Ухвала
від 12.12.2007 по справі 11/126
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/126

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ  С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А

12.12.07 р.                                                            Справа № 11/126

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянув справу № 11/126 від 27.04.2007 року

за заявою кредитора – Долинської міжрайонної державної податкової інспекції, 28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Леніна, 60,

до боржника – колективного сільськогосподарського підприємства пайовиків “Дружба” (далі – КСПП “Дружба”), 28505, Кіровоградська область, Долинський район, с. Маловодяне,

про банкрутство відсутнього боржника, -

                                  П Р Е Д С Т А В Н И К И:

від кредитора Долинська МДПІ - Лосінець С.М. , довіреність № 8514  від 13.11.07 начальник юридичного відділу;

від боржника - Пушня В.М. голова ліквідаційної комісії та Гандрабуров С.А., довіреність № 045-07 від 14.11.07

Кредитор звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство щодо відсутнього боржника колективного сільськогосподарського підприємства пайовиків “Дружба” з причин неспроможності останнього сплатити податковий в загальній сумі 38 699, 30 грн.

До господарського суду 19.11.2007 року надійшов відзив боржника на заяву кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство в якій боржник заперечує, що КСПП “Дружба” є відсутнім боржником, оскільки в даний час триває процедура самоліквідації, що і зумовило неподання звітності до ДПІ.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши представників сторін господарський суд, -

                                       В С Т А Н О В И В:

Вимоги кредитора до боржника станом на 24.04.2007 року (на день подання заяви про порушення справи про банкрутство до суду) по податковому боргу по податку на прибуток, по земельному податку, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, штрафній санкції за порушення податкового законодавства в загальній сумі складають 38 699, 30 грн.

Докази сплати боржником  заборгованості перед Долинською МДПІ відсутні.

В якості доказів наявності у боржника ознак відсутнього боржника в заяві кредитора зазначено, що КСПП “Дружба” фактично припинило свою підприємницьку діяльність, що підтверджується актом від 19.04.2007 року перевірки наявності керівних органів боржника за юридичною адресою, відповідно до якого керівні органи КСПП “Дружба” за адресою: м. Долинська, вул. Чкалова, 1 не знаходяться; довідкою відділу оподаткування юридичних осіб Долинської МДПІ від 26.03.2007 року № 2457 про те, що податкова звітність по податку на додану вартість та по податку на прибуток на протязі останнього року подається без визначення податкових зобов'язань до сплати, а по податку на землю не подається більше одного року; листом Долинського районного відділу земельних ресурсів від 27.03.2007 року № 97/01-10, який свідчить про те, що за боржником значиться земельна ділянка під забудовами. Землі з категорії сільськогосподарського призначення у користуванні боржника відсутні; інформацією банку про рух коштів по рахунку боржника, відповідно до якої поточний рахунок боржника закритого 05.05.2002 року; довідками реєструючих органів про відсутність майна у боржника.

Вказані обставини, на думку кредитора, дають стверджувати про припинення фінансово-господарської (підприємницької) діяльності боржника.

В поданому боржником відзиві на заяву кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство зазначено, що 20.06.2000 року загальними зборами пайовиків було прийнято рішення про ліквідацію КСПП “Дружба”, в зв'язку з чим було припинено здійснення статутної діяльності підприємства та розпочато реалізацію майна підприємства.

На протязі всього цього часу КСПП “Дружба” погашало заборгованість по заробітній платі перед працівниками підприємства, сплачувало податки та інші обов'язкові платежі, вело судові суперечки щодо усунення перешкод в користуванні майном підприємства, тощо. Тільки у вересні 2006 року було виплачено 28400, 00 грн. заробітної плати.

Всі ці обставини, на думку боржника, підтверджують, що КСПП “Дружба” та його ліквідаційна комісія здійснюють передбачену законом діяльність і підприємство не може вважатися відсутнім боржником.

За даними обліку боржника на балансі боржника рахується майно, балансова вартість якого складає 880 508, 00 грн.

Відповідно до  статті  1  Закону  України  "Про   відновлення платоспроможності боржника    або    визнання    його   банкрутом" (далі - Закон) безспірні вимоги  кредиторів  -  вимоги кредиторів,    визнані    боржником,   інші   вимоги   кредиторів, підтверджені    виконавчими    документами    чи    розрахунковими документами,  за  якими  відповідно  до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Згідно частини 3 статті 6  Закону  справа  про банкрутство   порушується,   якщо   безспірні   вимоги   кредитора (кредиторів) до боржника  сукупно  складають  не  менше  трьохсот мінімальних  розмірів  заробітної  плати,  які  не були задоволені боржником  протягом  трьох  місяців  після  встановленого  для  їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до вимог частин 1,  2 статті 52 Закону у разі, якщо громадянин - підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі  ненадання  боржником  протягом  року  до  органів  державної податкової  служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності,  а також за  наявності  інших ознак,  що  свідчать  про  відсутність  підприємницької діяльності боржника,  заява про порушення справи про банкрутство  відсутнього боржника  може  бути  подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення  ухвали про  порушення  провадження  у  справі про банкрутство відсутнього боржника виносить  постанову  про  визнання  відсутнього  боржника банкрутом,    відкриває   ліквідаційну   процедуру   і   призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Зазначена норма закону є спеціальною нормою  у  законодавстві про   банкрутство,   яка  регламентує  спрощений  порядок  ведення процедури  банкрутства  щодо  окремої  групи  боржників,   зокрема боржників,    керівні    органи    яких    відсутні   за   адресою місцезнаходження юридичної особи.

Відповідно до  вимог  статті  17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних  осіб  та  фізичних   осіб   -   підприємців",  який  набув  чинності  з  01.07.2004  року в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про  відсутність  юридичної особи  за  її  місцезнаходженням,  про  відсутність  підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Відповідно до  вимог  частин 1,  3 статті 18 вказаного Закону ( 755-15 ),  якщо відомості,  які підлягають внесенню  до  Єдиного державного  реєстру  були  внесені  до  нього,  то  такі відомості вважаються достовірними  і  можуть  бути  використані  в  спорі  з третьою  особою,  доки  до  них не внесено відповідних змін.  Якщо відомості,  які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені,  вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Вказаний Закон ( 755-15 ) також визначає порядок внесення  до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням,  які здійснюються державним  реєстратором (пункт 7 статті 19 зазначеного Закону).

Згідно з  частиною 8 статті 19 зазначеного Закону, якщо  до  Єдиного  державного  реєстру  не   внесено   запис   про відсутність  юридичної  особи  за її місцезнаходженням,  то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей  про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової    служби   повідомлення   встановленого   зразка   про відсутність юридичної  особи  за  її  місцезнаходженням  державний реєстратор  зобов'язаний  у строк,  що не перевищує десяти робочих днів з дати,  яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу,  або з дати одержання повідомлення від органу  державної  податкової  служби,  направити рекомендованим    листом    юридичній   особі   повідомлення   про необхідність подання державному реєстратору  реєстраційної  картки  про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Виходячи з   вимог   частини   2   статті  34  Господарського процесуального кодексу України обставини  справи,  які відповідно  до  законодавства  повинні  бути  підтверджені певними засобами доказування,  не можуть підтверджуватись іншими  засобами доказування.

На неодноразові вимоги ухвал господарського суду по даній справі ініціюючий кредитор не надав суду відповіді на запит про надання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про виконання вимог ч. 7 ст. 19 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, а саме: внесення до Єдиного державного реєстру запису про відсутність КСПП “Дружба” за його місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. Тобто не підтвердив статус боржника, як відсутнього. І не надав доказів вчинення ініціюючим  кредитором  дій  по  державній реєстрації відсутності  боржника  за  адресою  місцезнаходження  в порядку  визначеному  статтею  19  Закону  України  "Про  державну реєстрацію юридичних  осіб  та  фізичних   осіб   -   підприємців".

Разом з тим, до господарського суду надійшов лист № 01-11-76/1 від 08.05.2007 року Долинської райдержадміністрації яким повідомлено, що КСПП “Дружба” зареєстровано 31 травня 1993 року рішення № 252, відомості щодо його припинення в ЄДР відсутні.

Вказані обставини спростовують твердження ініціюючого кредитора, щодо відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, оскільки не мають відповідного документального підтвердження.

Відповідно до ч. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до  заяви кредитора - органу державної податкової служби чи   інших   державних   органів,   які   здійснюють  контроль  за правильністю  та  своєчасністю  справляння  страхових  внесків  на загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування  та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і  зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до   отримання   заборгованості   по   обов'язкових   платежах   у встановленому законодавством порядку.

Ініціюючим кредитором не надано доказів вжиття заходів щодо отримання   заборгованості   по   обов'язкових   платежах у встановленому законодавством порядку. А саме: під час дії податкової застави органом державної податкової служби не вжито жодного заходу щодо стягнення заборгованості боржника за рахунок активів.

Доводи Долинської МДПІ в тій частині, що такі заходи не вживалися в зв'язку з прийняттям боржником рішення про ліквідацію та відсутністю реєстрації за боржником майна не приймаються судом до уваги, оскільки податковий орган не скористався правом звернення до господарського суду за захистом порушеного права, тобто з позовом про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника, для подальшого виконання такого судового рішення відповідно до вимог Закону України “Про виконавче провадження”.

Із матеріалів справи вбачається, що сума грошових вимог ініціюючого кредитора, за відсутності реєстру вимог кредиторів на даному етапі розгляду справи,  складає 38 699, 30  грн.

Відповідно до довідки боржника залишкова вартість майна боржника, станом на 19.11.2007 року складає 880 508, 00 грн.

Таким чином майна суб'єкта господарювання - КСПП “Дружба” достатньо для задоволення вимог ініціюючого кредитора, даний факт підтверджується наявними матеріалами справи.

Викладене свідчить про майнову спроможність боржника наявним майном задовольнити вимоги такого кредитора.

Відповідно до ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України  у  разі  неспроможності  суб'єкта   господарювання   через недостатність  його  майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням  суду  банкрутом.  Умови,  порядок  та наслідки    оголошення    суб'єктів    господарювання   банкрутами встановлюються  цим  Кодексом  та  іншими   законами.   Ліквідація суб'єкта   господарювання   -   банкрута  є  підставою  припинення зобов'язань за його участі.

Частиною 2 ст. 209 Господарського кодексу України передбачено, що нездатність боржника відновити свою  платоспроможність  та задовольнити  визнані  судом  вимоги  кредиторів  інакше  як через застосування визначеної судом ліквідаційної  процедури  вважається банкрутством.

Викладені обставини свідчать про майнову спроможність боржника - КСПП “Дружба” та здатність задовольнити  вимоги ініціюючого кредитора інакше ніж через застосування визначеної судом ліквідаційної  процедури.

Під час розгляду справи повноважний представник ініціюючого кредитора надав господарському суду копію заяви про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість КСПП “Дружба” від 23.04.2007 року, відповідно до якої 24.04.2007 року було прийнято рішення про анулювання реєстрації.

Не подання боржником звітності по податку на землю більше року обумовлено тим, як зазначає сам ініціюючий кредитор, що КСПП “Дружба” не має у користуванні землі з категорії сільськогосподарського призначення.

Відсутність офіційно зареєстрованого майна за КСПП “Дружба” не є достатнім доказом наявності у боржника ознак відсутнього боржник, оскільки боржник безпосередньо зазначив про наявність такого майна.          

Правові підстави для переходу до загальних судових процедур, передбачених ч. 6 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, в даний час відсутні.

Враховуючи викладені обставини, господарський суд прийшов до висновку про недоведеність ініціюючим кредитором обставин відсутності боржника для подальшого провадження у справі за спрощеною процедурою відповідно до ст. 52  Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та майнову неспроможність боржника.

При таких обставинах провадження у справі № 11/126 про банкрутство КСПП “Дружба”, порушене за заявою Долинської МДПІ підлягає припиненню.  

За наявності підстав, при належному формуванні пасиву та з'ясуванні активу Долинська МДПІ не позбавлена права звернутися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство КСПП “Дружба” за загальними судовими процедурами, у відповідності до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 5, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

                                          УХВАЛИВ:

1.          Провадження у справі № 11/126 про банкрутство  колективного сільськогосподарського підприємства пайовиків “Дружба” (ідент. код 03757873) припинити.

2.          Вважати припиненою дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, який було введено ухвалою господарського суду від 27.04.2007 року про порушення провадження у справі № 11/126, скасувати введені пунктом 6 цієї ухвали заходи щодо забезпечення вимог кредиторів.  

3.          Примірники цієї ухвали направити Долинській МДПІ, боржнику, Кіровоградському обласному сектору з питань банкрутства, відділу ДВС Долинського районного управління юстиції, місцевому суду Долинського району, Долинській райдержадміністрації для державного реєстратора.

         Суддя                                                                                Н.М. Коваленко

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення12.12.2007
Оприлюднено25.12.2007
Номер документу1223859
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/126

Ухвала від 06.06.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 16.09.2010

Господарське

Господарський суд Сумської області

Зражевський Юрій Олексійович

Ухвала від 16.09.2010

Господарське

Господарський суд Сумської області

Зражевський Юрій Олексійович

Ухвала від 16.08.2010

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 21.06.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Черленяк М.І.

Ухвала від 09.07.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Черленяк М.І.

Судовий наказ від 11.10.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Судовий наказ від 11.10.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 03.09.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 17.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні