Рішення
від 18.10.2024 по справі 345/5020/24
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/5020/24

Провадження № 2/345/1280/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

З А О Ч Н Е

18.10.2024 м. Калуш

Калуський міськрайонний судІвано-Франківської області в складі головуючого судді Миговича О.М., з участю секретаря судового засідання Бабійчук Л.В. розглянувши у заочному відкритому судовому засіданні в залі суду м.Калуша у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін справу за позовом Комунального підприємства Управляюча компанія «Добродім» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

позивач КП Управляюча компанія «Добродім» звернулося до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що Комунальне підприємство «Управляюча компанія «Добродім» є юридичною особою, 25.04.2018р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вчинено запис про проведення державної реєстрації. Основний вид економічної діяльності позивача згідно коду КВЕД81.10. Комплексне обслуговування об`єктів. Відповідно до рішення Калуської міської ради від 28.04.2021 року «Про передачу майна, яке знаходиться на балансі комунального підприємства «ЖЕО№ 1» гуртожиток по вул. Рубчака, 5 м. Калуш переданий комунальному підприємству «УК`Добродім» 01.05.2021 року.

Відповідно до рішення Калуської міської ради «Про надання дозволу комунальному підприємству» Управляюча компанія «Добродім» на управління гуртожитками комунальної власності міста Калуша» за №141 від 06.05.2021р. КП УК «Добродім» надає послуги з управління гуртожитками комунальної власності м. Калуша.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради №206 від 29.06.2021 року «Про призначення управителя багатоквартирного будинку в місті Калуші» Позивач є виконавцем послуг з управління будинками та прибудинкової території, які знаходяться у власності територіальної громади м. Калуші. Між позивачем та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою АДРЕСА_1 було укладено Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (гуртожитком) від 01.07.2021 року. Згідно умов Договору, кожен із співвласників зобов`язаний оплачувати управителеві за надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені за даним договором. Боржниця ОСОБА_1 користувалася усіма наданими послугами, проте не оплачувала їх у повному обсязі, у зв`язку з чим станом на 01.08.2024 року в неї утворилася заборгованість за надані послуги в розмірі 54 771,37 грн., яку позивач просить стягнути із відповідачки та судові витрати по справі.

Відповідно до ч.4ст.19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч.1ст.274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута малозначна справа.

Ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 04.09.2024 року було відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного провадження без виклику сторін та надано відповідачу строк для подання клопотання про розгляд справи без повідомленням (виклику) сторін. Окрім того відповідачу було надано строк для подання відзиву на позовну заяву.

Представник позивачау поданій заяві від 17.10.2024 вказав, що не заперечує щодо заочного розгляду справи (а.с.24).

У строк встановлений судом відповідач відзив на позов не подав, будь-яких інших клопотань та заяв від відповідача подано до суду не було, відтак у відповідності до ч. 8ст. 178 ЦПК України, суд вважає за можливе провести розгляд справи за наявними у справі матеріалами.

Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положеннямст. 280 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, що мають істотне значення для її розгляду і вирішення по суті, приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Статтею 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ст. 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

У відповідності до ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Частиною 1 ст. 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом на підставі наявних в матеріалах справи доказів встановлено, що відповідно до рішення Калуської міської ради від 28.04.2021 року «Про передачу майна, яке знаходиться на балансі комунального підприємства «ЖЕО№ 1» гуртожиток по вул. Рубчака, 5 м. Калуш переданий комунальному підприємству «УК`Добродім» 01.05.2021 року (а.с.12).

Відповідно до рішення Калуської міської ради «Про надання дозволу комунальному підприємству» Управляюча компанія «Добродім» на управління гуртожитками комунальної власності міста Калуша» за №141 від 06.05.2021р. КП УК «Добродім» надає послуги з управління гуртожитками комунальної власності м. Калуша (а.с.11).

Відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради №206 від 29.06.2021 року «Про призначення управителя багатоквартирного будинку в місті Калуші» Управляюча компанія «Добродім» є виконавцем послуг з управління будинками та прибудинкової території, які знаходяться у власності територіальної громади м. Калуші (а.с.9).

01.07.2021 між КП УК «Добродім», в особі директора ОСОБА_2 та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою АДРЕСА_1 в особі заступника міського голови Білецького Б.1. було укладено Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком (гуртожитком) від 01.07.2021 року. Згідно з п. 6 Договору, кожен із співвласників зобов`язаний оплачувати управителеві за надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені за даним договором (а.с.5-8).

На підставі Акту звірки розрахунків період 01.08.2021 31.07.02024 року встановлено, що за особовим номером ОСОБА_1 утворилась заборгованість за надані послуги станом на 01.08.2024 року в розмірі 54 771,37 грн (а.с.4).

Положеннями ст. ст.7,8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначені права та обов`язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обов`язком споживача є оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом. Обов`язком виконавця є надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотриманням умов його виконання згідно з типовим договором.

Відповідно до вимог п. 10 ч.1ст.7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»співвласники багатоквартирного будинку зобов`язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Статтею 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги»передбачено, що житлова послуга - це послуга з управління багатоквартирним будинком.

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів.

Згідно ч.2ст.7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Аналогічні обов`язки передбачені п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 року N 572, згідно яких власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відповідно дост. 9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово- комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Згідно зіст.68 ЖК Українивласник або наймач зобов`язаний вчасно вносити квартирну плату й плату за комунальні послуги.

В силу ст.526,530 ЦК Українизобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимогЦК України, інших актів цивільного законодавства. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 625 ЦК Українивстановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Таким чином, судом встановлено, що позивач надає послуги з управління багатоквартирним будинком (гуртожитком) в якому відповідачка користується цими послугами і відповідно зобов`язана оплачувати позивачу, щомісячно за надані послуги.

На підставі Акту звірки розрахунків період 01.08.2021 31.07.02024 року встановлено, що за особовим номером ОСОБА_1 утворилась заборгованість за надані послуги станом на 01.08.2024 року в розмірі 54 771,37 грн. Належних доказів на спростування розрахунку заборгованості відповідачем суду не надано.

Відповідно до ст.525, ч. 1 ст.526 ЦК Україниодностороння відмова від виконання зобов`язання і одностороння зміна його умов не допускається. Зобов`язання повинні виконуватись належним чином відповідно до вимогЦивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства.

Оскільки, зібрані по справі докази та їх належна оцінка, свідчать про те, що позивач надає послуги з управління багатоквартирним будинком, в якому послугами користується відповідач, яка частково сплачує позивачу за такі послуги та має заборгованість, суд приходить до висновку, що позовна заява Комунального підприємства Управляюча компанія «Добродім» про стягнення заборгованості підлягає до задоволення.

Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, з відповідачки на користь позивача необхідно стягнути сплачений при подачі позову судовий збір в сумі 3028,00 грн. (а.с. 5).

На підставі викладеного, ст.ст.11,319,322,382,509,526,610 ЦК України, ст.ст.1,5,7,9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст.141,178,211,247 ЦПК Українита керуючись ст.258,259,264,265,268,280-282,289 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов Комунального підприємства Управляюча компанія «Добродім» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволити.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 , на користь Комунального підприємства «Управляюча компанія» Добродім» (77300. Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Героїв України, 9а, Ідентифікаційний код 42089484, p/p НОМЕР_1 в АТ «КБ ПриватБанк») заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг за період 01.08.2021 р. по 31.07.2024р., а саме борг в розмірі 54771,37 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Управляюча компанія» Добродім» сплачену суму судового збору в розмірі 3028,00грн.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але небули присутні усудовомузасіданні під час проголошення судовогорішення- протягом тридцятиднів здня отримання копії цьогорішення.

Заочне рішенняможе бутипереглянуто судом,що йогоухвалив,за письмовоюзаявою відповідача.Заяву проперегляд заочногорішення можебути поданопротягом тридцятиднів здня йогопроголошення.Учасник справи,якому повнезаочне рішеннясуду небуло врученеу деньйого проголошення,має правона поновленняпропущеного строкуна поданнязаяви пройого перегляд-якщо таказаява поданапротягом двадцятиднів здня врученняйому повногозаочного рішеннясуду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішенняабоапеляційна скарга,або якщо рішеннязалишено в силі за результатами апеляційногорозгляду справи.

Суддя

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення18.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122383551
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —345/5020/24

Рішення від 18.10.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні