Справа № 367/8040/24
Провадження №1-кс/367/1077/2024
УХВАЛА
Іменем України
12 серпня 2024 року слідчий суддя Ірпінського міського суду Київської області ОСОБА_1 розглянувши клопотання прокурора першого відділу Київської спеціалізованої прокуратури Центрального регіону ОСОБА_2 про накладення арешту на майно, подане у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024111040000931 від 07.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.263 КК України,
в с т а н о в и в :
До Ірпінського міського суду Київської області надійшло вищевказане клопотання, в якому прокурор просить накласти арешт на тимчасово вилучені 07.08.2024 у період часу з 13 год. 16 хв. до 13 год. 21 хв. т.в.о. слідчого СВ ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області майором поліції ОСОБА_3 в ході проведення огляду місця події у гаражному приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , який розташований на земельній ділянці з кадастровим номером: 3210900000:01:030:0007 предмети схожі на набої калібру 5х56 мм в кількості 26 шт., які поміщено до спец пакету № PSP 2246696; два предмети схожі на корпус ручної уламкової оборонної гранати Ф-1, які поміщено до спецпакету № VS 2116049; два предмети зовні схожі на підшивачі УЗРГМ-2 з маркуванням «14-78 583», які поміщено до спец пакету № VS 2116204; чотири змиви з двох запалів та двох корпусів гранат, які поміщено до паперових конвертів, з метою забезпечення збереження речових доказів, шляхом тимчасового позбавлення їх власника права розпорядження, користування цим майном та його відчуження.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно із ч.2 ст.171 КПК України,у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Водночас, як вбачається до матеріалів клопотання про арешт майна не долучено документів щодо підтвердження повноважень прокурора ОСОБА_2 в даному кримінальному провадженні, крім того до клопотання не долучено постанову про призначення групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12024111040000931 та постанову про створення слідчої групи.
Разом з цим, у клопотанні не зазначено підстав накладення арешту на майно, а також відсутні достатні докази, які вказують на належність майна, на яке просить накласти арешт ОСОБА_4 - підозрюваному по кримінальному провадженню або особам, які в силу Закону повинні нести за нього цивільну відповідальність.
Крім того, згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду,за участюслідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншоговласника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна,яке не було тимчасово вилучене,може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Правовий аналіз указаних норм дає підстави для висновку про те, що питання про арешт тимчасово вилученого майна має розглядатисьз обов`язковим повідомленням власника відповідного майна.
Проте, наразіклопотанняпро арешт майнане містить відповідних відомостей, що унеможливлює призначення відповідного клопотання до розгляду з дотриманням зазначених вимог закону.
При цьому прокурором до клопотання додано витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12024111040000931, в рамках якого подається клопотання, однак з вказаного витягу вбачається, що заявником щодо вчиненого кримінального правопорушення є особа, яка може бути причетна до вказаного кримінального правопорушення ОСОБА_4 , а тому, на думку слідчого судді, зазначена інформація у витягу містить суттєві розбіжності з матеріалами клопотання про арешт майна, в той час, як інформація, що в ньому міститься, має суттєве значення під час розгляду клопотання цієї категорії та може істотно вплинути на висновки слідчого судді.
Відповідно до ч.3 ст.172 КПК України, слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимогстатті 171цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, слідчим суддею встановлено, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог ст.171 КПК України, оскільки до клопотання не долучено документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, а також документи на підтвердження доводів клопотання прокурора, у зв`язку з чим приходить до висновку про необхідність його повернення прокурору та встановлення строку для усунення недоліків клопотання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 170-172 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання прокурора першого відділу Київської спеціалізованої прокуратури Центрального регіону ОСОБА_2 про накладення арешту на майно, подане у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024111040000931 від 07.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України повернути прокурору для усунення недоліків.
Встановити прокурору строк для усунення недоліків клопотання сімдесят дві години.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122415280 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ірпінський міський суд Київської області
Третяк Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні