ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18823/24
провадження № 2/753/10031/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" жовтня 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Шаповалова К.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Селтік" про стягнення заробітної плати та зміну формулювання запису у трудовій книжці,
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Дарницького районного суду міста Києва з позовом до "Селтік" про стягнення заробітної плати та зміну формулювання запису у трудовій книжці.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 вересня 2024 року позовну заяву було передано для розгляду судді Шаповаловій К.В. Фактично справу було передано судді 30 вересня 2024 року.
15 жовтня 2024 року до суду від Управління соціального захисту населення Дарницької РДА надійшла інформація про фактичне зареєстроване місце проживання позивача.
Відповідно до частини першої статті 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Однак, ознайомившись із змістом та формою позовної заяви, судом встановлено, що вона подана без додержання вимог, викладених в статтях 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позовна заява містить дві позовні вимоги, та позивач зазначає, що він звільнений від сплати судового збору у відповідності до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір".
Суд зауважує, що пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимогу позивача про зобов`язання відповідача внести зміни до трудової книжки позивача, шляхом зміни дати звільнення позивача.
Згідно із підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.
Тож позивачу необхідно надати суду докази підтвердження сплати судового збору за вимогу про зобов`язання відповідача внести зміни до трудової книжки позивача, шляхом зміни дати звільнення позивача або надати докази звільнення від сплати судового збору (крім посилання на пункт 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір").
Окрім того, згідно з пункту четвертого частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Як вбачається із позовної заяви, позивач визначає ціну позову 39000,00 грн, поряд з цим, у прохальній частині позову позивач просить зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити йому заробітну плату у розмірі 29 000,00 грн, про що також зазначає у тексті самої позовної заяви.
Також, позовна заява повинна містити, зокрема, обрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Звертаючись із позовною заявою позивач просить зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити йому заробітну плату у розмірі 29 000,00 грн, поряд з цим, до позовної заяви не долучено обгрунтований розрахунок зазначеної суми.
У відповідності до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення даної ухвали, для усунення недоліків такої.
Керуючись статтями 175, 176-177, 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Селтік" про стягнення заробітної плати та зміну формулювання запису у трудовій книжці - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: К.В. Шаповалова
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122396363 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Шаповалова К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні