Справа № 361/10296/24
Провадження № 2/361/5545/24
18.10.2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 жовтня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Бражник Н.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОАКВА», третя особа ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
УСТАНОВИЛА:
До Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОАКВА», третя особа ОСОБА_2 , про стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Зазначена позовна заява подана та підписана ОСОБА_1 та адвокатом Ратушним С.І., як її представником.
У порядку автоматизованого розподілу справ між суддями заяву передано на розгляд судді БражникН.М.
Перевіривши матеріали позовної заяви та долучених до неї документів, суддя встановила наступне.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним уст.175Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі іпідписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування юридичної особи, місцезнаходження поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, 18 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року № 3200-IX, яким внесено ряд змін до процесуальним Кодексів.
Зокрема, цей Закон передбачає обов`язкову наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі з 18 жовтня 2023 року для адвокатів. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом, у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат (ч.6ст. 14 ЦПК України).
Електронний кабінет це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Згідно із Законом України № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами», наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі є обов`язковою для всіх юридичних осіб приватної форми власності, які беруть участь в цивільних та адміністративних справах.
Тобто, представник позивача ОСОБА_3 , як адвокат зобов`язаний зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
У позовній заяві представник позивача, зазначив про наявність у нього кабінету та адресу електронної пошти, проте не вказав відомостей, які б дали суду змогу перевірити наявність унього, як у адвоката електронного кабінету. Зокрема, перевірка наявності у особи електронного кабінету здійснюється за допомогою реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Відтак, суд позбавлений можливості перевірити наявність електронного кабінету упредставника позивача адвоката Ратушного С.І.
Окрім цього, відповідно до п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозивач повинен належним чином обґрунтувати позовні вимоги, зазначити та надати докази на підтвердження позовних вимог.
Відповідно дост. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи, який подає письмовий доказ в копіях, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасники справи підтверджують відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Суддя зауважує, що копія документа (зокрема, фотокопія)відтворює інформацію оригіналу документа і всі його зовнішні ознаки. Копія документа повинна бути якісно виготовленою, доступною для читання, повно і чітко відображати інформацію та відомості, внесені до нього, незалежно від змісту такої інформації.
Перевіривши додатки подані до позовної заяви, суддя встановила, що подані до суду копії документів, а саме: додаток № 4 до висновку експерта від 08 серпня 2024 року № 182/24 та додаток № 6 до висновку експерта від 08 серпня 2024 року № 182/24 є нечитабельними, оскільки при копіюванні документів частина тексту не відображена.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Вухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до ч. 6 ст. 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Встановивши, що позовна заява, крім позивача, підписана також і його представником, який єадвокатом, суддя дійшла висновку про залишення позовної заяви без руху, зокрема і за ч.6ст.14ЦПК України.
Таким чином, визначається спосіб усунення недоліків надання доказів наявності упредставника позивача адвоката Ратушного С.І. електронного кабінету, надання доказів (додатків №4 та № 6 до висновку експерта від 08 серпня 2024 року № 182/24) належної якості.
Крім того, вищезазначені докази мають бути подані у відповідній кількості копій до кількості учасників справи, докази до позовної заяви мають бути засвідчені відповідно до вимог ст. 95 ЦПК України.
Дані недоліки мають бути усунені у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо, позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною іповертається позивачеві.
Керуючись ст. ст. 185, 260 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО АКВА», третя особа ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди залишити без руху.
Надати строк позивачу та/або її представнику для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів здня отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Бражник
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122392592 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Бражник Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні