Ухвала
від 18.10.2024 по справі 913/418/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 жовтня 2024 року м. Харків Справа № 913/418/24

Провадження № 3/913/418/24

Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви

ОСОБА_1 , м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбітхім", м. Рубіжне Луганської області

про визнання трудових відносин припиненими та зобов`язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 через підсистему "Електронний суд" звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбітхім", в якій просить:

- визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім" (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40018706) на підставі ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю України з 14.10.2024;

- зобов`язати Департамент реєстрації Харківської міської ради (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40214227, 61003, м. Харків, майдан Павловський, будинок 4) виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з розділу: "Відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо", відомості про ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім" (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40018706).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України та окупацією міста Рубіжне, Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім" не веде господарської діяльності, позивачу, як директору, прийнятому на цю посаду наказом від 15.09.2015 № 1-К, не нараховується та не виплачується заробітна плата, тобто фактично трудову діяльність позивач не виконує. Вказані обставини стали підставою для припинення трудових відносин з Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім".

З метою припинення трудових відносин 16.01.2024 ОСОБА_1 звернувся до Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості із заявою про припинення трудового договору з 17.01.2024 з Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім", за результатами розгляду якої листом від 17.01.2024 № 17.03-318 вказану заяву залишено без розгляду.

Позивач вказує, що учасниками товариства є він сам, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , зареєстроване місце проживання яких є тимчасово окупована територія, куди Акціонерне товариство "Укрпошта" не здійснює пересилання поштової кореспонденції, тому позивач з об`єктивних причин не може повідомити учасників товариства про скликання загальних зборів для вирішення питання звільнення позивача із займаної посади директора товариства за власним бажанням.

Позивач зазначає, що намагався повідомити учасників товариства про скликання загальних зборів шляхом розміщення відповідного оголошення у газеті "Урядовий кур`єр", але отримав відмову через те, що газета "Урядовий кур`єр" є офіційним друкованим виданням Кабінету Міністрів України та розміщує інформацію, обов`язковість опублікування якої передбачена законодавством, а надане оголошення не відноситься до такої інформації.

Таким чином, позивач вважає, що він позбавлений будь-якої можливості виконати вимоги щодо порядку скликання загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім", на яких було б можливим вирішити питання звільнення позивача з посади директора за власним бажанням.

У зв`язку з неможливістю зібрати учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім" на загальні збори, позивач позбавлений можливості реалізувати передбачене ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю України право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Враховуючи викладене, позивач змушений звернутися з відповідним позовом до суду за захистом його трудових прав.

Також позивачем у позовній заяві зазначено в якості третьої особи Департамент реєстрації Харківської міської ради та наведено обґрунтування необхідності у залученні до участі у справі вказаного органу державної реєстрації.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.10.2024 позовну заяву передано на розгляд судді Секірському А.В.

З огляду на приписи ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), суд при вирішенні питання про прийняття до розгляду позовних заяв має встановити їх відповідність вимогам статей 162, 164, 172 ГПК України.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху з огляду на наступне.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Позивач у позовній заяві визначив відповідачем юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбітхім", але відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 16.10.2024 № 380836397859 за ідентифікаційний кодом 40018706 містяться дані щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім".

Згідно з п.п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; правові підстави позову.

Натомість подана позовна заява містить вимогу про зобов`язання Департаменту реєстрації Харківської міської ради (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40214227, 61003, м. Харків, майдан Павловський, будинок 4) виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з розділу: "Відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо", відомості про ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім" (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40018706).

Проте, відповідачем визначена юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбітхім", яка не має відповідних повноважень.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що з 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 грн 00 коп.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру.

Таким чином, за подання позовної заяви з двома вимогами немайнового характеру позивачем повинен бути сплачений судовий збір у загальному розмірі 6 056 грн 00 коп.

Водночас, за приписами ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Отже, з урахуванням того, що позивач звернувся до суду з позовною заявою в електронній формі через підсистему "Електронний суд", тому розмір судового збору за подання позовної заяви має складати 4 844 грн 80 коп.

Відповідно до квитанції від 07.10.2024 за подання позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2 422 грн 20 коп., замість 4 844 грн 80 коп.

За приписами ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ст. 91 ГПК України).

При цьому, слід зазначити, що згідно з ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Разом з тим, позивач не надав докази на підтвердження викладених в позовній заяві обставин, а саме: документи про намір звільнення та повідомлення про скликання загальних позачергових зборів, які позивач намагався направити на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім".

Відтак позивачем позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164 ГПК України.

Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки позовної заяви ОСОБА_1 є підставою для залишення її без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України з наданням позивачеві десяти днів з дня вручення даної ухвали для усунення наведених недоліків.

ОСОБА_1 у вказаний строк усунути недоліки позовної заяви шляхом подання позовної заяви, в якій визначити процесуальний статус особи, яка зобов`язана виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з розділу: "Відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо", відомості про ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Укрбитхім" (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40018706), та суми судових витрат; зазначити правильне найменування відповідача; надати докази сплати судового збору в розмірі 2 422 грн 60 коп.; докази на підтвердження обставин, викладених в позовній заяві, а саме: документи про намір звільнення та повідомлення про скликання загальних позачергових зборів. Також позивачу слід надати до суду докази надсилання уточнень з доданими до них документами на адресу Департаменту реєстрації Харківської міської ради.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1.Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2.Надати ОСОБА_1 десять днів з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, визначених цією ухвалою, та подання до суду заяви про усунення недоліків.

3.Роз`яснити ОСОБА_1 , що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч. 3 ст. 174 ГПК України); якщо позивач не усунув недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 18.10.2024 та не підлягає оскарженню.

Суддя Андрій СЕКІРСЬКИЙ

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення18.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122406564
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/418/24

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 18.10.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні