Справа № 464/5854/24
пр.№ 1-кс/464/1364/24
У Х В А Л А
14 жовтня 2024 року м.Львів
Слідчий суддя Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
у с т а н о в и л а :
Слідчий СВ відділу поліції № 2 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 у межах досудового розслідування кримінального провадження звернулася до слідчого судді Сихівського районного суду м.Львова із клопотанням, погодженим із прокурором у кримінальному провадженні прокурором Франківської окружної прокуратури міста Львова ОСОБА_5 , про надання тимчасового доступу до оригіналів медичної документації, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
На підставі ч.4 ст.163 КПК України суддя розглядає клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться документи.
Заслухавши слідчого в підтримку клопотання, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Виходячи із положень ст.ст.131,132,159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження і полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч.6 ст.163 КПК України).
У п.2 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
За умовами ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів ч.2 ст.245 КПК України.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються (ч.6ст.132 КПК України).
Відділом поліції № 2 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 22 серпня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024141410000732 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КК України.
Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань 15 серпня 2014 року близько 20.30 год невідома особа, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , нанесла тілесні ушкодження неповнолітньому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим спричинила останньому відкритий перелом обох кісток лівого передпліччя із зміщенням фрагментів.
Постановою слідчого від 26 серпня 2024 року призначено судово-медичну експертизу неповнолітньому ОСОБА_6 , 2007 року народження, а листом КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_4 » повідомлено, що для проведення цієї експертизи необхідно надати в бюро оригінал медичної карти стаціонарного хворого з ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за 15-20 серпня 2024 року.
На запит прокурора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » надано відповідь, що запитувана інформація щодо медичної документації ОСОБА_6 , 2007 року народження, є медичною таємницею, яка охороняється законом, доступ до яких надається за особистою згодою особи, або на виконання ухвали, рішення суду.
Надані слідчому судді матеріали клопотання свідчать, що існує обґрунтована підозра про вчинення кримінального правопорушення за ч.1 ст.122 КК України. Витребовувані органом досудового розслідування документи, які містять охоронюванузаконом таємницю та перебувають володінні лікарні, мають суттєве значення задля проведення судово-медичної експертизи для встановлення тілесних ушкоджень, а іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ шляхом вилучення вищевказаних медичних документів отримати неможливо. Такий захід забезпечення кримінального провадження забезпечить його дієвість, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.
Керуючись ст.ст.369-372 КПК України,
у х в а л и в :
Задоволити клопотання.
Надати слідчому СВ ВП № 2 Львівського РУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 тимчасовий доступ до документів шляхом вилучення оригіналу медичної картки стаціонарного хворого з усією медичною документацією щодо лікування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за період 15-20 серпня 2024 року, що перебуває у володіння КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 .
Обов`язок надати тимчасовий доступ до документів покласти на КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ); слідчому ОСОБА_3 виконати вимоги ч.3 ст.165 КПК України.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 18 жовтня 2024 року.
Слідчий суддя ОСОБА_8
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122401205 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Тімченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні