Справа № 932/9315/24
Провадження № 2 /932/3153/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2024 року м. Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Ярощук О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу-
установила:
У жовтні 2024 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 , у якому просить розірвати шлюб укладений із відповідачем.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Ярощук О.В.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви приходжу до висновку, що заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк на усунення порушень, виходячи із наступного.
У матеріалах позову міститься копія свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_1 від 17.06.2003 року, яке видано на підставі рішення Мирового судді с/у № 1 м. Мценськ, Орловська область, рф, актовий запис № 69. Після розірвання шлюбу залишено прізвище« ОСОБА_1 », тобто рішення суду набрало законної сили.
Відповідно до п.8 наказу Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні» документи, видані компетентними органами іноземних держав на посвідчення актів цивільного стану, здійснених поза межами України за законами відповідних держав щодо громадян України, іноземців і осіб без громадянства, визнаються дійсними в Україні за наявності легалізації, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
За таких обставин, ураховуючи, що спір з приводу розірвання шлюбу між ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , вирішений, що підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу, позивачу необхідно лише легалізувати свідоцтво про розлучення.
Разом з цим, 23.12.2022 набрав чинності Закон України від 01.12.2022 № 2783-ІХ «Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993», яким зупинено у відносинах з Російською Федерацією та Республікою Білорусь дію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, вчинену від імені України у м. Мінську 22 січня 1993 року і ратифіковануЗаконом України від 10 листопада 1994 року № 240/94-ВР, та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року, вчиненого від імені України у м. Москві 28 березня 1997 року і ратифікованогоЗаконом України від 03 березня 1998 року № 140/98-ВР. Цим же законом встановлено вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року.
У той же час, пунктом 4 частини 1ст. 315 ЦПК Українипередбачена можливість встановлення факту розірвання шлюбу у порядку окремого провадження.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 319 ЦПК України, рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів, а тому розгляд такої справи відбувається із залученням заінтересованої особи.
Позивачем же подано позовну заяву про розірвання шлюбу, тобто фактично вбачається спір про право, який не може бути розглянутий у порядку окремого провадження відповідно до ч. 4 ст. 315 ЦПК України.
Відповідно доч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу,протягомп`ятиднів зднянадходженнядо судупозовноїзаявипостановляє ухвалупрозалишенняпозовної заявибезруху,вякійзазначаються недолікипозовноїзаяви,спосібістрок їхусунення,якийнеможе перевищуватидесятиднівз дняврученняухвалипро залишенняпозовноїзаявибез руху.
При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.
Таким чином, позивачу, з урахуванням обставин якими він обґрунтовує позовні вимоги, слід уточнити та конкретизувати зміст позовних вимог, про що повідомити суд упродовж 10 днів з отримання копії ухвали суду про залишення без руху.
На підставівикладеного,керуючись ст.ст.43,175,177,185ЦПК України,суддя
постановив:
Заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу -залишити безруху,запропонувавши усунутинедоліки устрок непізніше 10днів здня отриманнякопії ухвали.
Про усуненні недоліки необхідно повідомити суд шляхом:
подання оновленої позовної заяви із уточненням позовних вимог
-залучити до справи заінтересовану особу відповідний компетентний орган реєстрації актів цивільного стану.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі не усунення недоліків, у строк визначений судом, заява з доданими до неї документами буде повернута.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет - https://court.gov.ua/fair/sud4803/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням https://reyestr.court.gov.ua.
Суддя О.В. Ярощук
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122415205 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Ярощук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні