697620
адреса: тупик Прохідний, 3-7, м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51900
IBAN № НОМЕР_2 в АТ «Райффайзен Банк» м. Київ, МФО 380805, платник ПДВ, (0569) 588888, info@dnepro.net
Додаток 1
до договору з доступу до елементів інфраструктури об`єкта будівництва №44410764/2024
Перелік
елементів інфраструктури об`єктів будівництва, наданих для доступу та технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури
об`єктів будівництва.
№ з/п 1
Адреса
Інформація про обладнання
Місце розташування
Вулиця просп. Нескорених, м. Кам`янське, Дніпропетровська область № буд. 67
Кількість, од.
1
Власник Голова ОСББ «ПЕРЕМОГА-67» В.В. Перемітько
Замовник Директор ТОВ «ДНІПРОНЕТ» В.В. Штарк»
2. Стягнути з відповідача - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога-67» (51900, м. Кам`янське, просп. Нескорених, 67, код ЄДРПОУ 44410764) на користь позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпронет» (51925, м. Кам`янське, тупик Прохідний, буд. 3, кв. 7, код ЄДРПОУ 32697620): 3 028,00грн. - витрат на сплату судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України рішення складено та підписано без його проголошення 17.10.24р.
Відповідно до вимог ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно до вимог ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до вимог ст. 257 ГПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Васильєв О.Ю.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122382207 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Васильєв Олег Юрійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Васильєв Олег Юрійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Васильєв Олег Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні