Ухвала
від 18.10.2024 по справі 377/863/24
СЛАВУТИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа №377/863/24

Провадження №2/377/458/24

18 жовтня 2024 року суддя Славутицького міського суду Київської області Бабич Н.С., розглядаючи позовну заяву Управління соціального захисту населення Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам,

У С Т А Н О В И Л А:

07 жовтня через систему «Електронний суд» до суду надійшла позовна заява, в якій позивач, посилаючись на статті 1166, 1212 ЦК України, просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області надміру виплачені кошти допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 6 000 гривень та судові витрати у вигляді сплаченого судового збору 3 028 гривень.

Відповідно до частин 6-8 статті 187ЦПК України,у разіякщо відповідачему позовній заяві вказанафізична особа,яка неє суб`єктомпідприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів зднянадходженняпозовної заявидосудузвертається довідповідного органу реєстрації місцяперебування тамісцяпроживанняособи щодонаданняінформації про зареєстроване місцепроживання(перебування)такоїфізичноїособи. Інформація про місце проживання (перебування)фізичної особимаєбутинадана протягомп`ятиднів змоменту отримання відповідним органомреєстраціїмісця проживання та перебування особи відповідного звернення суду. Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

У поданій позовній заяві позивачем зазначено зареєстроване місце проживання відповідача: АДРЕСА_1 .

Як убачається з інформації Управління адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області № 15-08/1885, яка надійшла до суду 18.10.2024, за даними Реєстру Славутицької територіальної громади відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 відсутні.

З доданих до позовної заяви документів вбачається, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Як зазначено у Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 грудня 2022 року №309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004, Енергодарська міська територіальна громада є тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України з 04.03.2022.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Статтею 4-1 вказаного Законупередбачено,щоЄдинаінформаційнабазаданих провнутрішньо переміщенихосіб створюєтьсяз метоюоблікутакихосіб. Порядок створення,ведення тадоступу довідомостейЄдиноїінформаційноїбазиданихпровнутрішньопереміщених осіб визначаєтьсяКабінетом МіністрівУкраїни. Центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах соціального захисту, соціального обслуговування населення, волонтерської діяльності, з питань сім`ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, є відповідальним за забезпечення формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи регулюється Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» .

Згідно з пунктом 5 цього Порядку, з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики.

Відповідно до пункту 11 вказаного Порядку органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають право безоплатно отримувати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, зокрема, в електронній формі у порядку електронної інформаційної взаємодії або за допомогою технічних засобів з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду, штрих-коду, цифрового коду).

Разом з тим, у суда відсутня можливість самостійно отримати відомості щодо місця перебування відповідача ОСОБА_1 з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Як вбачається з частини 7 статті 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Ураховуючи викладене, з метою встановлення відомостей про зареєстроване місце проживання та фактичне місце проживання/перебування як внутрішньо переміщеної особи відповідача ОСОБА_1 необхідно витребувати в Міністерства соціальної політики України інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відносно відповідача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як внутрішньо переміщеної особи.

Керуючись статтями 81, 187 ЦПК України,

У Х В А Л И Л А:

Зобов`язати Міністерство соціальноїполітики України(місцезнаходження:вулицяЕспланадна,8/10,м.Київ,01601)надатисудуінформаціюзЄдиноїінформаційноїбазиданих провнутрішньопереміщенихосіб відносно відповідача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , як внутрішньо переміщеної особи, а саме:

- загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, дата народження);

- дані про документ, що посвідчує особу;

- відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону, та її фактичне місце проживання/перебування;

- адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.

Копію ухвали надіслати Міністерству соціальної політики України до виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала підписана18жовтня 2024року.

Суддя Н. С. Бабич

СудСлавутицький міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122408167
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них