Рішення
від 09.10.2024 по справі 464/3151/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №464/3151/24

Провадження №2/461/2127/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 жовтня 2024 року м.Львів

Галицький районний суд м.Львова у складі:

головуючого судді Зубачик Н.Б.,

секретаря судових засідань Панасюк А.В.,

розглянувши у відк ритому судовому засіданні у м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доГалицького відділудержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ЛьвовіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції провстановлення фактунеправильності вактовому записіпро народженнята зобов`язаннявчинити певнідії

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Галицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якому просить встановити факт неправильності в актовому записі про народження №539 від 23.03.1962, складеного Галицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у графі «відомості про батька» в частині прізвища « ОСОБА_2 » замість правильного « ОСОБА_2 »; встановити факт неправильності в актовому записі про народження №539 від 23.03.1962, складеного Галицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у графі «відомості про матір» в частині прізвища « ОСОБА_3 » замість правильного « ОСОБА_3 »; встановити факт неправильності в актовому записі про народження №539 від 23.03.1962, складеного Галицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, зареєстрованого у графі «відомості про дитину» в частині прізвища « ОСОБА_1 » замість правильного « ОСОБА_1 »; зобов`язати Галицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису про народження №539 від 23.03.1962 в частині прізвищ, а саме в у графах «відомості про дитину» та «відомості про батька» змінити з неправильного прізвища « ОСОБА_4 » на правильне « ОСОБА_4 », у графі «відомості про матір» з неправильного прізвища « ОСОБА_4 » змінити на правильне « ОСОБА_4 ».

В обґрунтування позову покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3 . Позивач повідомив, що при оформленні спадкових прав після смерті матері, він виявив втрату свого свідоцтва про народження. Відтак, для з метою отримання повторного свідоцтва про народження, він звернувся до Галицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, однак йому було відмовлено у видачі такого, оскільки є розбіжності у його прізвищі та документах, що посвідчують його особу. Також, позивач зазначив, що існують відмінності у написанні в офіційних документів прізвищ його батьків. Просить позов задоволити.

Ухвалою суду від 18 червня 2021 року відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін в судове засідання.

Представник відповідача відзиву на позовну заяву не подав, інших заяв від нього до суду не надходило.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши докази в їх сукупності, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідного до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 /а.с.20-21/.

Батьками ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 /а.с.19.

Однак, в свідоцтві про народження позивача у графі «відомості про дитину» прізвище ОСОБА_5 зазначено « ОСОБА_4 » замість « ОСОБА_4 », у графі «відомості про батька» прізвище ОСОБА_6 зазначено « ОСОБА_4 » замість « ОСОБА_4 », а у графі «відомості про матір» прізвище ОСОБА_7 зазначено « ОСОБА_4 » замість « ОСОБА_4 ».

З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 вбачається, що прізвище батька позивача зазначено « ОСОБА_4 » /а.с.25/.

З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 вбачається, що прізвище матері позивача зазначено « ОСОБА_4 » /а.с.24/.

Відповідно до висновку Галицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції №66/32.29-03-64 у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_1 - відмовлено.

Відповідно до п.1.1. Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженихнаказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за № 55/18793, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах,міськими (містобласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Згідно п.2.13 Правил підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

Відповідно до абз. 2 п.3 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» №12 від 17 липня 1995 року, суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану, як у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису, так і при відмові зазначених органів внести в ці записи передбачені законодавством зміни (прізвища, імені, по батькові тощо) і доповнення (наприклад, про національність і громадянство батьків).

У пункті 11 вказаної постанови зазначено, що суд постановляє рішення про неправильність запису в акті громадянського стану, саме в тій частині цього запису, в якій встановлено неправильність, а не запису всього акта громадянського стану. Рішення суду, яким встановлено неправильність запису в акті громадянського стану є підставою для виправлення такого запису органами реєстрації актів громадянського стану, у резолютивній частині рішення повинно бути зазначено, який запис є неправильним, яким органом реєстрації актів громадянського стану і щодо яких осіб він складений, номер і дата запису та які виправлення, зміни чи доповнення слід до них внести.

Відповідно до ст.13 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини від 20 березня 1952 року кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має і на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження. Роз`яснення цієї норми містяться в рішеннях Європейського суду з прав людини. В яких, зокрема, зазначено, що ризик будь - якої помилки державного органу, повинен покладатись на саму державу та її органи.

При цьому, відповідно до ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

У відповідності дост.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів в їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), які містяться у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

При цьому, відповідно до ч.1ст.76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при ньому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов`язки перед суспільством в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.

Європейський суд з прав людини вказав що п. 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України, № 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року). Оскаржені судові рішення відповідають критерію обґрунтованості судового рішення.

Враховуючи вищенаведене та приймаючи до уваги те, що встановлення неправильності в актовому записі про прізвище позивача породжує для нього юридичні наслідки, а також те, що чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану, і позивач у зв`язку з цим не має іншої можливості виправити допущену у ньому помилку, усунення такої можливо лише у судовому порядку, шляхом встановлення неправильності в актовому записі, суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 є обґрунтованою та такою, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 5, 7, 1, 12, 76-89, 206, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

позовні вимоги ОСОБА_1 доГалицького відділудержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ЛьвовіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції провстановлення фактунеправильності вактовому записіпро народженнята зобов`язаннявчинити певнідії - задоволити.

Встановити факт неправильності в актовому записі про народження №539 від 23.03.1962, складеного Галицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у графі «відомості про батька» в частині прізвища « ОСОБА_2 » замість правильного « ОСОБА_2 ».

Встановити факт неправильності в актовому записі про народження №539 від 23.03.1962, складеного Галицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у графі «відомості про матір» в частині прізвища « ОСОБА_3 » замість правильного « ОСОБА_3 ».

Встановити факт неправильності в актовому записі про народження №539 від 23.03.1962, складеного Галицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, зареєстрованого у графі «відомості про дитину» в частині прізвища « ОСОБА_1 » замість правильного « ОСОБА_1 ».

Зобов`язати Галицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису про народження №539 від 23.03.1962 в частині прізвищ, а саме в у графах «відомості про дитину» та «відомості про батька» змінити з неправильного прізвища « ОСОБА_4 » на правильне « ОСОБА_4 », у графі «відомості про матір» з неправильного прізвища « ОСОБА_4 » змінити на правильне « ОСОБА_4 ».

Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач:Галицький відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ЛьвовіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції, ЄДРПОУ 33286062, адреса: 79000, м.Львів, вул. Михайла Грушевського, буд.16.

Суддя Зубачик Н.Б.

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122400848
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —464/3151/24

Рішення від 09.10.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Ухвала від 30.07.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Зубачик Н. Б.

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні