Справа № 526/3789/24
Провадження № 1-кс/526/471/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2024 року м. Гадяч
слідча суддя Гадяцького районного суду ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Гадяч клопотання слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170560000683 від 27.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України,
в с т а н о в и л а:
07 жовтня 2024 року слідчий СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів операторів мобільного зв`язку в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170560000683 від 27.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190 КК України посилаючись на те, що 26.09.2024 до ВП №2 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області звернулося ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за фактом вчинення шахрайських дій стосовно них, а саме, що 24 вересня 2024 року працівником відділу реалізації та маркетингу ОСОБА_4 була проведена робота по організації закупівлі для потреб товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в кількості 25 тонн. Для проведення цієї угоди було обрано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 . Попередньо, уклавши усну домовленість про покупку з представником цієї організації ОСОБА_5 по номеру телефону НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було виставлено рахунок-фактуру №2409-3 від 24.09.2024 на суму 490 000 грн. та надано установчі документи шляхом мобільного зв`язку «Viber». В цей же день ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » була проведена оплата згідно рахунку фактури на банківський рахунок НОМЕР_3 . 25.09.2024 та 26.09.2024 представниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » завантаження «Шроту соєвого» в кількості 25 тонн не здійснено та грошові кошти не повернуті. ЖЄО №4554 від 26.09.2024.
Відомості по даному факту було внесено 27.09.2024 року до ЄРДР за №12024170560000683 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Таким чином, у ході проведення досудового розслідування необхідно здійснити тимчасовий доступ до відомостей (документів) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_1 ), що згідно п.5 ч.1 ст.163 КПК України містять банківську таємницю (охоронювану законом таємницю) за номером банківського рахунку НОМЕР_3 , а саме: інформації, яка містить відомості про особу/організацію, на яку зареєстровано (з зазначенням дати народження/створення, місця проживання/юридичної адреси, коли і де було зареєстровано рахунок, номеру мобільного телефону, серії та номера паспорта, закріпленого фінансового номеру) банківський рахунок АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_3 та інформацію про проведені будь-які банківські операції з використанням вищевказаного банківського рахунку, за період часу з 00 год. 00 хв. 24.09.2024 року до часу дії ухвали, їх призначення та спосіб здійснення цих платежів, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичної особи повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код контрагента, код та опис операції тощо; договори по вищевказаних банківських рахунках; договори про використання системи «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг» з додатками, а також реквізити банківських рахунків, з яких було перераховано грошові кошти на даний банківський рахунок в цей період часу, підстави такого перерахування, форма (спосіб) вчинення розпорядження на перерахування коштів тощо; а також фото (відео) з банкоматів, на яких було б зображено особу, що виконує операції по зніманню готівки з вищевказаного банківського рахунку.
Також в ході досудового розслідування було встановлено, що представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » тримав зв`язок з потерпілою стороною ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за допомогою мобільного номера телефону ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » НОМЕР_2 . В зв`язку з цим виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів (роздруківок) оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » « НОМЕР_2 », із яким здійснювався зв`язок за встановленими ІМЕІ їх терміналів під час роботи таких терміналів.
Роздруківки вищезазначеної інформації можуть бути сформовані та перебувати у володінні: АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_2 , 03113
Іншим чином отримати такі відомості неможливо.
Пунктом 2 частини 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до документів при наявності достатніх підстав вважати, що документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Беручи до уваги вище викладене, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У судове засідання прокурор та слідчий не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги підтримав та просив задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться документи до суду не викликалась, виходячи з приписів ч.2 ст. 163 КПК України.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідча суддя дійшла висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5, п.6 ч.2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст.132КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4 ст.132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст.159КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно ч.2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно до ст.162КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах.
Згідно до ч. 5 ст.132КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Звертаючись до суду зі згаданим клопотанням слідчим доведено, що існують потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Враховуючи викладене, слідча суддя дійшла висновку, що подане клопотання слід задовольнити, оскільки при зверненні до суду із зазначеним клопотанням слідчим доведено, що існує потреба у вказаних заходах, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про які йдеться в клопотанні слідчого, а у слідства відсутня можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. 159 - 166 КПК України, слідча суддя
у х в а л и л а:
Клопотання слідчого СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170560000683 від 27.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України - задовольнити.
Надатигрупі слідчих СВ ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , так і кожному з них окремо тимчасовий доступ у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12024170560000683 від 27.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, до всіх документів за банківським рахунком АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_3 за період часу з 00:00 год. 24.09.2024 року до часу дії ухвали, які зберігаються у головному офісі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 та містяться в документах і на електронних носіях, які мають важливе значення для встановлення істини у справі. Під час тимчасового доступу до речей і документів, надати можливість ознайомитись з ними, виготовляти їх примірники та при необхідності вилучати їх.
- оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_3 , та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію щодо абонентського номеру телефону ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » НОМЕР_2 із яким здійснювався зв`язок за встановленими ІМЕІ їх терміналів під час роботи таких терміналів, а також розташування базових станцій, через які здійснювався зв`язок (азимут, відстань) та адреси розташування і номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів; типи з`єднання абонентів: вихідні та вхідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дати, часу та тривалості з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам за період з 00 години 00 хвилин 24.09.2024 по час дії ухвали.
Зобов`язати АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » розташованого за
адресою: АДРЕСА_1 , виготовити на паперовому та електронному носії документи, які стосуються руху коштів за банківським рахунком АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_3 ,а саме виписку про рух коштів; інформацію за допомогою якої операції відбувалося зняття коштів з даного рахунку; куди поступили дані кошти, якщо на банківський рахунок (картку), то вказати його номер і кому саме він належить; фотознімки осіб, які знімали готівку у банкоматах, відповідно до кожної транзакції, повні адреси розташування банкоматів, відділень та інших місць в яких знімалися кошти, за період часу з 00:00 год. 24.09.2024 року до часу дії ухвали, з можливість вилучення (отримання) вказаних документів та інформації у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_4 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 2 (два) місяці.
Ухвала оскарженню не підлягає.Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122385056 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Максименко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні